منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • وزیر کار اعلام کرد: از امروز 20 درصد یارانه 3 دهه اول افزایش می یابد.

وزیر کار اعلام کرد: از امروز 20 درصد یارانه 3 دهه اول افزایش می یابد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از 22 خردادماه در راستای حمایت از خانوارهای کم درآمد، مبلغ یارانه مشمولان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی 20 درصد افزایش می یابد. خرید اعتباری بیش از 70٪.

به گزارش شفقنا از تسنیم، سید سلطان مرتضوی وزیر امور خارجه در نشست ویدئو کنفرانسی با مدیران کل تعاون، کار و رفاه سراسر کشور به تشریح اهداف اجرای فاز جدید طرح فهرست کالاهای الکترونیکی پرداخت. مدیران کل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره). : اجراي طرح ملي اسناد الكترونيكي به تصويب شوراي اسلامي كشور منطبق بر سياست هاي عدالتخواهي جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

وی افزود: از سال گذشته و با تکمیل سامانه شبکه ملی اعتبار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح صورتحساب الکترونیکی به صورت آزمایشی آغاز و در اسفند ماه 1401 در سراسر کشور اجرا شد.

مرتضوی گفت: پیرو تاکید رئیس جمهور محترم و برای تامین سبد غذایی خانوارهای کم درآمد، تامین منابع مالی برای افزایش اعتبار یارانه 20 درصدی کالابرگ در دستور کار دولت قرار گرفت.

وزیر رفاه اجتماعی اجرای ملی و همه جانبه طرح کاتالوگ محصولات الکترونیکی را به مهار تورم و ثبات بازار کمک می کند و اجرای موثر این طرح را مستلزم همکاری و هماهنگی گسترده در تمامی استان های کشور دانست.

وی تاکید کرد: در مرحله اول برای کمک به خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) از 22 خرداد 20 درصد افزایش اعتبار یارانه به آنها اعمال می شود و می توانند بیش از 70 درصد از 11 قلم کالا را استفاده کنند. محصول طرح کالابرگ این افزایش خواهد یافت.

مرتضوی گفت: دولت همچنان این افزایش را برای همه خانوارهای دهک اول تا سوم اعمال می کند و در تلاش است این طرح را برای سایر دهک ها نیز اعمال کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاع رسانی متمرکز و گسترده به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) را برای بهره مندی از این طرح و افزایش اعتبار یارانه ای برشمرد و افزود: دولت برنامه ریزی گسترده ای برای تنظیم بازار دارد. ، افزایش تولید و محدود کردن تورم.و اجرای طرح کالابرگ در همین راستا است./ تسنیم