منو سایت

ما در بحث پهپادها به خودکفایی کامل رسیده ایم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
ما در بحث پهپادها به خودکفایی کامل رسیده ایم

سرهنگ زرهی تیپ 316 زرهی شهید قهرمان گفت: در خصوص سامانه های پدافندی مطمئن باشید به خودکفایی رسیده ایم که با سیاست گذاری ها قابل آشکار شدن نیست. خودکفایی به دست آمده است و حتی واحدهای کوچک ما مجهز به سیستمی برای محافظت در برابر هواپیماهای بدون سرنشین مهاجر هستند.

بر اساس گزارش ها روزنامهسرهنگ زرهی “مهرداد صفری” فرمانده تیپ 316 زرهی شهید قهرمان در جمع خبرنگاران گفت: نیروی زمینی هم اکنون در مرزهای جنوب شرق کشور به طول 965 کیلومتر مستقر و در مرزهای غربی و جنوب غربی مشغول به حفاظت از مرزها هستند. حدود 1605 کیلومتر مرز جوانان نیروی زمینی که البته این حضور به دلیل ناامنی نیست بلکه اشراف اطلاعاتی است. و مفتخریم اعلام کنیم که نزدیک به دو سال است که پرسنل تیپ 316 زرهی همدان در مرز غرب کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی گفت: امسال نیز مانند سال گذشته در روز ارتش رژه یگان های پیاده برگزار نمی شود و این رژه با خودرو و موتور سیکلت در میدان آرامگاه باباطاهر برگزار می شود.

این مقام مسئول افزود: بیش از 300 برنامه از جمله برنامه ای به مناسبت شهادت صیاد «شیرازی در حسین امام برگزار شد، دیدار با نماینده، مقام معظم رهبری در استان، دیدار با جذب نیرو و کمک های مؤمنانه به جذب نیرو در دستور کار بود و نقطه عطف رژه بود. نیروهای مسلح از نیروی زمینی، هوا و پدافند، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی.

سرهنگ صفری یادآور شد: از جمله برنامه هایی که در قوای سه گانه برگزار می شود فعالیت های دیگری از جمله ورزش، قرآن و عقیدتی است.

وی اعلام کرد: در سالروز شهادت شهید قهرمان برنامه ای برای شناسایی بیشتر این شهید اعزامی به پادگان قهرمان استان زنجان خواهیم داشت. اعزامی کردستان – سکز به فیض شهادت نائل آمد.

لازم به ذکر است: تیپ 316 زرهی 803 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این شهیدان به یادگار مانده اند.

سرهنگ زرهی تیپ 316 زرهی شهید قهرمان با اشاره به معیشت و منازل کارکنان پایور خاطرنشان کرد: برنامه ای که در بدو شروع به کار به آنها اعلام شده است، در پایان 30 سال خدمت، ساخت خانه در اشکال مختلف مانند زمین است. وام یا خود آپارتمان پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: در طرح کوثر مسکن کارمندی ساخته می شود، البته در مورد مسکن مهر طرح امیر سرطب حیدری از سال 97، ساخت حدود 23 هزار واحد مسکونی آغاز شده که از این تعداد 600 واحد در حال ساخت است. در همدان تهیه شد که از این تعداد 150 واحد تحویل و 300 واحد در حال ساخت با پیشرفت فیزیکی 10 تا 15 درصد است.

فرمانده تیپ 316 زرهی شهید قهرمان تاکید کرد: محدوده بلوار ارتش در منطقه کرکه نور متعلق به ارتش و نیروی زمینی است و در آینده نزدیک خبرهای خوبی برای کارکنان ارتش ارائه خواهد شد.

فرمانده تیپ 316 زرهی شهید قهرمان در خصوص همسان سازی حقوق ها گفت: در سال های اخیر وضعیت قانونی بهتر شده و این روند ادامه خواهد داشت. این یکی از اقدامات طرح بازگشت سنگر است.

این مقام مسئول گفت: تمامی اقدامات نیروی زمینی در قالب 30 طرح لبیک یا امام خامنه ای در نظر گرفته شده است که یکی از آنها در قالب هدایت دقیق است و ابتکارات و برنامه های پرسنل پس از بررسی ارائه می شود. طرح مقدماتی در جهاد خودکفایی که اکنون نیروی زمینی را نیز برای طرح های عالی فراهم می کند.