منو سایت

عمان یکی از اولویت های ایران برای همکاری است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
عمان یکی از اولویت های ایران برای همکاری است

وزیر امور خارجه در دیدار با معاون سلطان عمان بر حسن نیت و جدیت جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافق خوب در وین تاکید کرد.

به گزارش دیلی نیوز، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه که برای سفر یک روزه و رایزنی با مقامات عمانی به مسقط سفر کرده است، با فهد بن محمود آل سعید معاون استاندار عمان دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار آخرین تحولات روابط دو کشور و مسائل مهم منطقه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور با اشاره به روابط تاریخی، مستمر و راهبردی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان، نقش مهم قابوس پادشاه فقید عمان را در شکل گیری روابط دو کشور برشمرد. کشورها.

امیرعبداللهیان با تشریح سیاست دولت سیزدهم در اولویت‌بندی همکاری‌ها با کشورهای منطقه، عمان را یکی از اولویت‌های اصلی همکاری‌ها در منطقه دانست و بر گسترش کامل همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد. .

وزیر امور خارجه کشورمان در زمینه همکاری های اقتصادی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در زمینه حمل و نقل بار و مسافر، انرژی، گردشگری، خطوط هوایی و سایر زمینه های همکاری تاکید کرد.

امیر عبداللهیان با تشریح آخرین تحولات مذاکرات وین، چشم انداز کشورمان از ابتکارات عملی و سازنده طرفین در این گفت وگو را در عمل برجسته کرد و به حسن نیت و جدیت کشورمان در دستیابی به یک توافق خوب اشاره کرد.

هشتمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 در وین درباره لغو تحریم های آمریکا از روز دوشنبه 13 دی ماه از سر گرفته شد و همچنان ادامه دارد. سعید حاطب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در نشست یک هفته ای خود به خبرنگاران گفت که ما به دنبال یک توافق پایدار و قابل اعتماد در وین هستیم.

فهد بن محمود آل سعید معاون سلطان نیز بر روابط نزدیک و برادرانه دو کشور، گسترش همکاری‌های دو کشور و علاقه عمان به ایفای نقش در همگرایی کشورهای منطقه تاکید کرد.

وی با اشاره به تاریخ و فرهنگ غنی ایران، بر نقش سازنده ایران در توسعه منطقه تاکید کرد.