منو سایت

مدیریت انتظارات برای حمله در اوکراین

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
مدیریت انتظارات برای حمله در اوکراین

حساب مختصر CIPHER – از زمان حمله روسیه به اوکراین در سال گذشته، ایالات متحده بیش از 75 میلیارد دلار حمایت نظامی، اقتصادی و بشردوستانه به کی یف ارائه کرده است که برابر با بزرگترین مجموعه بسته های کمکی ایالات متحده به یک کشور اروپایی از زمان طرح مارشال هری ترومن است.

ژنرال وسلی کلارک، فرمانده عالی نیروهای متفقین سابق ناتو، گفت: «ما بهترین نوع آموزشی را که می توانستیم برای این نیروها فراهم کنیم، از غرب ارائه کرده ایم. “[But] در نهایت، مهمترین عامل احتمالاً عزم اوکراین برای بازپس گیری قلمرو خود است. این اراده برای جنگیدن است، این شجاعت سربازان در هر سطحی است.»

کلارک هفته گذشته در یک جلسه توجیهی شورای آتلانتیک نگرانی های خود را در مورد آمادگی نسبی فرماندهان اوکراینی “در هر سطح و مهمتر از همه، سربازان در پایین” تشریح کرد.

آیا آنها می توانند در زیر آتش با توپخانه خود به طور موثر پاسخ دهند؟ آیا آنها می توانند از حمله هوایی روسیه علیه واحد خود در حالی که در حال حرکت است جلوگیری کنند؟» او پرسید.

«چرا نگرانم؟ زیرا شما همیشه باید خود را به عنوان یک فرمانده دشمن برای این موضوع معرفی کنید و چه می‌کنید؟» این جنگ برخلاف جنگ‌های قبلی است که ایالات متحده دیده است و قطعاً هر چیز متفاوتی که روس‌ها در این امنیت عملیاتی دیده‌اند در این محیط بسیار دشوار است. پهپاد هست، ماهواره هست، اطلاعات الکترونیک هست، انواع اطلاعات و ضد جاسوسی هست.

کلارک گفت، در صورت موفقیت آمیز بودن، ضد حمله اوکراین همچنان یک “درگیری” و “گزنده” خواهد بود. [It would] “اگر نیروهای روسیه سقوط کردند عالی باشید. [It would] اگر سه هفته دیگر تمام شود عالی می شود. به آن تکیه نکنید. به این افرادی که این انتظارات را می سازند گوش ندهید، واقعاً از نظر استراتژیک برای ما خطرناک است.

اما با نزدیک شدن بهار به تابستان و با تانک ها و خودروهای زرهی اضافی که توسط غرب به میدان نبرد می روند، رئیس جمهور ولدیمیر زلنسکی عجله ای برای برگرداندن نیروهایش به شرق ندارد. زلنسکی در مصاحبه ای در اوایل این ماه گفت: با آنچه داریم، می توانیم به جلو حرکت کنیم. اما ما افراد زیادی را از دست خواهیم داد… پس باید منتظر بمانیم. ما به زمان بیشتری نیاز داریم.»

زلنسکی که مذاکرات خود را در نشست گروه هفت (G7) آخر هفته در ژاپن در تلاش برای تقویت حمایت از اوکراین به پایان رساند، افزود: ما هنوز منتظر برخی چیزها هستیم.


این دیگر فقط برای رئیس جمهور نیست.

آیا شما گزارش روزانه امنیت ملی خود را دریافت می کنید؟ مشترک + اعضا دسترسی انحصاری به مجموعه متن باز مختصر روزانهشما را در جریان رویدادهای جهانی که بر امنیت ملی تأثیر می گذارد. یک بودن ارزش دارد مشترک+عضو.


در همین اجلاس، رئیس جمهور جو بایدن نه تنها بسته کمک نظامی دیگری را اعلام کرد، این بسته 375 میلیون دلاری، بلکه گفت که ایالات متحده از آموزش خلبانان جنگنده اف-16 اوکراینی حمایت می کند و در عین حال به کشورهای اروپایی اجازه می دهد هواپیماهای مدرن را به کیف منتقل کنند. این اقدام به سرعت روسیه را بر آن داشت تا در مورد “خطرات بزرگ” در صورت تحویل هواپیماها هشدار دهد، و الکساندر گروشکو، معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود که چنین نقل و انتقالاتی نشان می دهد که کشورهای غربی “به سناریوی تشدید تنش پایبند هستند”. آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا نیز خاطرنشان کرد که هرگونه حمله اوکراین به کریمه اشغالی به عنوان ضربه ای علیه خود روسیه تلقی خواهد شد.

با این حال، زرادخانه رو به رشد تسلیحات اوکراین در حال حاضر دارای بردی است که می تواند برای دفاع روسیه مشکل ساز باشد. در آخر هفته گزارش های انگلیسی ها ارائه شد سایه طوفان موشک‌هایی با برد 155 مایل بر شهر بندری بردیانسک که تحت کنترل روسیه است بارید. چنین تسلیحاتی از استفاده اوکراین از سامانه‌های موشکی توپخانه‌ای میان‌برد بسیار متحرک (HIMARS) پشتیبانی می‌کند که در تابستان گذشته استقرار آن را آغاز کرد و نرم‌افزار آن اخیراً در معرض پارازیت‌های روسیه قرار گرفت.

به طور گسترده اعتقاد بر این است که ظرفیت جدید باعث افزایش کارایی سوخت‌گیری آتی اوکراین می‌شود، اما کلارک هشدار داد: «شما جوجه‌ها را قبل از اینکه جوجه‌ها بیرون بیایند، حساب نمی‌کنید».

جنیفر کافرلا، مدیر ابتکارات استراتژیک در موسسه مطالعات جنگ (ISW) می گوید: «در دنیای واقعی نشانه کمی وجود دارد که پوتین همیشه آماده است تا اهداف حداکثری خود در اوکراین را کنار بگذارد و شکست را بپذیرد. .

روسیه هنوز تعداد بیشتری از نیروهای خود را فراخوان نکرده است و از موشک های هوا به هوای مافوق صوت خود استفاده می کند.خنجرموشکی برای بمباران کیف (علی رغم استفاده از سیستم های دفاع موشکی پاتریوت ساخت ایالات متحده) و در امتداد چندین بخش از جبهه 900 مایلی به شدت مستحکم شده است.

کلارک گفت که اوکراین در نهایت امیدوار است “با نفوذ به کریمه، هل دادن لجستیک روسیه به عقب و سپس انجام حمله دوم برای عبور از لوهانسک و دونتسک و برگرداندن کل ماجرا، نیروهای روسی را بیرون براند.”

وی افزود: «این یک حمله رعد اسا نیست که دو هفته دیگر به پایان برسد. «لجستیک در اولویت است. و ما می دانیم که ایالات متحده و غرب با مشکلات لجستیکی پیش روی این تجهیزات فراوانی که وارد می شود، با موفقیت برخورد نکرده اند.”

کورتنی کیلی در این گزارش مشارکت داشت.


اخبار، تحلیل ها و نظریات امنیت ملی به رهبری کارشناسان را در ادامه مطلب بخوانید خلاصه رمززیرا امنیت ملی کار همه است.

The post مدیریت انتظارات برای حمله اوکراین اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.