14 هزار جلد گذرنامه در استان همدان به صورت رایگان تمدید شد

14 هزار جلد گذرنامه در استان همدان به صورت رایگان تمدید شد

رئیس پلیس امنیت عمومی همدان از طرح تمدید گذرنامه که از شنبه گذشته آغاز شده خبر داد و گفت: حدود 14 هزار جلد گذرنامه منقضی شده به صورت رایگان تمدید شده است.

من گزارش میدم روزنامه سرهنگ علی رضایی با بیان این مطلب اظهار داشت: این طرح شامل گذرنامه هایی است که پس از شهریور ماه 1391 صادر شده اند و همچنین گذرنامه هایی با اعتبار کمتر از 6 ماه.

وی تصریح کرد: این طرح شامل گذرنامه هایی که قبل از آن تاریخ صادر شده است نمی شود.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان همدان اذعان داشت: گذرنامه های دارای مهر تمدید برای یکبار خروج از کشور و سفر به عراق برای مراسم اربعین بوده و اعتبار آن ۶ ماه است و اعتبار گذرنامه ها بعد از اربعین منقضی می شود.

وی از صدور گذرنامه موقت خبر داد و گفت: افرادی که اولین گذرنامه خود را دارند یا گذرنامه خود را گم کرده اند می توانند با مراجعه به کلانتری +10 نسبت به دریافت گذرنامه موقت اقدام کنند و در صورت تمایل برای دریافت گذرنامه با دریافت پیامک اقدام کنند. برای آنها یک پاس موقت صادر می شود. چرا که روند صدور گذرنامه طولانی است و برای جلوگیری از غیبت عاشقان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در مراسم اربعین اجرا می شود.

سرهنگ رضایی ادامه داد: مراحل صدور برگه موقت در مدت 72 ساعت است.

به گفته وی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی از ساعت 8 الی 19 در محل صدور گذرنامه مکانی را برای ارائه خدمات آماده کرده است که با حضور ارباب رجوع تمدید می شود.