منو سایت

وزیر علوم: توسعه با نصیحت اتفاق نمی افتد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
وزیر علوم: توسعه با نصیحت اتفاق نمی افتد

وزیر علوم با بیان اینکه توسعه از طریق توصیه صورت نمی گیرد، گفت: این قانونی است که منجر به توسعه می شود، شش برنامه توسعه تدوین شده و برنامه هفتم توسعه در حال اجراست که شامل طرح های مختلفی است و این برنامه ها باید عملیاتی شوند. .

من گزارش میدم روزنامهمحمدعلی زلفی گل در مراسم سومین سالگرد شهادت سردار میرزا محمد سلگی گفت: زمانی که برنامه ریزی ها مطرح می شود، زمانی که حکمرانی خردمندانه و خردمندانه مبتنی بر نظام جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی است، انتخاب حاکمیت مردم در دسترس است.

وی ادامه داد: هدف این است که نگذاریم فرهنگ جهاد و شهادت فراموش شود و مهمتر از آن نشان دهیم که ایمان و معرفت داریم و برای افرادی که جان خود را در راستای اخلاص گذاشته اند و امنیت ما را تامین کرده اند ارزش قائل هستیم. این مراسم یکی از بهترین مناسبت‌ها برای بازخوانی، بازنگری و در میان گذاشتن اهداف نظام جمهوری اسلامی با نسل‌های بعدی است، زیرا بازاندیشی و بازاندیشی زمینه‌ساز پیشرفت جمهوری اسلامی است.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: دلیل اینکه مقام معظم رهبری تاکید کردند که بحث مکان های آزاد اندیشی باید تشویق شود این است که به جوانان بگویند فضای لازم برای آزاد اندیشی را داریم.

زلفی گل افزود: باید در فرهنگ سازی سالم تلاش کنیم زیرا در این صورت تفکر سالم شکل می گیرد و در نتیجه اقدامات سالم ایجاد می شود بنابراین باید باور کنیم که فرهنگ سالم با قانون درست تشویق و نهادینه می شود.

وی با اشاره به ویژگی های شهید سلاقی از جمله قلب مهربان و طبع پاک وی، گفت: شهید سلیمانی پیشنهاد می کرد که «برای شهادت باید در زندگی خود شهید شد» که این شهید والا مقام نیز چنین بود.

وزیر علوم با بیان اینکه مردی که قله شهادت را فتح می کند باید قبلا قله های دیگری را نیز فتح کرده باشد، ادامه داد: شهید سلگی قله های مردانگی، بردباری، انسانیت، بصیرت، اخلاق، منش و وحدت را فتح کرد. و حتی می توان گفت محور وحدت بودند به گونه ای که همه نیروهای ارزشی و انقلابی را گرد هم آورد.

وزیر علوم: توسعه با نصیحت اتفاق نمی افتد

زلفی گل تصریح کرد: باید در زمان حیات این عزیزان را گرامی بداریم، ویژگی های مثبت آنها را در جامعه گسترش دهیم و وحدت خود را حفظ کنیم همانطور که شهید سلگی محور وحدت بود.

وی با اشاره به سالروز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: به یاد داشته باشیم که ارزش ها و نیروهای انقلابی هر سفیری هستند که موفقیت جمهوری اسلامی را تبیین می کنند، زیرا دشمنان ما برای ایجاد هر چه از دستشان بر می آیند. جامعه دوقطبی و چند قطبی ایجاد تفرقه کند، پس باید آگاه باشیم و جامعه خود را با دانش مدیریت کنیم.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: نیروهای ارزشی و انقلابی در سراسر ایران به ویژه در دارالمجاهدین باید اصالت داشته باشند و وحدت آنها حفظ شود زیرا در غیر این صورت نظام آسیب می بیند.

زلفی گل تصریح کرد: امام راحل (ره) فرمودند: «پایداری از نظام جمهوری اسلامی یک اصل است» پس باید بدانیم که نتیجه رفتار و گفتار و کردار ما مطابق وحدت است وگرنه قطعاً وجود خواهد داشت. نه پاسخگوی شهدا و جانبازان در روز قیامت زیرا این مردم خالصانه و خالصانه بزرگترین سرمایه را در زندگی خود، جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و جان خود را فدای پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند. .

وی با اشاره به جهاد تصریح کرد: ما وظیفه داریم حس هویت و خودباوری را در نسل جوان نهادینه کنیم چرا که دشمن برعکس عمل می کند و سعی می کند هر کاری که ممکن است انجام دهد تا ما را بپذیرد. از آن استفاده کنیم و بگوییم می توانیم، همانطور که در دوران دفاع مقدس به ما سیم خاردار نفروختند و حالا ادعا می کنند جمهوری اسلامی سلاح نظامی صادر می کند.

این مقام مسئول اذعان داشت: باید در پژوهش، تهذیب و تهذیب فرهنگی نقش جدی داشته باشیم و نگذاریم فرهنگ ملی و ادبی جهاد و شهادت به فراموشی سپرده شود. از آنجایی که فصل شعر سعدی «پسران آدم اعضای یکدیگرند» در سازمان ملل هک شد، باید به جهانیان بفهمانیم که ما صاحب فرهنگی هستیم که می‌گوید «میازار موری که دانه‌کش است» و از طرفی ما صاحب فرهنگ مجاز جهاد و شهادت هستیم. ما اجازه نمی دهیم کسی شرافت و شرافت ما را زیر پا بگذارد.

زلفی کهل گفت: باید فرهنگ هایی را که حاصل نظام شاهان و رعیت است جایگزین کنیم، زیرا بزرگترین ثروت یک کشور آرمان و فرهنگ آن است.