منو سایت

«نگاه کنید» یا «در برابر» ماشین دیجیتال تجاوز در اوکراین

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
«نگاه کنید» یا «در برابر» ماشین دیجیتال تجاوز در اوکراین

نظر – ماشین تجاوز از طریق سرزمین مردم اوکراین به پایتخت آنها در حال حرکت است. هیچ کلمه ای برای بحث و جدل نباید وجود داشته باشد، چه رسد به تلاش، که نور را از این واقعیت تاریک دور کند. اگر آمریکا، انگلستان، اروپا و کشورهای جهان معتقدند که ماشین این تجاوز تنها با سرعت جغرافیای فیزیکی می تواند حرکت کند، ما احمق هستیم. اگر ما بر این ایمان تکیه کنیم، مسئولیت خود را برای پیگیری عزم خود انجام نخواهیم داد. ماشین این تهاجم با سرعت وابستگی های متقابل دیجیتالی ما حرکت خواهد کرد.

بارزترین مثال از پتانسیل پرخاشگری که در جغرافیا وجود ندارد، NotPetya است. NotPetya در سال 2017 بود. NotPetya از بی تفاوتی و بی مسئولیتی خود دشمن رهایی یافت که اکنون همه ما او را محکوم می کنیم. بی‌تفاوتی فعال این دشمن، از طریق NotPetya، تأثیرات مخرب و مخرب عظیمی بر اکثریت قریب به اتفاق زنجیره‌های تأمین و عملیات تجاری ما در سراسر جهان ایجاد کرده است. ما فقط انتظار داریم در سال 2022 برای کارهای بیشتری آماده باشیم، اما تأثیر احتمالی بیشتر غیرقابل قبول است، و اگر اقداماتی که ادعا می کنیم در خدمت آنها هستیم مختل شود، این یک شکست وحشتناک در توانایی ما برای همکاری با یکدیگر خواهد بود.

از قبل از آغاز سال، کارشناسان جامعه امنیت سایبری، دولت و بخش خصوصی آسیب‌های وب‌سایت، حملات انکار سرویس، کمپین‌های اطلاعات نادرست و مرتبط کردن سیستم‌های اوکراینی را به بدافزارهایی که برای فلج کردن سیستم‌ها نصب شده‌اند را ردیابی و شناسایی کرده‌اند. و در هفته های اخیر این عواقب متوجه شده است.

همه اینها به عنوان یک تخلف عمل می کند. و همه اینها پتانسیل بسیار واقعی برای عبور از مرزهای دیجیتال و ایجاد آسیب دارند. علاوه بر این، ما با اطمینان زیادی معتقدیم که روسیه از کالاهای دیجیتال ما برای ارسال پیام های متقابل، دستکاری و سردرگمی استفاده خواهد کرد. روسیه از جوامع دیجیتال برای توجیه، توضیح و ایجاد تظاهر استفاده خواهد کرد. و همانطور که بسیاری از اعضای Cipher Brief و Cyber ​​Initiative Group اشاره می کنند، دیگران نیز در حال تماشا هستند.

ما می دانیم که این در راه است. ما آماده می شویم و واکنش نشان می دهیم. این اثرات رسیده است. اما ما کند عمل می کنیم. برای افزایش سرعت، می‌توانیم بر تردیدهای خود غلبه کنیم و با هم از خود دفاع کنیم. ما می‌توانیم از این لحظه برای کنار گذاشتن برنامه‌های جداگانه‌مان و ایجاد همکاری متقابل و کالیبراسیون مورد نیاز این لحظه استفاده کنیم. این در مورد به اشتراک گذاری اطلاعات نیست. به اشتراک گذاری اطلاعات تنها آغاز کار بود.

ما باید به سرعت خود را با آنچه که در آن لحظه نیاز دارد وفق دهیم. به همین دلیل است که ما از کسانی که می خواهند در کنار هم بایستند می خواهیم. ما از دوستان دولتی خود می خواهیم که ما را تشویق کنند تا با هم به نمایندگی از شبکه هایی که در خدمت آن هستیم و بدون تردید (اما در دفاع) تلاش های این دشمن را خنثی کنیم. ما تخصص، قطعیت و قضاوت معقول بی نظیری در جامعه خود داریم. این می تواند به طور قابل توجهی تهدیدات دیجیتالی را که به طور مستقیم و غیرمستقیم از این تجاوز روسیه به اوکراین خارج می شود، پیچیده کند. به همین دلیل است که ما از دوستان دموکراسی و خودمختاری می‌خواهیم که برای اشتراک ایده‌ها و دانش، برای همکاری عملیاتی، در حمایت از حفاظت از اصولی که در کلاس‌های فرزندانمان آموزش می‌دهیم، گرد هم آیند.

ماندن در اوکراین باید به معنای وقف خود به همه چیز باشد، و همه اینها برای کمک به پیچیده تر کردن تهاجم دیجیتالی است که امروزه در سیستم های اوکراین تجربه می شود. ما سپاسگزاریم که بسیاری از افراد در جامعه امنیت سایبری و فراتر از آن دقیقاً این کار را انجام می دهند. این تجاوز به صورت دیجیتالی به ما منتقل خواهد شد، زیرا روسیه به شدت خود را به مرزهای فیزیکی تصرف فعلی فشار می دهد. بنابراین برای فردا با هم بودن به این معنی است که ما باید آمادگی خود را برای اقدام بدون مرز در دفاع از هرگونه تهاجمی که در فضای دیجیتال مشاهده می کنیم تسریع کنیم.


اجلاس ابتکار عمومی و خصوصی Cyber ​​Initiatives به میزبانی مشترک مدیر عامل و ناشر Cipher Brief سوزان کلی و معاون سابق مدیر NSA ریک لجت، در روز چهارشنبه (25 مه) برگزار شد. امروز جای خود را ذخیره کنید


طرح

یکی از راه‌های انجام این کار، اذعان به این است که فضای تجاری رادار گسترده‌ای را برای آنچه شناخته شده است فراهم می‌کند. اعتماد بالا به چیزهای شناخته شده – طبقه بندی نشده، به طور گسترده شناخته شده – باعث می شود تا دقت بیشتری در استفاده از توانایی های خاص که برای دولت ها در جهت دستیابی به دشوارترین دانش در نظر گرفته شده است.

همانطور که اخیراً در اشاره ای کوتاه به رمز، هم عمق و هم نفس در هوش از منابع تجاری وجود دارد. و برای متفاوت بودن، اطلاعات به دست آمده از منابع تجاری نباید به عنوان رقابت با اطلاعات حساس یا طبقه بندی شده تلقی شود. ما به اطلاعاتی از منابع تجاری نیاز داریم، زیرا این همان اطلاعاتی است که می توانیم از حلقه های طبقه بندی نشده برای تصمیم گیری استفاده کنیم. این بدان معنی است که می توان آن را مستقر کرد و به سرعت اقدام کرد. این می تواند به دست کسانی برسد که در بخش های دولتی و خصوصی و فراتر از مرزهای مورد بحث به آن نیاز دارند. ما به شدت به آن نیاز داریم زیرا با تهدیدات دیجیتالی که به نظر می رسد عمیقاً نزدیک به نظر می رسند، مواجه می شویم، شاید برخلاف همیشه.

دولت‌هایی که با مخالفت با تهاجم تحریک می‌شوند، می‌توانند فوراً، به طور سیستماتیک، و سپس به طور مستمر دارایی‌ها و تحلیل‌های اطلاعاتی خود را از فروشندگان تجاری افزایش دهند. نه تنها با یک دیدگاه بالقوه منحصربه‌فرد که مشمول محدودیت‌های منابع دولتی اختصاص‌یافته نیست و علاوه بر دارایی‌های حساس و طبقه‌بندی‌شده، بلکه به این دلیل است که هم پرسش‌ها و هم پاسخ‌هایی که می‌توان در اطلاعات اطلاعاتی از منابع تجاری به‌طور خاص به کار برد و یافت. اجازه استقرار فوری این اطلاعات را برای کسانی که باید به تنهایی، به طور جداگانه، در دفاع از سیستم ها، خدمات خود و از طرف افرادی که به آنها وابسته هستند، انجام دهند، اجازه دهید.

این منطقی‌سازی تولید دانش مورد اعتماد در این شرایط فوری یکی از راه‌هایی است که نه تنها می‌توان گفت که با اوکراین هستیم، بلکه می‌توان کاری انجام داد. و شاید در این مرحله، از آنجایی که کیف محاصره شده و احتمالاً نفوذ کرده است، برای بحث در مورد آنچه که می‌توانیم برای محافظت از وابستگی‌های دیجیتال خود انجام دهیم، کافی به نظر نمی‌رسد.

ضمن اذعان به این موضوع، ما همچنین اذعان می کنیم که به عنوان متخصصان اطلاعاتی و امنیتی، چاره ای جز این نداریم که تاسف خود را حفظ کنیم. ما باید آنچه را که تجربه به ما می‌گوید احتمالاً فرا خواهد رسید، نرم کنیم. وقتی می گوییم با اوکراین هستیم، باید از کنار هم ایستادن شروع کنیم.

ما معتقدیم که کسانی که مایل هستند می توانند روش های توسعه، طبقه بندی و اجرای دانش لازم برای همکاری موثر را تجدید نظر کنند. و ما مطمئناً معتقدیم که استفاده از یک پلت فرم مشترک از این هدف پشتیبانی می کند. فراتر از آن، ما بر این باوریم که کسانی که مایلند باید در یک اتحاد با یکدیگر بجنگند تا با سرعت و عواقب نزدیک‌تر کردن دنیای فیزیکی به دنیای دیجیتال و دنیای دیجیتال به دنیای فیزیکی مبارزه کنند.

به این ترتیب، با تمام رهبری، نوآوری و انرژی خود، آیا واقعاً می‌توانیم برای کمک بیشتر به اوکراین و مبارزه با پیامدهای دیجیتالی بی‌پایان این تاریخ متغیر تجاوز، با یکدیگر همکاری کنیم؟

Cipher Brief Subscriber + اعضا جلسات تخصصی استثنایی را از اعضای شبکه تخصصی ما دریافت می کنند. امروز به مشترک + ارتقا دهید. 

بینش، دیدگاه و تحلیل امنیت ملی را به رهبری کارشناسان در The Cipher Brief بخوانید

دستگاه تهاجمی دیجیتال «Watch Against» یا «Stand Up Against» در اوکراین اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.