منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • پایان خرداد آخرین مهلتی است که صاحبان مشاغل می توانند از قانون مالیات استفاده کنند

پایان خرداد آخرین مهلتی است که صاحبان مشاغل می توانند از قانون مالیات استفاده کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
پایان خرداد آخرین مهلتی است که صاحبان مشاغل می توانند از قانون مالیات استفاده کنند

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان گفت: آخرین مهلت صاحبان مشاغل برای استفاده از تبصره 100 قانون مالیات های مستقیم و ارائه اظهارنامه مالیاتی سال 1401 پایان خرداد ماه سال جاری است.

من گزارش میدم روزنامه از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان همدان وجیه الله زاکوری وی از صاحبان مشاغل خواست دستورالعمل تبصره بند 100 قانون مالیات های مستقیم را جدی گرفته و از مزایای آن استفاده کنند.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی کشور می تواند بر اساس تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم، شرکت ها و گروه هایی را که فروش سالانه کالا و خدمات آنها حداکثر 100 برابر معافیت ماده 84 است از انجام بخشی از وظایف معاف کند. اعم از ثبت اسناد و مدارک معافیت از تشکیل اظهارنامه مالیاتی و تعیین و وصول مالیات مودیان نامبرده به صورت یکجا.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان تصریح کرد: صاحبان مشاغلی که میزان فروش کالا و خدمات آنها در سال گذشته حداکثر 67 میلیارد و 200 میلیون ریال بوده و فرم مالیات تکلیفی آنها در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان بارگذاری شده است، مشمول مفاد این ماده هستند. 100.

زاکوری با اشاره به اینکه مودیان نیازی به مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی ندارند، گفت: مودیان می توانند با مراجعه به سایت my.tax.gov.ir و تکمیل و ارسال فرم یادداشت ماده 100، مالیات تکلیفی خود را به صورت یکجا پرداخت کنند. یا بیشتر در چهار قسط پرداخت کنید.

وی افزود: با توجه به اینکه در روزهای پایانی مهلت تسلیم اظهارنامه و پرکردن فرم تبصره 100 حجم زیادی از اطلاعات به سازمان ارسال می شود و این امر ممکن است باعث تاخیر در روند کار شود، مودیان استان در این خصوص می باشند. برای پر کردن و ارسال فرم الزامی است. تبصره 100 و اظهارنامه مالیاتی خود را به روزهای پایانی خرداد ماه موکول نکنید