منو سایت

همدان در تدارک برگزاری یک رویداد بزرگ فرهنگی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
همدان در تدارک برگزاری یک رویداد بزرگ فرهنگی است

استاندار همدان در ستاد بزرگداشت شهدای این شهرستان از آمادگی همدان برای برگزاری یک رویداد بزرگ فرهنگی خبر داد و گفت: تکریم شهدا ظرفیتی بی نظیر برای انتقال مفاهیم و ارزش های انقلاب اسلامی و حراست مقدس است. به نسل جدید

من گزارش میدم روزنامه، یک مسلمان مسلمان با اشاره به لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و حرکت در راه شهدا افزود: خون پربرکت شهدا به این کشور عزت بخشیده است که به برکت آن توانسته ایم در مقابل آن ایستادگی کنیم. همه ستمگران و مستکبران جهان».

وی از آغاز به کار 13 کمیسیون تخصصی در ستاد بزرگداشت شهدای شهر همدان خبر داد و تاکید کرد: مجموعه دستگاه های اجرایی و تمامی امکانات شهرستان آماده همکاری در اجرای مجموعه هستند. از برنامه های در نظر گرفته شده به مناسبت دومین غزه سیدالشهدا(ع)

دبیری با بیان اینکه موضوع تکمیل یادمان های شهدا باید حل شود، افزود: تکمیل یادمان شهدای گمنام در میدان میشان دغدغه مهمی است و باید ساخت 126 شهید روز قدس در همدان مشخص شود.

استاندار همدان خواستار بزرگداشت شهدا در سطح مدارس شد و افزود: بزرگداشت شهدا از جمله برنامه هایی است که تاثیر بسزایی در دانش آموزان دارد و با برنامه ریزی آموزش و پرورش باید این یادواره ها در سطح برگزار شود. از همه مدارس

همدان در تدارک برگزاری یک رویداد بزرگ فرهنگی است

نیمه دوم سال یک رویداد بزرگ فرهنگی در همدان خواهد بود

دبیر اجرایی دومین کنگره شهدای استان نیز در این اجلاس گفت: اقدامات ارزنده ای از سال گذشته آغاز شده است و در نیمه دوم سال یک رویداد بزرگ فرهنگی در همدان برگزار می شود که اجلاسیه و اصلی است. مراسم دومین کنگره استانی شهدا.

سردار مهدی فرجی با اشاره به برخی از برنامه های در دست اجرا این کنگره افزود: 126 یادواره شهید، 1100 یادواره شهید در مدارس، توزیع 3 هزار جهیزیه، 800 هزار بسته معیشتی که تاکنون 650 هزار آن توزیع شده است، کاشت در هر 8000 درخت با این برنامه ها تا سه برابر افزایش می یابد.

وی با اشاره به راه اندازی سایت ویژه دومین کنگره شهدا در استان، افزود: ساختمان سابق کمیته امداد برای راه اندازی ستاد و کمیته های مربوطه در نظر گرفته شده است و در نظر داریم برنامه های عمومی برگزار کنیم. “

فرجی افزود: برنامه شب های شیدایی در نظر گرفته شده است که شبیه به شب های آفتابی باشد که آخرین بار در شهر موصل عراق ارائه شده است و این نمایش بسیار تاثیرگذار است. همچنین در دمشق، بیروت و قم ارائه شده است و در نمایشگاه بین المللی نیز مکان و محوطه مجاور نمایشگاه برای اجرای آن تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه استان و شهر ما توانایی های مغفول بسیاری دارد که هنوز از دوران مقدس حراست ناشناخته مانده است، گفت: همدان یکی از آیتم های درج شده در ویژه برنامه شب های شیدایی است که به مدت 20 شب اجرا می شود.

دبیر اجرایی دومین کنگره شهدای استان خواستار استفاده از ظرفیت اربعین حسینی برای نمایندگی شهدا شد و افزود: یادواره های شهدا در مدارس، محلات، کلاس ها و اصناف، ایجاد فضای شهری، همایش پیاده روی، نامگذاری مکان شهدا و … نافرمانی خانواده شهدا از جمله برنامه ها این کنگره است.

وی در پایان گفت: جمع آوری اسناد و مدارک شهدا و رزمندگان بسیار مهم است و از همرزمان و خانواده های محترم شهدا، جانبازان و رزمندگان در این زمینه انتظار همکاری داریم.

در این جلسه تصمیمات کمیسیون های تخصصی ستاد بزرگداشت کنگره شهدای شهر همدان اعلام شد.