منو سایت

کیم جونگ اون در مورد تهدید هسته ای دو برابر می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
کیم جونگ اون در مورد تهدید هسته ای دو برابر می شود

نظر – باید کاملاً واضح باشد: کره شمالی نه تنها برای اهداف بازدارندگی دفاعی، بلکه به گفته کیم جونگ اون برای پاسخ به هرگونه تهدید ادعایی برای کره شمالی و رهبری آن، سلاح هسته‌ای دارد.

کیم این نظرات را در 25 آوریل بیان کردشما رژه نظامی در پیونگ یانگ به مناسبت دهه 90 میلادیشما سالگرد تأسیس ارتش خلق کره. بر اساس گزارش رسانه های دولتی کره شمالی، کیم سپس در 30 آوریل دو برابر شد و هشدار داد که پیونگ یانگ می تواند از سلاح های هسته ای خود به عنوان یک اقدام احتیاطی برای مقابله با نیروهای متخاصم استفاده کند.

این یک تغییر پارادایم مهم برای کره شمالی است. در طول نزدیک به سی سال مذاکره با کره شمالی، پیام آنها ثابت بود: سلاح های هسته ای آنها برای بازدارندگی، دفاع از خود بود و هرگز علیه ایالات متحده یا هیچ کشور دیگری استفاده نمی شد. آخرین اظهارات کیم به وضوح نشان می‌دهد که سلاح‌های هسته‌ای آن‌ها می‌تواند برای اهداف تهاجمی، از جمله استفاده پیشگیرانه از آنها در برابر هرگونه تهدید ادعایی استفاده شود.

کیم در حال ارسال پیامی به ایالات متحده و کره جنوبی است: توقف خودخواسته موشک های بالستیک قاره پیما (ICBM) و آزمایش های هسته ای به پایان رسیده است و ما سلاح ها و موشک های هسته ای بیشتری برای تحویل آنها به ایالات متحده خواهیم ساخت. 13 موشک شلیک شده در سال جاری شامل موشک های غول پیکر هواسونگ-17 با قابلیت رسیدن به کل ایالات متحده، موشک های بالستیک مافوق صوت بالقوه قادر به شکست دفاع موشکی، سوخت جامد کوتاه برد و موشک های کروز که کره جنوبی و ژاپن را تهدید می کنند و از زیردریایی پرتاب می شوند. موشک های بالستیک این بخشی آشکار از برنامه هسته ای کره شمالی است. آنچه ما نمی بینیم ادامه تولید مواد شکافت پذیر برای سلاح های هسته ای است که این موشک ها می توانند ارائه دهند.

کره شمالی احتمالا هفتمین آزمایش هسته ای خود را در چند هفته آینده انجام خواهد داد. آخرین آزمایش در سال 2017 بود که به عنوان یک تست فیوژن موفق ارزیابی شد. و کار بر روی سایت آزمایش هسته ای پونگیری، که در سال 2018، در جریان نشست ترامپ و کیم و ژست حسن نیت کره شمالی مبنی بر خودداری از هرگونه آزمایش هسته ای و بین قاره ای، بسته و بخشی از آن برچیده شد، ادامه دارد. با این حال، این امر کره شمالی را از آزمایش موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و میان‌برد که یک تهدید وجودی برای متحدان ما در کره جنوبی و ژاپن و گوام است، متوقف نکرده است.


Cipher Brief میزبان جلسات توجیهی امنیت ملی در سطح متخصص برای مشترکین + اعضا است که به ارائه زمینه برای مسائل امروز امنیت ملی و معنای آنها برای تجارت کمک می کند. امروز وضعیت خود را به Subscriber + ارتقا دهید.


در 10 میشما، رئیس جمهور منتخب یون سوک یول به عنوان رئیس جمهور جدید کره جنوبی سوگند یاد خواهد کرد و جایگزین مون جائه این خواهد شد. یون، یکی از اعضای محافظه کار حزب قدرت خلق، حریف لیبرال دموکرات خود، لی جی میونگ را به سختی شکست داد. یون تصریح کرد که تمرکز او بر اتحاد استراتژیک نزدیکتر با ایالات متحده و بهبود روابط با ژاپن خواهد بود. پیام به کره شمالی به همان اندازه روشن است: هدف خلع سلاح اتمی کامل و قابل راستی‌آزمایی است و تا زمانی که کره شمالی با خلع سلاح هسته‌ای پیش نرود، تحریم‌ها نباید برداشته شوند. بدون شک، اظهار نظر یون در مورد حمله پیشگیرانه، زمانی که جنوب نشانه هایی از پرتاب (موشک) از شمال را شناسایی کرد، توجه پیونگ یانگ را نیز جلب کرد. خواهر بانفوذ کیم جونگ اون، کیم یو چن، در اوایل آوریل از سوخ اوک وزیر دفاع کره جنوبی به دلیل صحبت در مورد حملات پیشگیرانه به کره شمالی پس از شلیک هواسونگ-17 توسط کره شمالی در 24 مارس، که به کره شمالی پایان داد، انتقاد کرد. یک تعلیق چهار ساله راه اندازی ICBM.

حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه و جنگ جاری در اوکراین توجه کیم جونگ اون را به خود جلب کرد. در سال 1994، اوکراین بیش از 1900 کلاهک هسته ای را در ازای ضمانت های امنیتی روسیه، ایالات متحده و بریتانیا در اختیار روسیه قرار داد. این توافق، یادداشت ضمانت‌های امنیتی بوداپست، ظاهراً مانع از حمله روسیه به کریمه و الحاق آن در سال 2014 و تصرف بخشی از دونباس در جنوب شرقی اوکراین نشد. این قطعاً مانع از حمله روسیه به سال 2022 و جنگ با اوکراین نشد، کشوری مستقل و مستقل که داوطلبانه سلاح‌های هسته‌ای خود را برای به اصطلاح تضمین‌های امنیتی کنار گذاشته است، تعهدی که روسیه بی‌رحمانه نادیده گرفته است.

بنابراین، اگر بپذیریم که کره شمالی را به میز مذاکره بازگردانیم، این ثابت می‌کند که متقاعد کردن پیونگ یانگ که دست کشیدن از سلاح‌های هسته‌ای خود، کره شمالی را امن‌تر و موفق‌تر می‌کند، بسیار سخت‌تر است. مذاکره کنندگان ما باید انعطاف پذیر و خلاق باشند تا اعتماد و اطمینان ایجاد کنند که مسیر روابط عادی با ایالات متحده تضمین های امنیتی و فرصت های توسعه اقتصادی را برای کره شمالی فراهم می کند که کره شمالی به شدت با سلاح های هسته ای تحریم می شود. ندارم اما این بسیار دور از ذهن است، به خصوص اکنون که همه نشانه‌ها حاکی از آن است که کره شمالی از مذاکرات دست کشیده و مصمم به ساخت سلاح‌های هسته‌ای بیشتر است و همچنان به چین و روسیه وابسته است.

نماینده ویژه چین در شبه جزیره کره، سفیر لیو شیائومینگ، روز یکشنبه برای دیدار با نمایندگان دولت مون جائه این و دولت آتی یون سوک یول وارد سئول شد. لیو در یک کنفرانس مطبوعاتی بداهه گفت که ایالات متحده و کره شمالی مسئول حل و فصل موضوع هسته ای شبه جزیره کره هستند و چین و کره جنوبی شرکای مهمی در همکاری برای یافتن راه حل سیاسی هستند.

امیدواریم، در گفتگوهای خصوصی در سئول، لیو همچنین در مورد تلاش های چین برای وادار کردن کره شمالی به بازگشت به مذاکرات بدون قید و شرط با ایالات متحده و خودداری از آزمایش های موشکی و هسته ای بیشتر صحبت کرد. چین که بیش از 90 درصد نفت خام و فرآورده های نفتی و بیش از 90 درصد تجارت خارجی خود را به کره شمالی تامین می کند، اهرمی برای موفقیت دارد – اگر تلاش کند.

نادیده گرفتن تحولات هسته ای با کره شمالی یک گزینه نیست. چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​کره شمالی یک موضوع اولویتی است که باید به آن پرداخته شود – توسط چین، ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن و جامعه بین المللی. وقتی یک کشور دارای سلاح هسته ای مانند روسیه نیروهای هسته ای خود را در حالت آماده باش قرار می دهد، ما به درستی نگران هستیم. وقتی کیم جونگ اون در مورد استفاده پیشگیرانه از سلاح های هسته ای صحبت می کند، ما نیز باید نگران باشیم.

این قطعه توسط سفیر کارشناس Cipher Brief، جو دی ترانی برای اولین بار در واشنگتن تایمز منتشر شد.

دیدگاه‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های بیشتر امنیت ملی به رهبری کارشناسان را در The Cipher Brief بخوانید، زیرا امنیت ملی کار همه است.

انتشارات کیم جونگ اون تهدید هسته ای را دو برابر می کند اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.