منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • همانطور که تسای با مک کارتی ملاقات می کند، کارشناسان هشدار می دهند: جنگ علیه تایوان از طریق ایالات متحده خواهد گذشت

همانطور که تسای با مک کارتی ملاقات می کند، کارشناسان هشدار می دهند: جنگ علیه تایوان از طریق ایالات متحده خواهد گذشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
همانطور که تسای با مک کارتی ملاقات می کند، کارشناسان هشدار می دهند: جنگ علیه تایوان از طریق ایالات متحده خواهد گذشت

در حالی که تسای اینگ ون، رئیس‌جمهور تایوان، روز چهارشنبه با کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان دیداری تاریخی داشت، شبح تیرگی روابط چین و آمریکا به گونه‌ای کارشناسان امنیتی را درگیر خود کرده است که ممکن است فوراً آشکار نشود.

برای زمینه، زمانی که نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا سال گذشته با تسای در تایپه ملاقات کرد، این دیدار باعث ایجاد یک سری بازی‌های جنگی شد. نیروهای مسلح چین تمرینات رزمی خود را در فاصله 80 مایلی جزیره برگزار کردند، در حالی که رهبری کمونیست – که از زمان فرار ارتش ملی‌گرایان به تایوان در سال 1949 مدعی است – سفر پلوسی را به عنوان یک “تحریک سیاسی بزرگ” محکوم کرد.

تنش ها افزایش یافت، سپس سرد شد، اما در بحبوحه شکست بالون جاسوسی، اتهامات محاصره، سفر به کرملین و جلسه روز چهارشنبه تسای در کتابخانه ریاست جمهوری رونالد ریگان در سیمی ولی، کالیفرنیا، دوباره ظاهر شد.

از نظر اکثر گزارش ها، هدف این نشست تقویت مهم ترین متحد تایوان و تعهد آن به دفاع از تایوان در صورت تهاجم چین است، چیزی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده به طور خاص در مصاحبه ای در 60 Minutes سال گذشته وعده داده بود. همانطور که انتظار می رفت، سفر تسای هشدارهای تند پکن و وعده های پاسخ قوی، اگر نامشخص، را به دنبال داشت. تسای که قرار است روز پنجشنبه به تایپه بازگردد، – که گفت “بهترین راه برای جلوگیری از جنگ، قوی تر شدن است” – با تهدید فزاینده چینی روبرو است که دریاسالار آمریکایی “مایکل استودمن” در ژانویه آن را به عنوان “تجمیع در هر منطقه جنگی” توصیف کرد.

همین ماه گذشته، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین خواستار «صعود سریعتر» شد [China’s] نیروهای مسلح با استانداردهای کلاس جهانی، یکی از اجزای حیاتی اهداف پکن در سال 2027 است که ناظران اغلب آن را به‌عنوان تاریخی تعریف می‌کنند که در آن چین قصد دارد تا از نظر نظامی بتواند تایوان را تصرف کند.

و علیرغم تمام تلنگرها، تفکر تاریخی اغلب نشان می دهد که اگر درگیری بر سر تایوان رخ دهد، احتمالاً شامل تهاجم با استفاده از جت ها و موشک ها همراه با حملات سایبری به شیوه ای ویرانگر، اگر محدود به منطقه باشد، خواهد بود.

به نظر می رسد این نوع تفکر در حال پایان است.

ژنرال (بازنشسته) کیت الکساندر، کارشناس رمزگذاری و مدیر سابق آژانس امنیت ملی، “در تایوان، هدف فقط تایوان نیست، ایالات متحده است، و قصد آنها این است که ما را از جنگ دور نگه دارند.” در جلسه بهاری هفته گذشته در بالای گروه ابتکارات سایبری گفت.

الکساندر، که فرماندهی سایبری ایالات متحده را نیز رهبری می کرد، در مورد چشم انداز یک درگیری بسیار گسترده تر، از جمله حملات سایبری علیه سیستم های فرماندهی و کنترل ایالات متحده، تامین کنندگان دفاعی و زیرساخت های حیاتی در داخل مرزهای ایالات متحده، در صورت تحقق درگیری بر سر تایوان بحث کرد – یک ایده. که می تواند اثرات جنگ را به شیوه ای به خانه بیاورد که آمریکایی ها در یک نسل آن را تجربه نکرده بودند.

“[Chinese forces] نه تنها پایگاه صنعتی دفاعی، سیستم لجستیکی ما، بلکه زیرساخت‌های حیاتی، انرژی و موارد دیگر را نیز دنبال خواهد کرد.» این چیزی است که آنها دائماً برای بهتر شدن در آن تلاش خواهند کرد.»

جن ایسترلی، مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت نیز در یک رویداد دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ در ماه فوریه درباره این تهدید صحبت کرد و گفت که چنین حملاتی “برای ایجاد هرج و مرج و وحشت در کشور ما طراحی شده اند و مانع از توانایی ما برای تسلط بر قدرت نظامی و اراده شده اند. از شهروندان “

“در صورت [China goes] پس از تایوان، آنها می خواهند مطمئن شوند که بر وحدت ایجاد شده بین ایالات متحده و شرکای بین المللی ما تأثیر می گذارد.


این دیگر فقط برای رئیس جمهور نیست. آیا شما گزارش روزانه امنیت ملی خود را دریافت می کنید؟ مشترک + اعضا دسترسی انحصاری به مجموعه متن باز مختصر روزانهشما را در جریان رویدادهای جهانی که بر امنیت ملی تأثیر می گذارد. یک بودن ارزش دارد مشترک+عضو.


در همین حال، با شدت گرفتن جنگ در اوکراین، به نظر می رسد که چین به آن توجه کرده است. کارشناسان می گویند این درگیری به عنوان نوعی “اثبات” مقایسه ای درگیری برای تایوان عمل کرده است و به محققان چینی اجازه می دهد تا نه تنها عزم غرب، بلکه موفقیت ها و شکست های نسبی جنگ هیبریدی را که استراتژی نظامی را با طیف گسترده ای از حملات سایبری ترکیب می کند، ارزیابی کنند. آنها افزودند که کمپین های اطلاعات نادرست، موشک های مافوق صوت و استفاده از ماهواره های Starlink اخیراً در نتیجه درگیری در اوکراین مورد توجه قرار گرفته است.

من فکر می کنم چینی ها از این موضوع درس می گیرند [war]ژنرال الکساندر، که بعداً در همان اجلاس هشدار داد که آمریکا زیرساخت‌های بسیار بیشتری دارد که در برابر این گونه‌ها مستعد هستند، اضافه کرد. [cyber] حملات.»

با این حال، به نوعی اعتصابات در حال وقوع هستند.

سال گذشته، Mandiant اعلام کرد که گروهی از هکرهای تحت حمایت دولتی از چین را کشف کرده است که مخفیانه به دولت و شبکه های تجاری ایالات متحده نفوذ می کنند. بعدها مشخص شد که این تاکتیک‌ها آنقدر محرمانه هستند که چارلز کارماکال، افسر ارشد فناوری Mandiant، اعتراف کرد که دامنه نفوذ چین به اهداف آمریکایی احتمالاً بیشتر از آنچه در حال حاضر به رسمیت شناخته می‌شود، بوده است.

او افزود که تیم او در تلاش است تا دامنه کامل این تهدیدها را شناسایی کند.

او گفت: «حتی با تکنیک‌های شکار ما، یافتن آن برای آنها سخت است. ارزیابی سالانه تهدید توسط مقامات اطلاعاتی ایالات متحده این نگرانی ها را گسترش داد و اشاره کرد که چین “گسترده ترین، فعال ترین و پایدارترین تهدید جاسوسی سایبری برای شبکه های دولتی و بخش خصوصی ایالات متحده است.”

در آن گزارش، مقامات خاطرنشان کردند که “اگر پکن نگران باشد که یک درگیری بزرگ با ایالات متحده قریب الوقوع است، تقریباً به طور قطع به راه اندازی عملیات سایبری تهاجمی علیه زیرساخت های داخلی و دارایی های نظامی مهم ایالات متحده در سراسر جهان فکر می کند.” این گزارش همچنین توضیح می‌دهد که چگونه حملات احتمالاً بر «ممانعت از تصمیم‌گیری ایالات متحده، ایجاد وحشت عمومی و مداخله در استقرار نیروهای آمریکایی» و در عین حال تلاش برای «اختلال در خدمات زیرساختی حیاتی در ایالات متحده، از جمله علیه نفت و گاز» متمرکز می‌شوند. خطوط لوله و سیستم های ریلی.”

با این حال، کارشناسان امنیتی در این نشست خاطرنشان کردند که ممکن است واقعاً یک پوشش نقره ای وجود داشته باشد.

همانطور که حمله به تایوان احتمالاً با حملات سایبری علیه اهدافی در سرزمین اصلی ایالات متحده انجام می شود، دفع موفقیت آمیز این حملات نیز می تواند به طور بالقوه از یک جنگ گسترده تر جلوگیری کند و عملاً پکن را مجبور به تجدید نظر در مورد ادامه همکاری با تایوان کند.

حتی بهتر است اگر [China] به سمت ما آمد و ما او را ساقط کردیم و گفتیم: “این را امتحان نکن و دنبال تایوان نرو.” اسکندر

ما می توانیم با پیروزی در مرحله سایبری حمله را متوقف کنیم.»

توسط دیوید آریوستو، معاون سردبیر Cipher Brief

رمزنویس مختصر اتان ماسوکول و آینسلی براون در این گزارش مشارکت داشتند

بینش‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های امنیت ملی متخصص محور را در اینجا بخوانید خلاصه رمز

The post همانطور که تسای با مک کارتی ملاقات می کند، کارشناسان هشدار می دهند: جنگ تایوان از ایالات متحده عبور خواهد کرد اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.