منو سایت

فعالیت 1400 مبلغ و مبلغ دینی در مراسم عزاداری ماه محرم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
فعالیت 1400 مبلغ و مبلغ دینی در مراسم عزاداری ماه محرم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان از فعالیت هزار و 400 مبلغ و مبلغ دینی و بومی محلی و مبلغی در ماه های محرم و صفر در مساجد و هیئت های استان خبر داد.

من گزارش میدم روزنامه، حجت الاسلام محمدهادی نظیری گفت: 2 هزار و 500 حسینیه، تکایا و امامزادگان و 400 ایستگاه صلواتی به عزاداری سالار شهیدان و یارانشان از اول محرم الحرام آغاز شد.
وی افزود: همچنین آیین های ویژه عزاداری، سوگواری و ویژه برنامه هایی از این روزها در استان با حضور عاشقان و عاشقان حسینی آغاز شده و از مهمترین نکات آن برگزاری کنگره هشت هزار شهید و مسئولان عالی استان، معرفی شهدا و قرائت وصیت نامه شهداست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: با توجه به برگزاری کنگره هشت هزار شهید استان همدان، مقرر شد در برنامه عزاداری هیئت های مذهبی این شهرستان بحث معرفی شهدا و قرائت وصیت نامه شهید مطرح شود.

حجت الاسلام نظیری تصریح کرد: برافراشتن پرچم عزاداری حسینی در شب اول ماه محرم، نصب علم بر درب منازل، سنج و طبل سنتی، برپایی موکب و جایگاه های نماز، پخت غذاهای نذری و حضور پرشور در مراسمات از جمله برنامه های اصلی مراسم همرام و برپایی مراسم طویل المحرم در استان است.

استان همدان دارای 1500 مسجد در مناطق شهری و روستایی و 3000 هیئت مذهبی در این استان فعال است که 2200 مسجد در سامانه تبلیغات اسلامی بیرق ثبت شده است.