منو سایت

فعالیت 620 شغل خانگی در استان همدان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
فعالیت 620 شغل خانگی در استان همدان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: 620 مشاغل خانگی در سامانه مربوطه در استان همدان ثبت شده است.

به گزارش خبر روز، یوسف شعبانی با اشاره به تخصیص تسهیلات مشاغل خانگی با محوریت صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان همدان افزود: پرداخت 110 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی. امسال به چهار بانک رفاه، توسعه، تعاون، کشاورزی و پست بانک استان ابلاغ شد.

وی گفت: پرداخت این تسهیلات در بخش های مختلف صنایع دستی، خدماتی، صنعتی، فرهنگی و کشاورزی با نرخ سود چهار درصد از طریق ثبت نام در سایت مشاغل خانگی پرداخت می شود و جامعه هدف این تسهیلات بانوان، سرپرستان خانوارها، زنان روستایی و شهری با مهارت و همچنین جوانان هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه 620 حوزه مشاغل خانگی در سامانه متصل در استان همدان ثبت شده است، افزود: بیشترین استقبال از طرح های خیاطی، قالی بافی، صنایع دستی و همچنین در بخش کشاورزی، مشاغلی مانند دامپروری و این غذا است.

شعبانی گفت: 100 درصد وام های مصوب سال 1400 در حوزه مشاغل خانگی در استان همدان جذب شد که یکی از بهترین اقدامات در کشور است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با تاکید بر اینکه فعالان مشاغل خانگی برای راه اندازی مشاغل خانگی از حمایت های مالی برخوردار هستند، افزود: تسهیل و رفع موانع در صدور مجوز مشاغل به ویژه مجوز مشاغل خانگی یکی از موارد مهم است. دستاوردهای دولت سیزدهم در زمینه اشتغال زایی

در طرح مشاغل خانگی متقاضیان متناسب با مهارت خود در سامانه مشاغل خانگی وزارت کار به نشانی https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir ثبت نام کرده و مراحل بعدی را با هماهنگی دستگاه اجرایی ذیربط انجام می دهند. بیش از 300 دسته شغلی مشخص شده و وارد این سامانه شده است.

بر اساس تبصره 6 ماده هفت قانون ساماندهی و حمایت مشاغل خانگی، «بانک مرکزی» موظف است با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نحوه تخصیص وام قرض الحسنه مشاغل خانگی را تعیین کند. منابع و مشاغل با توجه به اولویت و اهمیت انواع مشاغل خانگی و سهم هر استان در ابتدای هر سال تعیین و به بانک ها و مؤسسات اعتباری اعلام می کند.