منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • قوه قضاییه جزئیات بخشودگی رهبر انقلاب/تخفیف حکم از ۱۲۰ حکم اعدام به حبس را اعلام کرد.

قوه قضاییه جزئیات بخشودگی رهبر انقلاب/تخفیف حکم از ۱۲۰ حکم اعدام به حبس را اعلام کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
قوه قضاییه جزئیات بخشودگی رهبر انقلاب/تخفیف حکم از ۱۲۰ حکم اعدام به حبس را اعلام کرد.

معاون قضایی قوه قضائیه با اعلام جزئیات عفو رهبر انقلاب به مناسبت عید سعید فطر از صدور حکم اعدام برای 120 نفر از مشمولان عفو ​​در این مدت خبر داد که این حکم به اعدام تبدیل شد. حبس با تخفیف مجازات آنها.

من گزارش میدم روزنامه به گزارش قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین رحیمی جزئیات بخشودگی و تخفیف مجازات محکومان در دادگاه های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی توسط رهبر انقلاب را در تاریخ 1386/06/13 اعلام کرد. به مناسبت عید سعید فطر: در این مرحله یک هزار و 760 نفر که پرونده آنها در کمیسیون عفو ​​و بخشش بررسی شده بود مشمول عفو شدند.

وی افزود: از مجموع 1760 عفو و تخفیف مجازات، 404 نفر آزاد و پرونده آنها مختومه شد و 1356 نفر مابقی تخفیف و جایگزین مجازات شدند.

وی ادامه داد: از مجموع یک هزار و 706 نفر مشمول اصل هزار و 332 نفر، پرونده آنها مربوط به دادگستری و دادگاه های عمومی و انقلاب، 355 نفر مربوط به سازمان جنایی دولت و 73 پرونده دیگر مربوط به سازمان قضایی بوده است. از نیروهای مسلح .

آقای رحیمی گفت: 120 نفر از مشمولان عفو ​​در این مدت به اعدام محکوم شدند که با تخفیف مجازات به حبس تبدیل شد و 20 نفر از محکومان اتباع خارجی از کشورهای مختلف بودند.