منو سایت

غدیر موجب تحقق عدالت در جامعه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
غدیر موجب تحقق عدالت در جامعه می شود

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: گدیر بیان الگویی از رهبری سیاسی و مدیریت جامعه است که موجب تحقق عدالت در جامعه می شود.

من گزارش میدم روزنامه، آیت الله حبیب الله شعبانی متکی متکی روز جمعه 25 تیرماه در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه شهر همدان، اظهار داشت: با اشاره به اینکه عدالت اجتماعی بر اساس الگوی حکومت داری غدیر تحقق می یابد، گفت: غدیر یک جریان سیاسی است. و اگر فقط یک مناسبت مذهبی بود، عید قربان نامی نداشت.

وی خاطرنشان کرد: نهضت غدیر نشان داد که تشیع یک مکتب سیاسی به معنای تدبیر دین و دنیای مردم است.

شعبانی متقی تصریح کرد: امروزه در دنیا الگوهای مختلف حکمرانی وجود دارد که کدام الگوی جایگزین موفق به تحقق عدالت در جامعه شده است؟ کدام الگوی حکمرانی در عرصه سیاسی و اقتصادی توانسته است عدالت را به معنای واقعی جامعه اجرا کند؟

نماینده ولی فقیه در استان همدان ادامه دهد: آیا جریان های آزادی خواه و اجتماعی در حوزه حکومت داری سیاسی و الگوهای اقتصادی به عدالت دست یافته اند؟ امروز همه می بینیم که همه مدل های سیاسی، مدیریتی و اقتصادی برای تحقق عدالت در بن بست قرار دارند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) در غدیر الگویی قرار دادند که منجر به تحقق عدالت می شود، گفت: در غدیر یک رهبر سیاسی معرفی شد که اداره جامعه را بر عهده می گرفت و فقط یک امام بود. معرفی شد.یا مرجع علمی نبود.

شعبانی متقی ادامه داد: آنچه باعث کفر غدیر شد، معرفی رهبری بود که می خواهد تمدنی بر اساس عدالت، مصالح جامعه، تعادل و تعادل اجتماعی بسازد، تمدنی بسازد که مانع رشد مستکبران و مستکبران شود. تحت ستم بدون توجه به قانون، او می تواند جامعه ای بسازد که در آن خودخواهی وجود نداشته باشد و قدرت وسیله تحقق عدالت باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر حرکت های دینی سیاسی نباشد و دخالت دین در سیاست مطرح نشود، مستکبران خودشان نهضت دینی را ترویج می کنند، اما در غدیر دست بلند شد تا دست جیره خواران قطع شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه نهضت غدیر یک حرکت سیاسی است، تصریح کرد: حاکمیت دینی و سیاسی در غدیر مهم است و برای جامعه سیاسی حاکم و رهبر انتخاب می شود.

شعبانی متقی با بیان اینکه امروز بشریت همه مدل های حکومت داری را تجربه کرده است، اظهار داشت: مردم دریافته اند که تحقق عدالت با جریان های لیبرال و جریان های فکری غربی به بن بست رسیده است و عدالت اجتماعی بر اساس الگوی حکومت داری غدیر محقق خواهد شد. که در آخرالزمان توسط حضرت بقیه الله الاعظم (عج) محقق خواهد شد. ) اتفاق میافتد.

وی یادآور شد: رهبری شایسته باید منصف و آگاه به مصالح عمومی باشد، از سوی دیگر همه دستگاه های حاکمیتی و حاکمیتی باید دارای ویژگی های دینی باشند. قبل از غدیر، مبارزه با کفر بود، ولی بعد می گفتند از خودی ها که دچار نفاق هستند بترسید و از نفوذی ها برحذر باشید.

امام جمعه همدان در پایان با اشاره به عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری شانگهای گفت: عضویت دائمی کشور در سازمان همکاری شانگهای نقطه عطف یک سیاست خارجی متوازن است و نشان می دهد که تحریم ها نمی تواند تاثیری بر رشد کشور داشته باشد. اگرچه مشکلاتی ایجاد می کند.