منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • فرماندار درگزین: منطقه صنعتی درگزین آماده واگذاری به سرمایه گذاران است

فرماندار درگزین: منطقه صنعتی درگزین آماده واگذاری به سرمایه گذاران است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
فرماندار درگزین: منطقه صنعتی درگزین آماده واگذاری به سرمایه گذاران است

فرماندار درگزین با اشاره به آغاز واگذاری شهرک صنعتی درگزین گفت: این شهرک صنعتی آماده واگذاری به سرمایه گذاران است و متقاضیان می توانند درخواست خود را در سامانه شرکت شهرک های صنعتی ارائه کنند.

من گزارش میدم روزنامه، کمیل هستان بیان کرد: تاکنون 15 درخواست واگذاری زمین در شهرک صنعتی این شهرستان به سرمایه گذارانی که درخواست تکمیل پرداخت خود را ارائه کرده اند و در مرحله تکمیل پرداخت هستند دریافت کرده ایم.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی قاضیین نسبت به سال های گذشته به دلیل وجود معارضین بلاتکلیف و نیمه تمام مانده است افزود: در سال جاری با پیگیری های لازم رضایت مخالفان این شهرک صنعتی در رازین اخذ شد. روستا و ملاشیارد و فقط دو نفر باقی ماندند و با توجه به اینکه این موضوع تبدیل به ماده 9 شد، با آنها به توافق نرسیدیم و قانون دیگر اجازه ایجاد مانع برای کار را به آنها نداد.

هستان ادامه داد: برای واگذاری زمین به شهرک، مبلغ اولیه ای که سرمایه گذار باید واریز می کرد 50 درصد کل زمین بود و علاوه بر آن، مابقی مبلغ را باید به صورت اقساط بالای 15 پرداخت می کرد. ماهها که با شرکت شهرک توافق شد.صنعتی مبلغ 50 درصد از کل زمین به 20 درصد کاهش و 15 قسط به 30 قسط تبدیل شد.

وی تصریح کرد: با این اقدام سرمایه گذاران متقاضی یک قطعه زمین در شهرک صنعتی درگزین باید 20 درصد از کل زمین را واریز و اقساط خود را ظرف 30 ماه پرداخت کنند و مالک قطعه زمین این شهرک صنعتی شوند. .

خستان گفت: 75 هکتار از اراضی ولاشجرد، رازین و اراضی روستای شاهنجرین برای ایجاد شهرک صنعتی در غزین تعیین شده است و تعداد قطعه های دیده شده برای استقرار در این شهرستان 200 قطعه و هر قطعه 1000 قطعه است. تا 2000 متر

وی خاطرنشان کرد: نبود شهرک صنعتی یکی از مشکلات اصلی جذب سرمایه گذار به این شهر نوظهور محسوب می شد و سرمایه گذاران برای ایمن سازی زمین با مشکلات زیادی مواجه بودند.

خسوان اظهار داشت: ایجاد و ایجاد شهرک صنعتی برای توسعه اقتصادی شهرک نوپای درغزین ضروری است و لذا با پیگیری و مکاتبات لازم هماهنگی های لازم با شرکت شهرک های صنعتی انجام شده و شرکت شهرک های صنعتی در این امر مهم نیز به کمک بیایند. وی افزود: در صورت استقرار کامل کلیه صنایع در این منطقه و تکمیل ظرفیت آن، این شهرک صنعتی زمینه اشتغال 5000 نفر از جوانان و نیروی کار شهرستان را فراهم می کند.

فرماندار درگزین با اشاره به اینکه به دنبال جذب سرمایه گذار برای این شهرک صنعتی تازه تاسیس هستیم، خاطرنشان کرد: در این راستا تمامی سرمایه گذاران مناطق مختلف که توانایی سرمایه گذاری در این شهرک صنعتی را دارند و حتی سرمایه گذاران درگزین ساکن در سایر استان ها برای سرمایه گذاری دعوت می شود ما در این زمینه دعوت کرده ایم و برای سرمایه گذاری به شهرک صنعتی این شهر نوپا می آیند./ ایسنا