منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • چه چیزی پشت ارسال یک زیردریایی آمریکایی به کره جنوبی وجود دارد؟

چه چیزی پشت ارسال یک زیردریایی آمریکایی به کره جنوبی وجود دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
چه چیزی پشت ارسال یک زیردریایی آمریکایی به کره جنوبی وجود دارد؟

تحلیل / مصاحبه –آخرین باری که یک زیردریایی مجهز به سلاح هسته ای آمریکایی در کره جنوبی پهلو گرفت، کیم جونگ اون، رهبر عالی کره شمالی، هنوز متولد نشده بود. چهل سال بعد، با افزایش تنش ها پس از بی سابقه آزمایش های موشکی کره شمالی، رئیس جمهور جو بایدن و رئیس جمهور کره جنوبی یون سوک یول این هفته توافق کردند که به بندر بازگردند.

اندی وبر، دستیار سابق وزیر دفاع گفت، این اقدام که به عنوان بخشی از توافق گسترده‌تر در جریان نشست سران در کاخ سفید در روز چهارشنبه که رئیس‌جمهور یون آن را «اتحاد منصفانه» توصیف کرد، نشان‌دهنده «پیام قوی اعتماد» بود. وزارت امور هسته ای، برنامه های دفاع شیمیایی و بیولوژیکی ایالات متحده.

استقبال از پرزیدنت یون در سفری دولتی که این دولت بسیار اندک بوده است، نشانه این است که اتحادیه ما که هفتادمین سالگرد خود را جشن می گیرد، قوی تر از همیشه است.»

پرزیدنت یون، تنها دومین رئیس دولتی که میزبان یک سفر رسمی دولتی به کاخ سفید است – پس از امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه – با افزایش فعالیت های نظامی در امتداد موازی 38 در داخل کشور با افزایش فشار مواجه است. اوایل سال جاری، یون گفت که دولتش در حال بررسی از سرگیری برنامه تسلیحات هسته‌ای خود است – چیزی که بیش از 70 درصد از مردم کره جنوبی گفتند از آن حمایت خواهند کرد.

کارشناسان امنیتی می گویند که نشست این هفته به عنوان بخشی از تلاش ایالات متحده برای آرام کردن این نگرانی ها تلقی می شود.


این دیگر فقط برای رئیس جمهور نیست. آیا شما گزارش روزانه امنیت ملی خود را دریافت می کنید؟ مشترکین+اعضا به مجموعه مختصر منبع باز روزانه دسترسی انحصاری دارند و شما را از رویدادهای جهانی که بر امنیت ملی تأثیر می گذارند مطلع می کند. ارزشش را دارد که مشترک+عضو باشید.


برای زمینه، در سال 1991، اندکی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و پایان جنگ سرد، ایالات متحده تمام تسلیحات هسته ای خود را از کره جنوبی خارج کرد و هر دو شمال و جنوب اعلامیه مشترکی را امضا کردند که متعهد شدند “آزمایش، تولید، سلاح‌های هسته‌ای را تولید می‌کند، به دست می‌آورد، در اختیار دارد، ذخیره می‌کند، مستقر می‌کند یا از آنها استفاده می‌کند.

تا به امروز، پیونگ یانگ به پایان معامله خود عمل نکرده است.

در واقع، بر اساس گزارش اخیر شورای روابط خارجی، تصور می‌شود کره شمالی مواد کافی برای بیش از صد سلاح هسته‌ای را با سیستم‌های ارسال بین قاره‌ای که قادر به رسیدن به قاره ایالات متحده هستند، نگهداری می‌کند.

در اوایل این ماه، تصاویر ماهواره ای افزایش فعالیت در سایت اصلی هسته ای کره شمالی را نشان داد. چند روز بعد، پیونگ یانگ اعلام کرد که موشکی با سوخت جامد را با موفقیت آزمایش کرده است که به دلیل خدمه نسبتاً کوچکتر، سهولت ذخیره سازی و محدودیت زمانی محدود، شناسایی سیستم بسیار دشوارتری در نظر گرفته شده است.

“[The missiles] وبر که نقشی کلیدی در تلاش‌ها برای از بین بردن ذخایر تسلیحات شیمیایی لیبی و سوریه و همچنین حذف تسلیحات ایفا کرد، توضیح داد که آنها نباید در یک فرآیند زمان‌بر مانند موشک‌های با سوخت مایع پر شوند. اورانیوم درجه یک از قزاقستان و گرجستان.

وی افزود: «این زمان هشدار می خواهد. به عبارت دیگر، اگر موشک‌های کره شمالی برای موقعیت‌یابی و پرتاب آن‌ها فقط چند دقیقه طول بکشد، خارج کردن موشک‌های کره شمالی از سکوی پرتاب برای ما سخت‌تر است.» در حالی که پیش از این حداقل ده ها دقیقه برای سوخت رسانی به آنها و آماده کردن آنها برای پرتاب نیاز بود.

پیونگ یانگ همچنین اخیراً از کلاس جدیدی از کلاهک‌های هسته‌ای کوچک‌تر رونمایی کرد و قول داد زرادخانه خود را گسترش دهد.

در همین حال، مقامات ارشد در واشنگتن می گویند که توافق روز چهارشنبه به منظور تقویت اشتراک اطلاعاتی در مورد برنامه ریزی تسلیحات هسته ای و استراتژیک و افزایش مشاوره های دوجانبه در شبه جزیره کره بود.

پرزیدنت بایدن پیش از اعلام این خبر گفت: «همانطور که سربازان ما که هنوز با افتخار در کنار هم خدمت می کنند، می گویند. “ما با هم هستیم.”

با این حال، نشست این هفته نیز در بحبوحه یک پیشرفت بزرگ در اطلاعات ایالات متحده برگزار می شود که ماه گذشته پس از افشای اسنادی مبنی بر جاسوسی ادعایی ایالات متحده علیه مقامات ارشد امنیتی در دولت یون، خشم سئول را برانگیخت.

این پرونده ها ظاهراً مکالمات خصوصی در مورد درخواست ایالات متحده برای ارسال گلوله های توپخانه به اوکراین را نشان می دهد. علیرغم تحویل بیش از یک میلیون گلوله 155 میلی‌متری آمریکا به میدان‌های نبرد اوکراین، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اخیرا کمبود مهمات مهم را «مهم‌ترین و فوری‌ترین مشکل امروز ارتش اوکراین» توصیف کرد.

او گفت: “اگر در این امر شکست بخوریم، نتیجه جنگ در خطر است.”


 یک بودن ارزش داردمشترک+عضوبا دسترسی انحصاری به جلسات توجیهی مجازی با کارشناسان برجسته امنیت ملی و اطلاعات و مقامات ارشد.


بنابراین کره جنوبی که قوانین داخلی آن فروش مستقیم تسلیحات به کشورهای درگیر را محدود می کند، با یک دوراهی مواجه است.

یون، متحد کلیدی ایالات متحده که قبلاً کنترل صادرات را علیه مسکو امضا کرده بود و با فشار واشنگتن برای جلوگیری از کاهش مهمات اوکراین مواجه بود، همچنین در ادامه خصومت با روسیه که دارای مرز 11 مایلی با رقیبش کره شمالی است، مردد تلقی می شد.

اخطارها در واقع قبلاً آمده بودند.

“کره جنوبی به خوبی از اثرات منفی اجتناب ناپذیر ناشی از تصمیم نهایی خود برای پیوستن به گروه “حامیان نظامی” آگاه است. [Kyiv] سفارت روسیه در کره جنوبی در تلگرام نوشت. چنین اقداماتی مطمئناً روابط روسیه و کره را که در سه دهه گذشته به نفع هر دو کشور توسعه یافته است، خراب می کند.

افشاگری های اطلاعاتی ایالات متحده، در صورت صحت، به طور بالقوه می تواند به پیچیدگی عمل متعادل کننده سئول بیفزاید.

رئیس جمهور یون، در زمان افشای این خبر، خاطرنشان کرد که “تعداد قابل توجهی از اسناد مربوطه جعل شده است”، که فروش تسلیحات ادعایی کره جنوبی به ایالات متحده – که می تواند با روسیه خصومت کند – و همچنین میزان جاسوسی ادعایی آمریکا را مورد تردید قرار داد. – که می تواند باعث انتقاد رقبای یون در داخل شود.

با این حال، ممکن است آسیب از قبل وارد شده باشد.

به عنوان یک کشور مستقل، ما باید به شدت به جاسوسی از اسرار دولتی پاسخ دهیم، حتی اگر توسط متحدی انجام شود که با او انجام شود. [South Korea] پارک هونگ گیون، رهبر حزب لیبرال اپوزیسیون دموکرات، پیش از اجلاس سران این هفته گفت.

بنابراین، یون شاید به یک برد، هم در داخل و هم در خارج از کشور نیاز داشت. اجلاس این هفته ممکن است کمک کرده باشد و تغییرات عمده ای در برنامه ریزی هسته ای و پهلوگیری تاریخی یک زیردریایی آمریکایی ایجاد کند.


توسط دیوید آریوستو، معاون سردبیر Cipher Brief


Cipher Brief میزبان جلسات توجیهی در سطح کارشناسی در مورد مسائل امنیت ملی استمشترک + اعضاکه به ایجاد زمینه پیرامون مسائل امنیت ملی امروزی و معنای آنها برای تجارت کمک می کند. وضعیت خود را به ارتقا دهیدمشترک +امروز.

The post ارسال یک زیردریایی آمریکایی به کره جنوبی چیست؟ اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.