منو سایت

عدم پرداخت تسهیلات برای موضوع گلخانه های کبودراهنگ

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
عدم پرداخت تسهیلات برای موضوع گلخانه های کبودراهنگ

مدیر جهاد کشاورزی کبودراهنگ گفت: 22 واحد گلخانه ای در شهرستان در حال ساخت است که عدم پرداخت تسهیلات و اخذ مجوز جمع آوری آب مشکل آنهاست.

عدم پرداخت تسهیلات برای موضوع گلخانه های کبودراهنگ

به گزارش خبر روز، فرماندار کبودراهنگ در کارگروه کشاورزی شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه کشاورزان باید ظرف سه ماه نسبت به اخذ اسناد اراضی تفکیک شده اقدام کنند، افزود: دریافت این اسناد رسمی تفکیک شده بسیاری از مشکلات را کاهش می دهد.

مسلم گلمی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 1300 مورد ادوات کشاورزی در شهرستان پرداخت شده است، تصریح کرد: بانک های دست اندرکار در پرداخت تجهیزات ساخت گلخانه کمک کنند.

وی گفت: برای کاهش مصرف آب باید رشد تولید و اصلاح الگوی کشت و احداث گلخانه در اولویت قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی ناحیه کبودراهنگ گفت: امسال بیش از 112 هزار هکتار گندم دیم، بیش از 5 هزار هکتار گندم تر، حدود 7 هزار هکتار جو تر، 12 هزار هکتار جو تر و در مجموع بیش از 14 هزار هکتار وجود دارد. هکتار غلات در شهرستان.

حمزه خانجانی با بیان اینکه 27 درصد از سطح زیر کشت جهش تولید استان در شهرستان است، افزود: شهرستان کبودراهنگ در رتبه نخست قرار دارد و بیش از 87 هزار هکتار از اراضی آن بیمه شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار و 200 هکتار زعفران، 205 هکتار گیاهان دارویی و بیش از 30 هکتار زعفران کشت شده است، گفت: امسال بیش از 5 هزار تن کود شیمیایی در سه ماهه نخست امسال بین کشاورزان توزیع می شود. سال