منو سایت

فاز دوم پارک علم و فناوری همدان به بهره برداری می رسد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
فاز دوم پارک علم و فناوری همدان به بهره برداری می رسد

معاون توسعه و منابع انسانی پارک علم و فناوری همدان گفت: در صورت تامین به موقع اعتبارات با سفر رئیس جمهور فاز دوم ساختمان اصلی پارک علم و فناوری همدان در دهه فجر به بهره برداری می رسد. این سال

من گزارش میدم روزنامه، بهزاد هزایان وی افزود: از 72 شرکت دانش بنیان فعال در استان همدان، 40 شرکت در پارک علم و فناوری همدان مستقر هستند.

معاون توسعه و منابع انسانی پارک علم و فناوری همدان گفت: از 340 واحد فناور پذیرفته شده در مراکز نوآوری و رشد پارک علم و فناوری همدان، 180 واحد فناور در مرکز رشد همدان مستقر هستند.

خزائیان افزود: از 2 هزار و 728 شغل ایجاد شده توسط فعالیت واحدهای فناور، موسسات و شرکت های دانش بنیان، 2 هزار و 318 شغل در شهرستان مرکز رشد همدان فعال است.

وی بیان کرد: یک هزار میلیارد تومان در سال گذشته توسط واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک استان فروخته شد که بیش از هفت هزار میلیارد ریال آن توسط واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان فروخته شد. مرکز رشد یک شهر همدان.

معاون توسعه و منابع انسانی پارک علم و فناوری همدان گفت: همچنین از 5.5 میلیون دلار فروش ارز واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در سال گذشته، 4 میلیون دلار توسط مرکز رشد همدان انجام شده است.

هزایان با بیان نیازها و دغدغه های واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: ایجاد فضای اداری و کارگاهی یکی از دغدغه های اصلی واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در استان همدان است.

وی گفت: فاز اول پارک علم و فناوری همدان 6 هزار متر مربع مساحت دارد که 500 متر مربع آن در اختیار ستادی و اداری و 5500 متر مربع آن در اختیار واحدهای فناور است.

این مسئول افزود: در سفر سال گذشته رئیس جمهور و اعضای دولت به همدان، 30 میلیارد تومان برای تکمیل فاز دوم ساختمان پارک علم و فناوری همدان تصویب شد.

هزایان افزود: در سفر سال گذشته رئیس جمهور و اعضای دولت به همدان، 30 میلیارد تومان برای تکمیل فاز دوم پارک علم و فناوری همدان مصوب شد.

معاون توسعه و منابع انسانی پارک علم و فناوری همدان تاکید کرد: اولویت در تخصیص مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان همدان با طرح هایی است که تا پایان سال آماده بهره برداری هستند و در صورت تامین اعتبار به موقع موافقت سفر ریاست جمهوری به استان داده شد پروژه فاز دوم ساختمان پارک علم و فناوری همدان به مساحت 4200 متر مربع و با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در دهه فجر افتتاح می شود. در سال، امکان استفاده از 43 فضای اداری و 11 فضای کاری برای شرکت های دانش بنیان فراهم شد.

وی ضمن درخواست از دستگاه های اجرایی برای تامین فضاها و سوله های خالی خود در اختیار واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان گفت: این حادثه مهم در شهرستان های روزن و کبودرخنگ رخ داد.

این مقام مسئول دومین نیاز و دغدغه واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان استان را واگذاری زمین های پارک علم و فناوری به شرکت های دانش بنیان برای ساخت کارگاه ها و فضاهای تولیدی اعلام کرد.

خزائیان افزود: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تا پایان سال جاری در فاز اول پارک همدان 6 هکتار از اراضی شامل تاسیسات زیربنایی به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور واگذار می شود.

به گفته وی، تمهیدات لازم برای تامین برق مورد نیاز برای آماده سازی تاسیسات زیربنایی و واگذاری زمین از پارک علم و فناوری همدان اندیشیده شده است که البته نیازمند حمایت مدیران و مسئولان اجرایی استان و شهرستان برای تحقق بخشیدن به این یک وظیفه مهم است.

خزائیان بازپرداخت تسهیلات کم بهره را یکی از درخواست های واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان دانست و تصریح کرد: در این راستا علاوه بر بازپرداخت وام از محل منابع داخلی پارک و صندوق پژوهش و فناوری استان در سال 1401 از محل منابع بنیاد علوی و برکت بیش از 300 طرح با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال تصویب و به بانک ها ارائه شده و با تسهیلات تبصره 16 با کارمزد 4 درصد پرداخت می شود.