منو سایت

مصوبه مجلس برای بازماندگان سهام عدالت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
مصوبه مجلس برای بازماندگان سهام عدالت

نمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند از باقی مانده سهام دولت یا شرکت های دولتی نسبت به واگذاری سهام سرمایه به کلیه بازماندگان مشمول این سهام اقدام کند.

به گزارش اخبار روز خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز (شنبه 22 اسفندماه) شورای اسلامی در جریان بررسی قسمت هزینه ای لایحه بودجه سال 1402 کل کشور با الحاقیه. با بندهای (5)، (6) و (7) تبصره 2 ماده واحده این لایحه موافقت می شود.

در بند 5 الحاقی تبصره 2 ماده واحده این لایحه آمده است: دولت حق دارد بیست درصد (20%) سهام و سهام خود را در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان به منظور تکمیل عملیات اجرایی واگذار کند. طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام به شماره طبقه بندی 1306012024 پرداخت شود.

به استناد بند الحاقی 6 تبصره 2 ماده واحده لایحه قانونی مورد بحث؛ دولت موظف است از باقیمانده سهام متعلق به دولت یا شرکتهای دولتی در شرکتهای قابل واگذاری به موجب قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44) جمهوری اسلامی ایران در حدود سطح درآمد 310500 در رابطه با واگذاری سهام عدالت به کلیه بازماندگان وزارت اقتصاد و دارایی هر سه ماه یکبار گزارش اجرای این بند را به کمیسیون های اقتصادی و اجتماعی شورای اسلامی ارسال می کند.

همچنین در بند 7 الحاقی تبصره 2 ماده واحده لایحه بودجه آمده است: وزارت اقتصاد و دارایی موظف است اسامی آن دسته از بنگاه های اقتصادی را که در ضوابط موضوع ماده (2) آنها را طبقه بندی و درج کند. قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی جز موارد مندرج در گروه (3) قانون اساسی مشمول گروه های (1) و (2) ماده (2) نمی باشد. ماده (2) و مجوزهای اخذ شده از سوی مقام معظم رهبری در یکی از گروههای (1) و (2) اقدام نمایند. انتقال بنگاه های اقتصادی مشخص شده از طبقه بندی گروه های (1) و (2) به گروه (3) تنها با مجوز آنها مجاز است.

وزارت اقتصاد و دارایی موظف است ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون فهرست طبقه‌بندی‌های مشخص شده را تصویب کند. تمامی دستگاه های اجرایی موظف به همکاری با وزارت اقتصاد و دارایی هستند./شفقنا