منو سایت

152 واحد تولیدی متوقف در استان همدان احیا شدند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
152 واحد تولیدی متوقف در استان همدان احیا شدند

استاندار همدان گفت: تاکنون 152 واحد تولیدی راکد و غیرفعال در استان همدان احیا شده است.

من گزارش میدم روزنامه، علیرضا قاسمی فرزاد افزود: دولت سیزدهم ثابت کرده است که با تمام توان برای تسهیل فعالیت های اقتصادی و رفع موانع تولید تلاش می کند.

وی بیان کرد: برنامه ریزی و تلاش برای احیاء و رفع مشکلات سایر واحدهای غیر فعال استان همچنان ادامه دارد و کارگروه تسهیل در توسعه تولید ادامه دارد.

استاندار همدان تصریح کرد: کارخانه نشاسته الوند یکی از نمونه های خدمات دولت در حوزه صنعت است و دولت با حمایت های مشاوره ای مشکلات انرژی کارخانه را حل کرده است تا پس از حدود 14 سال رکود این کارخانه راه اندازی شود. همچنین اقدامات لازم را برای تامین امکانات لازم انجام خواهد داد.

قاسمی فرزاد گفت: دولت سیزدهم در شرایطی شروع به کار کرد که کشور در حوزه های مختلف وضعیت خوبی نداشت و کشور با مشکلات ناشی از بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کرد و با رایزنی های رئیس جمهور با رئیس جمهور چین، واکسن کرونا انجام شد. به کشور ارسال شد و همچنین با تلاش دانشمندان و کودکان ایرانی به دانش فنی و تولید واکسن دست یافتیم.

وی دولت سیزدهم را جانشین خزانه خالی و بدهی های دولت قبل و فشار مالی برای تامین کالاهای اساسی دانست و گفت: اجرای عادلانه پرداخت یارانه ها با کمترین آسیب به جامعه و حکمرانی شایسته کشور در مقابل توطئه و آشوب یکی از تمایزات دولت سیزدهم است.

استاندار همدان افزود: در دهه گذشته کشورمان در حوزه اقتصادی رشد اقتصادی صفر یا منفی داشت و با احیای 152 واحد راکد در استان رشد اقتصادی استان به 3.7 رسید.کارشناس و آموزش دیده، این نشان از تحرک و پویایی در عرصه تولید استان و نگاه حمایتی دولت دارد.

وی تصریح کرد: امروز شهرهای صنعتی استان فاقد ظرفیت هستند و به همین دلیل توسعه شهرها در دستور کار قرار گرفته و همچنین اقدامات زیربنایی انجام شده و فاز دوم شهرک صنعتی لالجین نیز راه اندازی شده و در اختیار قرار می گیرد. تولید کنندگان واقعی

استاندار همدان افزود: هفته گذشته سیر همدان به عنوان محصول برتر در ژنو سوئیس ثبت و تایید شد و گواهینامه آن صادر شد که این یک نقطه قوت و مزیت برای استان محسوب می شود.

قاسمی فرزاد خام فروشی را مشکلی برای استان دانست و گفت: برخی محصولات مانند سیر به دلیل اشباع بازار با مشکل مواجه هستند.

وی توسعه گلخانه ها را از رویکرد دولت سیزدهم برشمرد و گفت: در 20 سال گذشته 220 هکتار کشت گلخانه ای داشته ایم در حالی که سال گذشته 240 هکتار پروانه گلخانه ای در استان صادر شده که به بهره برداری می رسد. یکی پس از دیگری.

استاندار همدان را یکی از استان های پیشرو در زمینه الگوی کشت دانست و گفت: هزار هکتار از اراضی بین کهاوند تا فامنین بر اساس الگوی کشت و مصرف بهینه آب زیر کشت رفت.

قاسمی فرزاد به اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری و اقتصاد گردشگری در استان اشاره کرد و گفت: یکی از رویکردهای اصلی مصوبات سفر رئیس جمهور تکمیل و راه اندازی زیرساخت های گردشگری و خط چهار خطه علیصدر همدان است که تاکنون انجام شده است. امن نمونه ای از این است.

وی با بیان اینکه دولت از تمام توان خود برای تامین زیرساخت ها استفاده کرده است، گفت: دولت در سیاست خارجی نیز بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت، بدون دیپلماسی، ملتمسانه و با اقتدار و توان بالا و دستور کار اجرایی تاکید دارد. و فرمایشات رهبری توانستند در این مدت قراردادهای قانونی و قراردادهای محکمی منعقد کنند.

استاندار همدان بر قدرت بازدارندگی ایران تاکید کرد و گفت: موشک های اخیر رونمایی شده برگ برنده ای در مقابل مخالفان ایران است.

قاسمی فرزاد درخواست را مقدس دانست و گفت: درخواست با سیاه نمایی متفاوت است و عده ای ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن می ریزند و همگام با دشمن حرکت می کنند.

وی افزود: دشمن تلاش می کند دولت را ناکارآمد جلوه دهد و امنیت را به چالش بکشد و مشارکت و مشارکت مردم و رقابت ها را چندقطبی کند تا انتخابات دچار تردید و چالش شود و وظیفه ماست که تلاش کنیم. مشارکت حداکثری و مشارکت مردم در انتخابات را جلب کند.»

استاندار همدان تاکید کرد: با رویکرد دولت بر مشکلات اقتصادی، اشتغال و مسکن فائق خواهیم آمد و زمین در تمام شهرستان های استان تامین شده یا در حال انجام است و در آینده این پروژه به اتمام می رسد. دو سال.” “