منو سایت

10 معدن فعال در شهرستان تویسرکان وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
10 معدن فعال در شهرستان تویسرکان وجود دارد

فرماندار شهرستان تویسرجان گفت: در این شهرستان 10 معدن فعال با 70 نفر اشتغال مستقیم و 150 مورد اشتغال غیر مستقیم وجود دارد.

گزارش روزنامه، حسین افشاری در بازدید از معادن فعال شهرستان تویسرکان اظهار داشت: بیشتر معادن این شهرستان مربوط به سنگ گرانیت است که یکی از مرغوب ترین سنگ های گرانیت کشور است که تقاضای بالایی از سوی استفاده کنندگان از ساخت و ساز دارد. و مواد تزئینی .

وی افزود: سایر کانی ها دورومیت، سیلیس و سنگ آهک است.

فرماندار شهرستان با تاکید بر اینکه با توجه به اهمیت اقلیم و منابع طبیعی خوب شهرستان از نظر باغات و زمین های کشاورزی، فرماندار شهرستان یک باغ بزرگ شهری است گفت: انتظار می رود معادن ما کمترین تخریب و آسیب را به طبیعت داشته باشند.

افشاری به کم استفاده بودن از ارزش افزوده معدن در شهرستان اشاره کرد و افزود: مهمترین نقطه قوت این است که اکثریت معادن بومی در تویسرکان استفاده می شود.

به گفته وی سهم شهرستان از مواد معدنی ما کم است و می خواهیم جاده اصلاح شود و لنت پر شود تا زمین های کشاورزی مردم آلوده نشود.

فرملندر تاکید کرد: در حوزه توسعه روستاهای اطراف، معدن کاران ما کمک می کنند و تقاضا داریم کل یک درصد از سهم معادن در شهرستان هزینه شود.