منو سایت

ملکی که در سامانه سادا ثبت نشده باشد تولید خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان خبر داد: املاکی که در سامانه سادا ثبت نشده باشد به صورت خودکار مازاد تلقی می شود و توسط کمیسیون تولید می شود.

من گزارش میدم روزنامه، حسن پیمانی در دومین جلسه شورای برنامه ریزی استان گفت: روسای دستگاه های اجرایی در جذب اعتبارات عمرانی سال 1401 توجه ویژه داشته باشند.

وی گفت: برای تسریع در رسیدگی به درخواست های تسهیلات تبصره 18 نیاز به تایید هیات برنامه ریزی و تفویض اختیار به کارگروه استانی است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان اعلام کرد: با توجه به مکاتبات مدیرکل اموال دولتی وزارت متبوع و اقدامات بعدی این اداره کل، رؤسای دستگاه های اجرایی باید بر اساس مقررات مربوطه اقدام کنند. فروش مسکن سازمانی با در نظر گرفتن قانون جوانان جمعیت.

پیمانی در ادامه به تشریح آیین نامه تولید دارایی های دولتی پرداخت و گفت: کلیه نهادها، سازمان ها، واحدها و سایر واحدهای دولتی و مرتبط و تابعه دولت اعم از: وزارتخانه ها، مؤسسات و دانشگاه ها، شرکت های دولتی، مؤسسات انتفاعی. مرتبط با دولت، بانک ها و مؤسسات اعتباری دولتی و شرکت های بیمه دولتی مشمول این آیین نامه می باشند.

وی ادامه داد: مؤسسات موظفند اطلاعات اراضی، املاک و سایر دارایی های غیرمنقول خود را اعم از مالک یا بهره بردار در سادا (سامانه جامع اموال مؤسسات دولتی) ظرف یک ماه از ابلاغ این آیین نامه ثبت کنند. یا پر

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان با بیان اینکه هیأت دارایی های مازاد اعلام نشده توسط مؤسسات مشمول مازاد را بر اساس ضوابط زیر بررسی می کند و موارد مازاد با حضور نماینده مؤسسات موضوع رسیدگی می شود. از جمله: دارایی های منطبق با تعهدات ماهیت دستگاه شامل موارد استفاده نمی شود، فضاهای اداری بدون توجیه اقتصادی از نظر استاندارد سرانه یا ارزش منطقه ای و موقعیت جغرافیایی، دارایی هایی که بیش از سال بلااستفاده یا بلااستفاده بوده اند. دارایی های تجاری، مسکونی، مسکونی و به طور مشابه دارایی های ثبت نشده در SADA. خواهد بود

پیمانی در رابطه با روش‌های تولید املاک مازاد و طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام گفت: هیئت مدیره طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی را به یکی از روش‌های زیر واگذار می‌کند.

1. فروش و تامین مالی از طریق بازار سرمایه.

2. مشارکت با بخش غیر دولتی.

3. فروش نقدی یا پرداخت از طریق مزایده عمومی و مذاکره.

4. انتقال حق بهره برداری در مقابل تکمیل طرح.

5. تکمیل طرح در ازای تهاتر دارایی های مازاد به میزان تقاضای پیمانکاران.

6. تعلیق پروژه های بدون توجیه فنی، اقتصادی و اجتماعی و تصرف دارایی های آنها.

وی افزود: همچنین هیئت املاک مازاد را به یکی از طرق زیر واگذار می کند:

1. فروش نقدی یا پرداخت از طریق مزایده عمومی یا مذاکره.

2. واگذاری حقوق انتفاع برای مقاصد مختلف در قالب انواع اجاره.

3. مشارکت در ساخت و ساز با بخش غیر دولتی.

4. بازخرید دارایی های مازاد برای افزایش ارزش موضوع ماده (10) این آیین نامه و یا در ازای تقاضای تعیین شده برای پیمانکاران به منظور پیشبرد پروژه های عمرانی نیمه تمام.

5. استفاده از نهادها و ابزارهای بازار سرمایه از جمله صندوق های املاک، صندوق های زمین و ساختمان، صندوق های پروژه و اوراق تامین مالی.

نیمی از درآمد تولید به خود دستگاه باز می گردد

نماینده وزیر اقتصاد در استان در پایان درباره درآمد حاصل از تولید دارایی های دولتی گفت: این درآمد پس از کسر کارمزد توسط دستگاه اجرایی در حساب تمرکز درآمدهای مربوط به دستگاه مربوطه واریز می شود. وجوه موجود در خزانه داری کل نیمی از مبالغ واریز شده بلافاصله با تخصیص سازمان برنامه و بودجه کشور از خزانه به حساب تملک دارایی های سرمایه ای ستاد یا استان واریز می شود. مابقی اعتبار طبق تخصیص صادره طبق مصوبات کمیته تخصیص ماده (30) قانون برنامه و بودجه براساس ضوابط بودجه سنواتی هزینه می شود.

مقاله ملکی که در سامانه سادا ثبت نشده باشد تولید خواهد شد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی دیلی نیوز پدیدار شد. به نظر می رسد.