ظلم اقدامات نیمه تمام در اوکراین

ظلم اقدامات نیمه تمام در اوکراین

داگ وایزمعاون سابق سازمان اطلاعات دفاعی

داگلاس اچ وایز از آگوست 2014 تا اوت 2016 معاون آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا بود. پس از 20 سال خدمت فعال در ارتش، جایی که به عنوان افسر در پیاده نظام و عملیات ویژه خدمت کرد، بقیه دوران حرفه ای خود را در سیا گذراند. .

رابرت پاپرئیس سابق سیا

رابرت پاپ در حال بازنشستگی از آژانس اطلاعات مرکزی به عنوان یک مدیر ارشد با تجربه خدمات و فرماندهی در خارج از کشور است. او کار خود را در نیروی دریایی ایالات متحده به عنوان رمزنگار و زبان شناس روسی آغاز کرد. او دارای دکترای تاریخ روسیه از دانشگاه کلمبیا، مدرک کارشناسی ارشد در مطالعات منطقه ای روسیه از دانشگاه جورج تاون و مدرک کارشناسی از نیروی دریایی ایالات متحده است.


نظر
– از این مقاله، قتل عام همچنان در حال رشد است، جگرنورد نظامی روسی به این سو و آن سو می خورد و مذاکرات به بن بست می رسد. در آینده ای نزدیک، مورخان و دانشمندان علوم سیاسی تلاش خواهند کرد به این سوال پاسخ دهند که تشویق و تشویق یک ملت شجاع که با تهاجم وحشیانه دست و پنجه نرم می کند، چه زمانی تبدیل به یک بدبینی ژئوپلیتیکی و همچنین منبع الهام می شود؟

در حالی که تهاجم روسیه به اوکراین با “نیروی کامل” ادامه دارد، ناتو با مجموعه ای از “نیمه اقدامات” و ابتکارات بیش از حد محتاطانه ادامه می دهد. برای این مقاله، “نیمه اقدامات” را به عنوان ارائه پشتیبانی نظامی، تشویق اوکراینی ها به جنگ و “جنگ” اقتصادی علیه روسیه تعریف کنید – همه اینها برای پاسخ به تهاجم، اجتناب از نبرد مستقیم با ارتش روسیه انجام می شود (نویسندگان معتقدند استقرار نیروهای ناتو در اوکراین باید قبل از نقض حاکمیت اوکراین توسط ارتش روسیه صورت می گرفت.

ما معتقدیم که در آینده آنها ما را به شدت قضاوت خواهند کرد، که ما بیش از حد محتاط هستیم و زودتر و قاطعانه تر مداخله نمی کنیم. آنها همچنین احتمالاً ما را به دلیل استفاده از شجاعت و اراده بی حد و حصر مردم اوکراین مورد انتقاد شدید قرار خواهند داد. ما اذعان داریم که ارائه تسلیحات ضد تانک ناتو، موشک های زمین به هوا و سایر تجهیزات و پشتیبانی اطلاعاتی از سوی کشورهای عضو ناتو کمک قابل توجهی به میدان نبرد در اوکراین کرده است. در نتیجه، ناظران در سراسر جهان رژیم غذایی ثابتی از تصاویر در رسانه های اجتماعی از سقوط تانک ها و هلیکوپترهای روسی سوخته به زمین مصرف می کنند.

علاوه بر این، ما در ابراز “همبستگی” خود و تشویق مقاومت اوکراینی احساس راحتی می کنیم، در حالی که از چالش شجاعانه رئیس جمهور زلنسکی الهام گرفته ایم. همانطور که از نظر فرهنگی از خارجی ها محافظت می کنیم، امیدواریم که نیروهای روسی راکد، بدون مهمات، از روحیه و آموزش ضعیف رنج می برند، قادر به پیروزی کامل نیستند و جریان به نفع ارتش اوکراین خواهد چرخید. اما امید یک برنامه نیست و ما باید پذیرای واقعیت عینی باشیم، اوکراین نمی تواند ارتش روسیه را از خاک اوکراین بیرون راند.

علی‌رغم توصیه‌های نظامی بدی که پوتین از رهبران نیروهای مسلح خود دریافت کرده است، همراه با خیال‌پردازی‌های خود برای تسخیر سریع بزرگترین کشور اروپا، ما باید به طور عینی به آنچه در میدان اتفاق می‌افتد نگاه کنیم. مقایسه نقشه تاکتیکی کنونی پیشرفت روسیه با نقشه “تاریخی” بدنام پوتین از یک دولت غیرقانونی اوکراین نشان می دهد که او قاطعانه پیروز نمی شود مگر اینکه پیروزی پوتین کشتن هزاران غیرنظامی بی گناه در اوکراین باشد. ما همچنین آرزوی تغییر رژیم در روسیه را داریم. اما آیا روسیه واقعاً علیه او می چرخد، زیرا ما در سکوت از مادران این سربازان روسی که در عملیات جان باختند التماس می کنیم که قیام کنند و در برابر رژیم پوتین بایستند؟ یا به دلیل تمرکز نزدیک بر اعتراضات خیابانی، وبلاگ نویسان و ناآرامی های سرمقاله مسکو، ما را از خوش بینی خود کور کرده است؟

ما ممکن است پوتین را به عنوان یک رهبر ملی تحقیر کنیم، اما شک داریم که او واقعاً منزوی است و باید در نظر داشت که او از حمایت اکثریت جمعیت روسیه برخوردار است، و همچنین مهم است که به یاد داشته باشیم که بخش‌هایی از جهان دارای علیه او صحبت نکرد و حتی برخی از او حمایت کردند. ابزار غیراخلاقی پوتین (که قبلاً شاهد آن هستیم) که قادر به پیروزی در زمین نیست، توسل به حملات موشکی و هوایی و حملات موشکی و توپخانه ای وحشیانه علیه غیرنظامیان بی گناه است. همانطور که پوتین از از دست دادن فضا خشمگین تر می شود، او در حال حاضر “از نظر فرهنگی” مجبور شده است از روش آزمایش شده روسیه برای تحت سلطه در آوردن شهرها استفاده کند.


مختصر رمزگذاری مشترک + اعضا راب داننبرگ تخمین می‌زند که می‌تواند به یک کارشناس رمزگذاری و رئیس سابق سیا در بخش مرکزی اوراسیا دسترسی پیدا کند.


این تاکتیک توسط روسیه در طول تاریخ از برلین در جنگ جهانی دوم، گروزنی در چچن و رقه در سوریه استفاده شده است. از آنجایی که حلقه درونی پوتین شخصاً در تحریم ها ذکر شده است و تهدید به اعلام جنایت جنگی و مواجهه با فروپاشی اقتصادی نهایی فدراسیون روسیه شده است، آنها به دام افتاده اند. مانند “موش گوشه ای” پوتین از کودکی، آنها چاره ای جز پیوستن به او و مبارزه تا انتها ندارند، زیرا ثروت و قدرت آنها از او و مال آنها از دولت است.

خرس زخمی باید پیروز شود و این کار را سریع انجام دهد. جنگ کامل در اوکراین یک نتیجه منطقی است، زیرا بعید است که اقدامات نیمه تمام ناتو بتواند پوتین را از جستجوی یک پیروزی کامل و بدون قید و شرط منصرف کند. اگرچه ما به طرز دردناکی به این فکر می‌کنیم که چرا روسیه این مسیر خشونت‌آمیز را در پیش گرفته است، اما مهم است که در نظر داشته باشیم که “عملیات نظامی ویژه” پوتین به همان اندازه که به تحقیر و تنبیه اوکراین مربوط می‌شود، به دستاوردهای نظامی نیز مربوط می‌شود. در حالی که “نیروی مقاومت ناپذیر روسیه در برخورد با شی بی حرکت اوکراینی” را تماشا می کنیم، آیا می توانیم منطقی قضاوت کنیم که پیروزی قاطع اوکراین در زمین قابل دستیابی است؟

اوکراینی‌ها مطمئناً در تلاش خواهند مرد، در حالی که ناتو کنار می‌ایستد، در مورد ایده‌های روزافزون درباره آنچه که یک اقدام جنگی است بحث می‌کند، در حالی که به راحتی محدودیت‌های تعهدات اخلاقی ناتو را تعریف می‌کند (در غیاب اخلاق ماده 5 مبنی بر “حمله کردن به یکی، حمله به همه است. ”) برای جلوگیری از انجام راحت بیشتر.

شاید ذکر این نکته مفید باشد که بمباران بلگراد در سال 1999 توسط ناتو برای حفاظت از آلبانیایی‌های کوزوو خارج از تعهد ماده 5 انجام شد. تحت شرایط سخت اما چه کسی از کشتار مداوم و رنج انسانی که حمایت نظامی تقریباً ناکافی ناتو ناگزیر می‌سازد، سود می‌برد و چه کسی ضرر می‌کند؟

به زودی جمعیت اوکراین که قبلاً شاهد فرار حدود سه میلیون پناهنده بوده اند، به جز ویرانه هایی که شهرها در آن قرار داشتند، تعداد کمی باقی خواهند ماند. عواقب بشردوستانه این تخریب بی‌معنای روسیه روی زمین تازه احساس می‌شود و اشغالگران روسی بعید است کمک‌های بشردوستانه و غرب را در آینده بپذیرند، زیرا می‌ترسند این کمک‌ها روح آزادی را به مواد غذایی، آب و تجهیزات پزشکی حیاتی برساند. .

سایر بازندگان در سراسر جهان و به دور از قتل عام هنوز به طور کامل تعریف نشده اند. سطوح سرگیجه‌آور جنگ اقتصادی ناتو، به عنوان جایگزینی برای اقدام نظامی ناتو، ممکن است به نتایج قاطعی منجر نشود، اما برای رهبران غربی رضایت‌بخش باقی خواهد ماند. فعلاً تأثیرات آن بر زنجیره‌های تأمین و بازارهای جهانی، پرتفوی بازار سهام، صندوق‌های پوشش ریسک و ارزها در اقتصادهای توسعه‌یافته را فراموش کنید. حتی حملات سایبری احتمالی یا غیرفعال کردن اینترنت احتمالی را فراموش کنید. در عوض، به وضعیت حماسی کشورهای فقیر فکر کنید، که هنوز از قیمت گندم در خاورمیانه و فراتر از آن حیرت زده هستند.

یکی از عوامل ثابت در این جنگ غیرقابل پیش بینی بودن آن است. ما در هر مرحله غافلگیر می شویم و این امکان وجود دارد که با وجود اقدام محتاطانه ناتو، در درگیری مستقیم نظامی با نیروهای روسیه قرار بگیریم. اگر این اتفاق بیفتد، پشیمان خواهیم شد که قبل از سقوط حدود 10000 اوکراینی در مقابل روس ها ایستادگی نکردیم. ما فرصت مداخله را از دست دادیم، زیرا روس‌ها نیروهای خود را برای حمله جمع‌آوری می‌کردند، بنابراین اکنون با شجاعت اوکراینی «با، با و از طریق» می‌جنگیم، همانطور که ناتو ایستاده و مراقب است.

مورخان آینده ما را به خاطر استفاده و هدر دادن موهبتی که هر اوکراینی سقوط کرده به ما داده است به سختی قضاوت خواهند کرد. بیایید شجاعت، عزم و استقامت مردم اوکراین را گرامی بداریم و تحسین کنیم و تجاوز وحشیانه روسیه را به شدت محکوم کنیم. اجازه دهید در مورد تأثیر واقعی اقدامات خلقی خوب که نتایج نهایی را به جای حمایت قوی ناتو تغییر نمی دهد، توهم نداشته باشیم. ظلم به اشکال مختلف ظاهر می شود.

به اشتراک گذاشتن نظرات آگاهانه مهم است. نظرات بیانگر دیدگاه‌های متنوع مخاطبان The Cipher Brief هستند و دیدگاه‌های The Cipher Brief را نشان نمی‌دهند. آیا نظری برای به اشتراک گذاشتن دارید؟ آن را به Editor@thecipherbrief.com ارسال کنید

دیدگاه‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های بیشتر امنیت ملی به رهبری کارشناسان را در The Cipher Brief بخوانید، زیرا امنیت ملی کار همه است.

نشریه ظلم و ستم نیمه اقدامات در اوکراین اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.