منو سایت

چگونه ایران پیروز می شود، یک حمله در یک زمان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
چگونه ایران پیروز می شود، یک حمله در یک زمان


دیدگاه تخصصی – این هفته، فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) با صدور بیانیه ای تأیید کرد که “نیروهای آمریکایی در پایگاه هوایی الدفرا در نزدیکی ابوظبی در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) با دو تهدید موشکی ورودی با چندین رهگیر پاتریوت مواجه شده اند. نیروهای مسلح امارات در ساعات اولیه صبح 24 ژانویه 2022. تلاش های مشترک با موفقیت از اصابت دو موشک به پایگاه جلوگیری کرد. هیچ تلفات آمریکایی وجود نداشت.»

چند هفته قبل، پایگاه های نظامی در عراق و سوریه که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند، مورد حمله قرار گرفتند. دسامبر گذشته، سفارت آمریکا در بغداد با اصابت دو موشک به منطقه سبز مورد اصابت قرار گرفت. خوشبختانه، مشابه حمله حوثی ها به امارات در 24 ژانویه، در ایالات متحده تلفات جانی نداشت (البته دو شهروند هندی و یک پاکستانی در حمله 17 ژانویه هوتوها کشته شدند).

وجه مشترک این حملات و بسیاری از حملات دیگر در منطقه، دخالت غیرقابل انکار ایران است. آنها ممکن است زمینه های محلی متفاوتی داشته باشند و عاملان آنها که همگی وفادار به ایران هستند، ممکن است انگیزه های متفاوتی داشته باشند، اما هر یک از این حملات تنها به این دلیل امکان پذیر بود که ایران سلاح یا دانش لازم برای جمع آوری و استفاده از آنها را فراهم کرده بود.

این شبکه نیابتی ایران در عراق، سوریه، یمن، لبنان، بحرین و احتمالاً جاهای دیگر همان چیزی است که تهران را در منطقه مرگبار می کند. این یک روش هوشمندانه برای پیش‌بینی قدرت است که برای دهه‌ها به کمال رسیده است، زیرا به ایرانی‌ها اجازه می‌دهد تا حریفان خود را تضعیف کنند و با کمترین هزینه ممکن به اهداف استراتژیک خود برسند. ایران تا آخرین لحظه با عراقی ها، سوری ها، یمنی ها، لبنانی ها و بحرینی ها خواهد جنگید.

ایرانی‌ها قصد دارند به رویکرد غیرمستقیم خود تکیه کنند، زیرا این رویکرد سود استراتژیک داشته است. امید آنها این است که ما به بازی آنها ادامه دهیم و فقط زمانی که به ما حمله کنند به تعقیب نمایندگان آنها بپردازیم. مثلاً در مورد هوتوها، تهران از ما و شرکای منطقه ای ما انتظار دارد که هر بار که به الدفره موشک شلیک می کنند، به هوتوها – و فقط هوتوها – ضربه بزنیم. و از بسیاری جهات، این دقیقاً همان کاری است که ما انجام می دهیم. در ژانویه 2020، فرمانده کل ایران و معمار این شبکه نیابتی، سردار قاسم سلیمانی را حذف کردیم، اما مراقب بودیم این کار را در منطقه انجام دهیم، نه در خاک ایران.


Cipher Brief Subscriber + اعضا جلسات تخصصی استثنایی را از اعضای شبکه تخصصی ما دریافت می کنند. امروز به مشترک + ارتقا دهید

در روز چهارشنبه، 2 فوریه، با معاون دریاسالار کوین دونگان (بازنشسته) در مورد فرصت های تجاری ایالات متحده در خاورمیانه به ما بپیوندید.


حملات جنبشی ایالات متحده به نیروهای نیابتی ایران، اگرچه ضروری است، اما به وضوح کافی نیست. به زبان ساده، تعداد شبه نظامیان تحت فرمان ایران در منطقه بیشتر از بمب های آمریکایی است. برای بازگرداندن بازدارندگی علیه ایران، باید فعالیت‌های تاکتیکی/عملیاتی خود را که در آن به طرز باورنکردنی مؤثر هستیم، در خدمت فضای وسیع‌تری قرار دهیم.استراتژی. ما باید به ایرانی ها بفهمانیم که کتاب نامتقارن آنها، به ویژه زمانی که بر کارکنان و منافع ایالات متحده تمرکز دارد، قیمت بالایی دارد.

این خطوط قرمز را قبلا و با موفقیت گزارش کرده ایم. در عراق، ما ایران را مسئول حملاتی دانستیم که نیروهای نیابتی عراقی آن اغلب با استفاده از مهمات موشکی دست ساز (IRAM) و نفوذگرهای انفجاری (EFP) علیه نیروهای ما انجام دادند. این ابزارها بین سال های 2005 تا 2011 حداقل 196 سرباز آمریکایی را کشته و نزدیک به 900 نفر را زخمی کردند.

اما اکنون ایران IRAM و EFP نمی دهد، بلکه موشک های بالستیک، موشک های کروز و هواپیماهای بدون سرنشین مسلح (UAS) ارائه می دهد. اینها سلاح های نظامی بسیار قوی تری هستند که می توانند صدمات فیزیکی قابل توجهی به شهرها و زیرساخت های حیاتی وارد کنند و بسیاری از مردم را بکشند.

ما باید این تاکتیک ایرانی را در ابتدای راه متوقف کنیم، قبل از اینکه اوضاع واقعاً تشدید شود – یا دفعه بعد ممکن است چندان خوش شانس نباشیم و این موشک ها می توانند تلفات قابل توجهی ایجاد کنند. این فقط در مورد محافظت از شرکای ما نیست، هر چقدر هم که این مسئولیت حیاتی باشد. این در مورد محافظت از پرسنل نظامی و دیپلماتیک خود در منطقه و همچنین از منافع اصلی ما در این بخش هنوز حیاتی جهان برای تجارت جهانی و امنیت بین‌المللی است.

هنگام بحث در مورد استفاده احتمالی از زور هرگز گفتگوی آسانی نیست. اما ما به معنای واقعی کلمه و به طور منظم مورد حمله قرار می گیریم و دیپلماسی هسته ای به تنهایی، هر اتفاقی که در جریان مذاکرات وین بیفتد، این را حل نمی کند یا به طور موثر مدیریت نمی کند.رو به رشدموضوع. ما حق داریم از خود و منافع خود در امنیت جمعی دفاع کنیم.

از نقطه نظر عملیاتی، این امر مستلزم مشورت با فهرست اهداف ما برای ایران است که به دقت آماده شده است. لازم نیست به ایرانی‌ها بگوییم که اگر دوباره به ما حمله کنند با ایران چه می‌کنیم یا چطور، اما مهم است که این تهدید را گزارش کنیم.معتبر. بدترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که این تهدید را صادر کنیم، اما آن را اجرا نکنیم. اعتماد ما به منطقه طی سال‌ها به دلیل عدم واکنش آمریکا به اقدامات مختلف تجاوزکارانه و ارعاب توسط ایران تهدید شده است. حداقل نهبه علاوهتضعیف آن و در حالت ایده آل، تا حدی با اقداماتی که در بالا توضیح داده شد تقویت شود.

علاوه بر ارسال یک پیام شفاف به تهران در مورد عواقب یک حمله احتمالی دیگر (این عنصر بازدارنده است)، باید دفاع خود را (عنصر بازدارندگی) ارتقا دهیم. ما می‌توانیم این کار را با ایجاد یک سلول گرما هسته‌ای مبتنی بر تهدید موشکی حوثی‌ها و پهپادها انجام دهیم تا به شرکای خلیج‌فارس اطلاعاتی درباره فعالیت‌هایی که پیش‌روی حملات آینده هستند، همراه با هشدار در زمان واقعی درباره شروع این حملات، ارائه دهیم.

ما در حال حاضر یک سلول گرما هسته ای با امیران داریم، اما تمرکز آن بر القاعده و دولت اسلامی است، نه هوتوها. ایجاد این سلول به منابع ایالات متحده نیاز دارد، اما چیزی که ما توان پرداخت آن را نداشته باشیم یا توجه را از اولویت های امنیتی در دیگر صحنه های کلیدی منحرف کند. چنین منابعی ممکن است شامل دو یا سه صف Predator و سایر ابزارهای اطلاعاتی ملی باشد که اطلاعات مداوم و با کیفیت بالا و هشدار حملات برنامه ریزی شده یا قریب الوقوع به پرسنل و پایگاه های ایالات متحده یا شرکای ما در عربستان سعودی و امارات را ارائه می دهد.

به طور کلی، در حالی که برای کمک به شرکای منطقه‌ای ما برای مقابله با حملات هوتو به راه‌حل‌های تاکتیکی فوری نیاز است، تنها ایالات متحده می‌تواند آن نوع شرکت پیچیده منطقه‌ای، اعم از نظامی و غیرنظامی، ایجاد کند که برای مقابله با قدرت رو به رشد سریع نیروهای نیابتی ایران لازم است. در سراسر منطقه، از جمله Hussites. سوال این است که آیا واشنگتن دارد؟از نظر سیاسیاشتها برای انجام بخشی از آن

صداهای آمریکایی وجود دارند که می‌توانند چنین واکنش‌های بالقوه ایالات متحده را تشدیدکننده، حتی بی‌پروا بدانند. اگرچه همیشه در هر واکنش ایالات متحده، که ممکن است شامل استفاده از زور باشد، خطر وجود دارد، اما خطر انفعال بسیار بیشتر است، زیرا منجر به تجاوز بیشتر ایران می‌شود، در این مرحله عملاً انجام آن برای ایالات متحده غیرممکن خواهد بود. ضربه محکم و عمیقی به ایرانیان وارد نکنیم.

این دقیقا همان سناریویی است که باید سعی کنیم از آن جلوگیری کنیم و همه چیز با بازگرداندن بازدارندگی شروع می شود. مهم‌تر از همه در این معادله – چیزی که طرفداران ریسک‌گریزتر هرگز نباید فراموش کنند – این است که ایران متجاوز است و او همچنان در مورد آنچه ما انتخاب می‌کنیم حرفی برای گفتن دارد. ممکن است تصمیم بگیرد که عرضه تسلیحات استراتژیک به نیروهای نیابتی خود را به حالت تعلیق درآورد و تنش ها را کاهش دهد، یا ممکن است به رویکرد بسیار غیرمسئولانه خود ادامه دهد اما متحمل عواقب آن شود.

این مقاله برای اولین بار توسط اندیشکده MEI مستقر در واشنگتن منتشر شد

پیوستن گروه ابتکارات سایبری برای اولین نشست در سال 2022 با کارگردان، از جمله ژنرال کیت الکساندر، The Hon. سوزان گوردون، دیمیتری آلپروویچ، ژنرال دیوید پترائوس، موسس و مدیر CISA کریس کربس و دیگران. ثبت نام در این رویداد مجازی در تاریخ 9 فوریه رایگان است. آماده باشید که متفاوت فکر کنید.  امروز جای خود را ذخیره کنید

دیدگاه‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های بیشتر درباره امنیت ملی به رهبری کارشناسان را در The Cipher Brief بخوانید.

نشریه چگونه ایران پیروز می شود، حمله ای به یکباره برای اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.