منو سایت

مسئولان باید مکانیزم قانونی کنترل اجاره را فراهم کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
مسئولان باید مکانیزم قانونی کنترل اجاره را فراهم کنند

نماینده وکیل در استان همدان تاکید کرد: لازم است مسئولان برای کنترل اجاره بها با قیمت های کارشناسی در مناطق مختلف تمهیدات قانونی را دنبال کنند.

به گزارش خبرنگار روزنامهحجت الاسلام والمسلمین حبیب شعبانی مستق در خطبه های عید سعید فطر اظهار کرد: در برخی موارد قیمت اجاره بها تا سه برابر افزایش یافته است، بنابراین مسئولان باید سازوکار قانونی پیدا کنند و قیمت های کارشناسی در حوزه های مختلف ارائه کنند.

وی یکی از خیریه های ما را رحمت به یکدیگر دانست و ادامه داد: صاحبان خانه باید توجه داشته باشند که تورم در این کشور مستاجر است و نباید مشکلات اقتصادی به مستاجران تحمیل شود، نه تنها بالا بودن. قیمت، تورم، مشکلات اقتصادی مشکلات مستاجران را تحمل می کند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه اگر امروز از خدا بخواهیم به ما رحم کند، شرط این است که من و شما به همدیگر رحم کنیم، افزود: اجاره بهای برخی از اماکن ورزشی نیز بسیار گران شده است. خوب جوانی که می خواهد ورزش کند باید امکانات و ظرفیت در دسترس باشد.

آیت الله شعبانی در شهر همدان نمازخانه ندارد، مسجد فعلی به عنوان پناهگاه موقت مردم برای اقامه نماز ساخته شده است.

وی با بیان اینکه حدود 15 سال پیش برای این مکان میلیاردی هزینه شد و امروز در این وضعیت قرار دارد، افزود: ساخت این مسجد جز همت و هماهنگی مسئولان نیازی نداشت. ساخت مسجد کار سختی نیست و نیازی به بودجه دولتی ندارد. اگر متولیان سند را در این مکان تصحیح کنند، مشکل حل می شود.

امام جمعه مدن تصریح کرد: یک ماه بر سر سفره رحمت خدا نشستیم، بنابراین می توان با خدا ارتباط برقرار کرد و به همین ترتیب ادامه داد. ماه مبارک رمضان تمام شد، اما صاحب ماه، عبادت، مسجد تمام نشد.

آیت الله شعبانی با اشاره به دعای قنوت که در آن از خداوند متعال می خواهیم که همه ما را در وفوری که به پیامبر و اهل بیتش عطا کرده وارد کند، افزود: ما دعا کردیم تا از شر همه بدی هایی که پیامبر و ایشان داشتند خلاص شویم. خانواده تقسیم شدند. اما این دعا نیاز به عمل دارد.

وی تصریح کرد: خیلی چیزها خوب است و باید به آنها توجه شود، رعایت اخلاق در خانواده، رسیدگی به فقرا، نمازگزاران و مساجد، گره گشایی در کار مردم، امید به آینده. ، ازدواج آسان و بی مطالبه به جوان ، تفاهم بازگشت متقابل و … صدقه است که 9 بار از خداوند متعال خواستیم وارد میدان خیر شود. اینها کارهای خوبی است که اگر دعا می کنیم باید برای آنها هم اقدام کنیم این عمل باید همه آنها باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اذعان داشت: دروغگویی، گران فروشی، گرانی در بازار، گرانی در جامعه، تورم، بیکاری و تنبلی در ادارات، سوء استفاده در بازار، بداخلاقی زنان و مردان خانه، نداشتن رابطه خوب با بچه ها شر است و دعا از خدا خواستیم ما را از این شهرها بیرون کند. اگر می خواهیم دعا مستجاب شود و این بلاها از جامعه ما رخت بربندد، باید همه دست به دست هم بدهیم.

وی با اشاره به خوبی ها و بدی های مسئول، تصریح کرد: مسئولان باید وارد به معروف شوند و از بدی ها به خدا پناه ببرند، خیر و صلاح مسئولان در خدمت مردم است.

آیت الله شعبانی خطاب به کارکنان و کارمندان ادارات تاکید کرد: احترام به مشتریان خوب است، معطل کردن افراد در ادارات شر است. اگر یک کارمند، یک مدیر بتواند کار مردم را کند کند، این نه تنها شر است، بلکه حق مردم است.