منو سایت

کسب رتبه اول کشوری از ستاد هفته “مقاومت” استان همدان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
کسب رتبه اول کشوری از ستاد هفته "مقاومت" استان همدان

مدیر اجرایی شورای هماهنگی اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس استان همدان از درخشش ملی ستاد «هفته مقاومت» استان همدان در سال گذشته که رتبه نخست کشوری را کسب کرد، خبر داد.

به گزارش خبر روز، سرهنگ پاسدار هادی آزادی مدیر عامل شورای هماهنگی حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس همدان امروز در جلسه هماهنگی هفته جهانی مقاومت گفت: با تلاش همه دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد، اتفاقی که سال گذشته افتاد اتفاق خوبی در سطح استان همدان افتاد و گزارش اجرا تهیه و در قالب یک کتاب به ستاد کل نیروهای مسلح و نهادهای مسئول تحویل شد که مورد توجه کشور قرار گرفت و رتبه اول را کسب کردیم. کشور.

وی بیان کرد: امسال بر اساس دستورالعمل کشوری، ماموریت دبیرخانه هفته مقاومت به اداره کل حفاظت از آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به ریاست استاندار و جانشین سیاسی معاون استاندار و در شهرستان ها به ریاست فرمانده و پذیرنده حوزه مقاومت است.

آزادی هدف از تشکیل این ستاد را تبیین آموزه ها، آرمان ها، ارزش ها و دستاوردهای بزرگ دفاع مقدس و مقاومت به ویژه مکتب شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد و به تشریح وظایف دبیرخانه ستاد پرداخت و گفت: ایجاد دبیرخانه ستاد مرکزی به مناسبت روز جهانی مقاومت در این دفتر است. كليه حفظ آثار دفاع مقدس، تشكيل جلسات هماهنگي ستاد با حضور كليه ارگانها و يگانهاي نظامي و انتظامي ذيربط و در صورت لزوم جمع بندي گزارش عملكرد دستگاهها، يگانهاي نظامي و انتظامي و استانداريها و ارائه گزارش به رئیس ستاد استانی و ستاد کل نیروهای مسلح برای وظایف دبیرخانه. ستاد است

وی به تشریح دستور هماهنگی بین دستگاه ها پرداخت و گفت: برنامه ریزی لازم برای اجرای برنامه ها با محوریت روز جهانی مقاومت با ایجاد فضایی با موضوع روز جهانی مقاومت و با محوریت انجام شود. از شهدای مدافع حرم به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید حاج حسین حمدانی، شهید ابومهدی المهندس و شهدای محور مقاومت استان همدان از 18 تا 26 دی ماه برگزار می شود.

مدیر عامل شورای هماهنگی حفظ آثار دفاع مقدس استان همدان ادامه داد: برنامه هایی برای توسعه طرح ها به سطح شهرها و روستاها به پایین ترین سطح هر اداره کل ابلاغ و گزارش مصور اجرای طرح ها به ستاد ارسال شود. دبیرخانه جمع بندی و ارائه به رئیس ستاد کل استان و ستاد کل نیروهای مسلح تا 9 آذر میانه کلیه دستگاه ها اعم از تهیه و نصب بنر، پوستر، تلویزیون شهری، پوشش خبری کل استان ها. برنامه های صدا و سیمای مرکز همدان.

وی به استفاده از فرصت های مجازی در تبیین مکتب حاج قاسم سلیمانی از جمله توسط اداره کل مخابرات اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت روز جهانی مقاومت، برگزاری برنامه های هنری از جمله تئاتر خیابانی، اجرای سرود گروه ها، سمینارهای نقاشی و گرافیک با موضوع روز جهانی مقاومت، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری به صورت متمرکز توسط سپاه انصارالحسین(ع) و حمایت ادارات و نهادها نیز مورد توجه قرار گیرد. حساب کاربری و در نهایت کلیه فعالیت های انجام شده در سامانه گرامیداشت اعیاد ملی دفاع مقدس و مقاومت در .

آزادی در پایان به ظرفیت بالای سازمان های مردم نهاد در مراسم ملی و مذهبی اشاره کرد و گفت: انتظار می رود دستگاه ها برای حمایت از این برنامه ها و حمایت از تشکل های مردمی حاضر شوند.