منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • عفو رهبر انقلاب از محکومان اعتراضات اخیر مصداق بخشش در راس قدرت بود.

عفو رهبر انقلاب از محکومان اعتراضات اخیر مصداق بخشش در راس قدرت بود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
عفو رهبر انقلاب از محکومان اعتراضات اخیر مصداق بخشش در راس قدرت بود.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: عفو رهبر انقلاب از محکومان اعتراضات اخیر مصداق بارز گذشت در رأس قدرت بود که این دبیر بزرگ و دلسوزانه بسیاری از دشمنان را ناکام گذاشت. نقشه ها و چهره رحمان و رحیم نظام اسلامی در معرض دید جهانیان قرار گرفت.

به گزارش اخبار روز، سردار مظهر مجیدی روز پنجشنبه 20 بهمن ماه در یادواره شهدای ممتاز سال شهیدان برادران شهید «محمدعلی و نورمراد عبدکند» و 403 شهید شهرستان اسدآباد که در شهر اسدآباد برگزار شد. حضور مردم و مسئولان شهرستان در مسجد جامع آن شهر در نهمین روز از دهه مبارک فجر. وی گفت: امروز شهدای کهری و شهدای شاخص سال اسدآباد، شهدای عبدکند و 403 شهید اسدآباد و سایر شهدای والامقام از سراسر کشور که هر کدام چراغ هدایت هستند. برای ما مردم و برگزاری یادواره شهدای اسدآباد شاید مقدمه ای برای برگزاری دومین کنگره 8000 شهید استان همدان باشد.

وی برگزاری یادواره های اینگونه شهدا را گوشه چشمی خدا دانست و افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای مقابله با دشمنان و خنثی سازی نقشه ها و دسیسه های شوم آنان یک ضرورت است و باید در این عرصه تلاش بیشتری کنیم. اجرای این برنامه ها و یادواره ها».

مجیدی در ادامه تصریح کرد: درست است که انقلاب اسلامی ایران انفجار نور و شگفتی قرن بود و اگر تاریخ قبل از انقلاب و قرون گذشته را مطالعه کنیم قطعا به عظمت جمهوری اسلامی پی خواهیم برد.

وی با اشاره به گذشت 44 سال از پیروزی شکوهمند جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: مشیت الهی همواره شامل حال انقلاب ما و وحدت مرجعیت و رهبری با مردم و اتحاد مردم با مرجعیت و رهبری دینی همواره موجب شکست و ناامیدی دشمنان این انقلاب شده است.

مجیدی بیان کرد: پس از اتمام انقلاب و تغییر ساختار حکومت، امام راحل کار بزرگ و معجزه آسایی انجام دادند و آن این بود که با استقرار حکومت جمهوری اسلامی ایران اسلامی را همواره در مقابل استکبار قرار دادند و این امر ساختار حکومتی امام راحل فقط برای دوران دوام داشت، پیروزی انقلاب محدود نبود و به تداوم انقلاب کمک کرد و انقلاب ما همچنان پابرجاست و اکنون بر اساس گذشته و باورهای دینی و اهداف انقلاب استوار است. در حالی که در بسیاری از انقلاب های دیگر شاهد یک روند صعودی و سپس ایجاد یک روند بودیم. ما افول و انحراف اعتقادی در انقلاب آنها هستیم.

وی ادامه داد: در پیروزی انقلاب اسلامی اگر امام خمینی (ره) بود و مردم نبود ما نمی توانستیم انقلاب را کامل کنیم اما همه ما در کنار مردم و رهبری و رهبری همدیگر در پیروزی انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس از دروازه صعب العبور انقلاب گذشتند و در هر لحظه از سختی هر جا که مردم بوده اند پیروز بوده ایم.

مجیدی تصریح کرد: اگر به قبل از انقلاب برگردیم، می بینیم که دنیا در اختیار دو قدرت غرب و شرق بود و آنها بودند که حکمرانی جهان را تعیین کردند و این شعار را در جهان کاشتند. اذهان مردم دنیا که دین افیون مردم است، رکود ایجاد می کند و آنقدر روی این شعار زحمت کشیده بودند که خیلی ها، حتی مجاهدینی که برای انقلاب تلاش می کردند، باورشان سخت بود که حکومت جدید تشکیل شود. چنانکه جمهوری اسلامی برپا شود.

وی ادامه داد: سیاست‌های استکبار به‌ویژه آمریکایی‌ها در عزل و نصب دولت‌ها انجام شد و آن‌قدر روی سازوکارهای دولت‌ها کار کرده بودند که باور نمی‌کردند چنین انقلابی در کشور اسلامی ایران رخ دهد، اما با ایمانی که راحل به مردم و مکتب اسلام داشتم این انقلاب در حال شکل گیری است و امروز شاهدیم که به فضل الهی 44 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و ایران می گذرد. ملت ایران اسلامی روز به روز به قله های پیشرفت دوگانه می رسد.

فرمانده همدان با اشاره به آسیب های هشت سال جنگ تحمیلی بر کشور گفت: جنگ هشت سال دفاع مقدس اگرچه خسارات سنگینی به همراه داشت، اما تربیت شهیدانی چون حاج قاسم سلیمانی از برکات هشت ساله بود. دفاع مقدس

به گزارش ایسنا، از آنجایی که شهدا می توانند در تمام ابعاد زندگی خود بهترین الگو برای جامعه باشند، لذا معرفی شهدای شاخص در ابتدای هر سال به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دستاوردهای جامعه است. به ویژه نسل جوان به اهداف و آرمان های والای شهدا، مهم ترین اهداف برای اجرای این سنت، خیر و پسندیده است.

از سال 92 معرفی شهدای سال در استان همدان در دستور کار قرار گرفت که به همین منظور در تمامی شهرستان ها هر ساله یک شهید از شهرستان به عنوان شهید سال معرفی می شود. شهرستان اسدآباد نمایندگی داشتند.

شهید «محمدعلی عبدکند» در 27 خرداد 1342 در روستای منورتپه از توابع شهرستان اسدآباد دیده به جهان گشود و پدرش بابا مراد کشاورز بود. شهید محمدعلی به عنوان پاسدار در جبهه حضور داشت و سرانجام در 26 دی ماه 1365 در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.

شهید «نورمراد عبدکند» نیز در 21 اردیبهشت 1340 به دنیا آمد، وی به عنوان پاسدار جبهه حضور یافت و در 7 بهمن 1364 در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسید.