منو سایت

ممکن است زمان برای حمله اوکراین به پایان برسد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
ممکن است زمان برای حمله اوکراین به پایان برسد

کنترل جنوب و شرق اوکراین – که روسیه تقریباً 40000 مایل مربع از آن را تصرف کرده است – ممکن است در ماه های آینده تصمیم گیری شود. پس از آب شدن برف و آماده شدن هر دو طرف برای حمله بهاری اوکراین، که این تفکر چندین کارشناس ارشد امنیتی است که اذعان دارند – علیرغم لفاظی های اخیر – حمایت غرب از جنگ نه تنها ممکن است محدود باشد، بلکه ممکن است بن بست در نهایت به نفع روسیه باشد.

ژنرال فیلیپ ام بریدلاو، فرمانده عالی نیروهای متفقین سابق ناتو، به The Cipher Brief گفت: اگر کمک های غرب به پایان برسد، اوکراینی ها “بازنده خواهند شد”. آنها شجاعانه خواهند جنگید تا زمانی که هزینه آن چنان سنگین شود که تسلیم شوند.» [and] روسیه کنترل اوکراین را خواهد گرفت.»

سرهنگ مارک کانزیان، USMCR (بازنشسته) و مشاور ارشد مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، افزود: “بن بست و آتش بس یک پیروزی برای دشمن است.” نیروهای اوکراینی «باید به حامیان خود در غرب نشان دهند که این یک جنگ همیشگی نیست. به هر دوی این دلایل، آنها باید حمله کنند.”

تأخیرها در واقع می تواند به روسیه زمان بسیار مورد نیاز را برای تحکیم و تقویت مواضع خود در میدان نبرد بدهد، درست زمانی که شرکای غربی در حال ارزیابی مجدد تعهدات بلندمدت خود در منطقه هستند. اوایل این ماه، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان ابراز تردید کرد که کشورش بتواند به حمایت نظامی خود با سرعت فعلی ادامه دهد، با توجه به شکاف موجود در انبارهای آلمان.

پیستوریوس به خبرنگاران گفت: بیایید به صراحت بگوییم، مانند سایر کشورها، ما موجودی محدودی داریم. من به عنوان وزیر دفاع فدرال نمی توانم همه چیز را بدهم.

در ایالات متحده، با وجود بسته کمک نظامی 2.6 میلیارد دلاری اخیر، افکار عمومی در مورد حمایت مادی کاهش یافته است. حدود 48 درصد از آمریکایی ها می گویند که از سطح فعلی کمک های نظامی به اوکراین حمایت می کنند، در حالی که 60 درصد در نظرسنجی ماه مه گذشته، اندکی پس از شروع جنگ، افزایش یافته است. یک مقام آمریکایی در حال صحبت با رویترز به شرط ناشناس ماندن، گفته می شود که «همه می دانند که این (جنگ) باید در نقطه ای پایان یابد. و همه ما دوست داریم که این زودتر به پایان برسد. در همین حال، تعداد انگشت شماری از قانونگذاران جمهوری خواه و نامزدهای ریاست جمهوری نیز از دامنه این کمک ها انتقاد کردند.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد رهبری اوکراین گوش می دهد. تلاش‌ها برای استخدام در این هفته دوبرابر شده است و دولت در روز سه‌شنبه اقدامات جدیدی را برای گسترش فراخوان‌های اجباری برای مردان در سراسر کشور تصویب کرد. از زمان تهاجم روسیه در سال گذشته، اوکراین این مردان – 18 تا 60 ساله – را از خروج از کشور با خانواده‌هایشان منع کرده است، اما به طور کلی متعهد به ردیابی آنها فراتر از آدرس‌های ثبت‌شده‌شان نبوده است…


این دیگر فقط برای رئیس جمهور نیست.

آیا شما گزارش روزانه امنیت ملی خود را دریافت می کنید؟ مشترک + اعضا دسترسی انحصاری به مجموعه متن باز مختصر روزانهشما را در جریان رویدادهای جهانی که بر امنیت ملی تأثیر می گذارد. یک بودن ارزش دارد مشترک+عضو.


روسیه که هنوز تقریباً یک پنجم خاک اوکراین را کنترل می کند، در تلاش های مشابهی است. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای او و شبه‌نظامی‌های واگنر نیز در این هفته به دستاوردهای بیشتری در مناطق شمال غربی و جنوب غربی باکموث دست یافته‌اند، شهری که اعتقاد بر این است که ارزش نمادین بیشتری دارد تا استراتژیک و در مرکز شهر در نزدیکی ایستگاه قطار. گزارش های بیشتر به سنگرهای جدید روسیه و موانع ضد تانک بتن مسلح – معروف به “دندان اژدها” – در نزدیکی شهرک کوچک کریمه سووخوزنو اشاره می کنند. در همین حال، گزارش ها مبنی بر گلوله باران خرسون، زاپوروژیه، میکولایف و دنیپروپتروفسک توسط روسیه علیه نیروهای جنوبی اوکراین ادامه دارد.

با این حال، سؤالات مربوط به یک حمله قریب الوقوع در این هفته با یک پیشرفت اطلاعاتی بزرگ ایالات متحده که تصویری تلخ از توانایی های نظامی اوکراین را ترسیم می کند، تشدید شد و ظاهراً نشان می دهد که کی یف از نظر سطح نیروها و مهمات «به خوبی» از اهداف خود فاصله دارد و رهبری اوکراین احتمالاً تغییر می کند. برنامه های نظامی در نتیجه نشت.

یکی از اسناد محرمانه فاش کرد: “کارزار خسته کننده روسیه در منطقه دونباس به احتمال زیاد به بن بست می رسد و هدف مسکو برای تسخیر کل منطقه در سال 2023 را خنثی می کند.”

با این حال، لوید آستین، وزیر دفاع، روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت، همتای اوکراینی خود، الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع، “احساس می کند که در موقعیت بسیار خوبی قرار دارند” و متعهد شد “هر زمان که تصمیم به انجام عملیات تهاجمی داشته باشند”. طبق گزارش‌های موجود در پرونده فاش شده، شش تیپ دیگر اوکراینی احتمالاً تا پایان ماه آوریل آماده خواهند شد، احتمالاً پیش از حمله آتی.

اگر – یا شاید چه زمانی – این عملیات ها آغاز شود، دریای سیاه به عنوان یک نگرانی اصلی برای استراتژی روسیه و اوکراین، به ویژه در مورد شبه جزیره کریمه که نیروهای روسیه در سال 2014 آن را ضمیمه کردند، دیده می شود. ارزش نظامی و پیامدهای آن برای تجارت و عرضه.

به نظر می رسد روسیه برای چنین حمله ای آماده می شود.


در حرکت؟ گوش بده پادکست گزارش منبع باز برای جمع بندی شما از بزرگترین داستان های امنیت ملی oآن روز است همچنین حتما بررسی کنید اسرار دولتی برای مصاحبه هفتگی با کارشناسان Cipher Brief و مدیران امنیت ملی و همچنین داستان های جلد برای فرو رفتن در جنبه سرگرمی جاسوسی.

دارم گوش میدم اینجا یا هر جا گوش می دهید و در پادکست ها مشترک می شوید.


ماه گذشته، وادیم اسکیبیتسکی، نماینده اداره اطلاعات اصلی نیروهای مسلح اوکراین، بیانیه ای صادر کرد که نشان دهنده وضعیت آمادگی روسیه در کریمه و اطراف آن بود و خاطرنشان کرد که نیروهای روسی «در واقع در حال آماده شدن برای اقدامات دفاعی در خاک این کشور هستند. شبه جزیره.” تصاویر ماهواره ای همچنین موقعیت رو به رشد استحکامات دفاعی را در نزدیکی مرز کریمه نشان داد.

این با تحلیل اخیر دریاسالار جیمز استاوریدیس، فرمانده عالی نیروهای متفقین ناتو مطابقت دارد که گفته بود «به دریای سیاه می‌رود و روس‌ها را تقسیم می‌کند».

“این امر” نیروهای روسیه را برای حمله از دو جناح باز می کند. این امر لجستیک روسیه را “بسیار پیچیده” خواهد کرد. او گفت که این یک پیروزی اخلاقی بزرگ برای اوکراین است. در همان زمان ، دریاسالار اعتراف کرد که اوکراین فرصت های زیادی دارد. اغلب در این جنگ من فرمان فرماندهی عالی اوکراین را دیده‌ام که نشان می‌دهد ما X را انجام خواهیم داد و سپس آنها Y را انجام می‌دهند.

جورج باروس، تحلیلگر روسیه و رئیس تیم اطلاعات مکانی در مؤسسه مطالعات جنگ، با تکرار این پیش‌بینی از یک کمپین جنوبی، خاطرنشان کرد که «مقامات اوکراینی به صراحت قصد خود را برای حمله اعلام کرده‌اند».

باروس گفت: «در منطقه زاپوروژیه، نیروهای اوکراینی می‌توانند گوه بزنند و نیروهای روسی در کریمه و منطقه خرسون را از مسیرهای اصلی تدارکات خود که از شرق به غرب به سمت شرق می‌گذرد، قطع کنند. [the trading port of] روستوف-آن-دون در روسیه.

با این حال، مانند استاوریدیس، باروس نیز به جایگزین های احتمالی اشاره کرد. او گفت: «نیروهای اوکراینی ممکن است علیه نیروهای روسی در اطراف باخموت اقدامی متقابل انجام دهند. «یک ضدحمله اوکراینی در شرق لزوماً با ضدحمله اوکراینی در جنوب منحصر به فرد نیست. این حملات متقابل می تواند از دو طرف حمایت کند، همانطور که ضدحمله اوکراین در خرسون و خارکف در سال 2022 متقابلاً حمایت می کردند.

در همین حال، تانک‌های جنگی اصلی چلنجر و تانک‌های لئوپارد 2 آلمانی و خودروهای رزمی پیاده نظام ماردر، هجوم زره‌های احتمالی تغییر صحنه را به نیروهای اوکراینی ارائه کرده‌اند. اما به گفته باروش، کی یف احتمالاً برای مقابله با مواضع مستقر روسیه به موارد بیشتری نیاز خواهد داشت. او گفت: «اوکراین به حجم زیادی از تانک‌های اصلی جنگی برای تشکیل تیپ‌های تانک جدید نیاز دارد که به عنوان سر نیزه نیروهای زره‌زن برای شکستن خطوط دفاعی روسیه عمل کنند.» اوکراین همچنین به شدت به نفربرهای زرهی و خودروهای جنگی پیاده نظام نیاز دارد تا پیاده نظام مکانیزه اوکراینی بتوانند با خیال راحت در منطقه جنگی مستقر شوند.

جاشوا هومینسکی، مدیر مرکز اطلاعات و امور جهانی مایک راجرز در مرکز مطالعات ریاست جمهوری و کنگره، خاطرنشان کرد: با این حال، گمانه زنی های ادامه دار در مورد نقشه های میدان نبرد اوکراین ممکن است “کمی شاه ماهی قرمز” باشد. در عوض، او گفت، تمرکز باید بر روی اهداف استراتژیک خاص تر برای اوکراین باشد. «اگر [the goal] وی خاطرنشان کرد، بازگشت مرزهای آن به فوریه 2022 است، که احتمالاً یک مسیر عملی را تعیین می کند.

“اگر آنها مرزهای سال 2014 هستند، دیگری. اگر بخواهیم مسکو را به پای میز مذاکره بکشانیم، احتمالاً به استراتژی کاملاً متفاوتی نیاز دارد.


خلاصه رمز سردبیر ارشد کن هیوز و دیوید آریوستو معاون سردبیر Cipher Brief در این گزارش مشارکت داشتند.

بینش‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های امنیت ملی متخصص محور را در اینجا بخوانیدخلاصه رمز

The post ممکن است زمان برای حمله اوکراین به پایان برسد اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.