منو سایت

فعالیت کارگاه های صنایع دستی در لالجین، ملایر و تویسرکان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: اکثر کارگاه های صنایع دستی استان در لالجین، ملایر و تویسرکان مستقر هستند.

به گزارش دیلی نیوز، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: صادرات صنایع دستی استان در سال گذشته به 25 میلیون دلار رسید.

محمدرضا خلجی گفت: صنایع دستی همدان شامل چرم، مبل، منبت و مروارید بافی به کشورهای آذربایجان، ترکیه و ارمنستان صادر می شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر این کشور عراق یکی از بازارهای مهم صنایع دستی استان همدان در زمینه سرامیک است.

خلجی بیان کرد: به همراه ۲۴۲ هنرمند برجسته استان در این مدت در بیش از ۱۶ نمایشگاه شرکت کردیم و همدان تیرماه امسال در هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی میزبان هنرمندان کشور خواهد بود.

وی افزود: در این راستا سال گذشته برای 250 طرح در حوزه مشاغل خانگی 10 میلیارد و 570 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد.

خلجی گفت: اکثر کارگاه های صنایع دستی در لالجین، ملایر و تویسرکان فعال هستند و ظرفیت های زیادی در زمینه سرامیک در لالجین، مبل و منبت در شهر بین المللی ملایر وجود دارد و بخش زیادی از جمعیت لالجین، ملایر، تویسرکان را تشکیل می دهند. فعال در زمینه های مختلف صنایع دستی در استان همدان.

وی گفت: باید زمینه عرضه و فروش محصولات به کارآفرینان صنعتگر فراهم شود چرا که بدون فروش محصولات، کارآفرین در این زمینه بدهکار بانکی می شود.