منو سایت

یوم الله 9 دسامبر، نماد همت، اقتدار و بصیرت است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
یوم الله 9 دسامبر، نماد همت، اقتدار و بصیرت است

فرماندار کبودراهنگ گفت: دو مناسبت مهم یوم الله 18 دی و سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی است. نماد عزت، اقتدار و بصیرت مردم ایران اسلامی هستند.

به گزارش دیلی نیوز، حجت الاسلام والمسلمین نقی باقری امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در جلسه برنامه ریزی مراسم گرامیداشت نهمین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: ادامه حماسه 18 آذر، پیروی از راه شهید سلیمانی است.

وی گفت: 20 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و نقطه عطفی در تاریخ و برگ زرین انقلاب اسلامی است که یوم الله شد و ماندگار است.

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ افزود: برنامه های پیش بینی شده به مناسبت 18 دی و سالروز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بر اساس توصیه های مقام معظم رهبری در راستای گام دوم انقلاب است. رهبر انقلاب (مدظله العالی) درباره محوریت مردم.

پس از آن مسلم غلامی فرماندار کبودراهنگ با گرامیداشت این حماسه، 18 آذر را روز عزت و اقتدار ایران اسلامی دانست و گفت: حماسه 18 آذر نماد حمایت و پشتیبانی گسترده امت غیور اسلامی است. ایران برای مرجعیت دینی

وی افزود: شهید والامقام سلیمانی را نباید یک فرد، بلکه مکتبی، با وقار، انسان دوست، شجاع و متواضع و سرباز مطیع ولایت بدانیم و با قدرت انکارناپذیر خود هر کار غیر ممکنی را ممکن ساخت.

فرماندار اکبودرآهنگ گفت: شهید سلیمانی سرباز خستگی ناپذیر روستایی بود که این راه نور را پیمود و با سعادت به درجه رفیع شهادت نائل شد.

در این جلسه مقرر شد مراسم بزرگداشت 9 دی 1401 در روز جمعه 9 دی 1401 قبل از نماز جمعه در مسجد جامع و سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در 12 دی ماه 1401 پس از اقامه نماز جمعه برگزار شود. نماز مغرب و عشا در مسجد تکیه کبود درهنگ اقامه می شود.