منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • 22 پروژه با اعتبار 680 میلیارد تومان در بخش زند ملایر افتتاح شد

22 پروژه با اعتبار 680 میلیارد تومان در بخش زند ملایر افتتاح شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
22 پروژه با اعتبار 680 میلیارد تومان در بخش زند ملایر افتتاح شد

همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر 22 پروژه با 680 میلیارد تومان اعتبار در اداره زند شهرستان ملایر با حضور فرماندار ویژه ملایر و جمعی از مدیران به بهره برداری رسید.

به گزارش خبر دیلی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر همدان روز دوشنبه در آئین افتتاح بانک کشاورزی زنگنه در بخش زند ملایر گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی تحول بزرگی در منطقه ایجاد شده است. توسعه خدمات، گسترش عدالت و اعتلای فرهنگ و مردم است و قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

ˈسلمان اسماعیلیˈ با بیان اینکه ملایر در سال 57 با سال 1401 بسیار متفاوت بوده است افزود: در اقصی نقاط کشور و شهرستان ملایر هیچ روستایی با بیش از 20 خانوار بدون گاز و خدمات دیگر مانند آب، تلفن و برق وجود ندارد. .

وی افزایش سطح سواد، توسعه مراکز دانشگاهی و دانشجویی و گسترش چند صد برابری تخت های بیمارستانی، انجام عملیات پیشرفته، توسعه شبکه های جاده ای و ریلی در سطح شهرستان ملایر را از دستاوردهای این مهم دانست. برکت انقلاب اسلامی است و ادامه می دهد: ملایر امروز هزار و 100 کیلومتر شبکه دارد. راه است

معاون استاندار همدان با اشاره به افتتاح طرح توسعه شرکت کیانکرد به عنوان یکی از پروژه های بزرگ دهه فجر در ملایر گفت: با افتتاح طرح توسعه این شرکت هشت هزار و 500 تن اضافه شد. به ظرفیت تولید این شرکت و سهم ملایر از تولید نساجی تایر در کشور به بیش از 50 درصد می رسد.

اسماعیلی ملایر را قطب تولید فروسیلیس کشور می داند و می افزاید: نیاز کشور به شمش منیزیم 2500 تن است و تنها یک واحد در ملایر توانایی تولید 6000 تن را دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون پروژه هایی به ارزش 6 هزار میلیارد تومان در شهرستان ملایر در حال اجرا و یا آماده افتتاح است، گفت: سال ها سایت کیانوینسا یکی از واحدهای تولیدی بزرگ این شهر تعطیل بود که با همت و تلاش دولت سیزدهم و آخرین قیمتش 250 میلیارد تومان بود.

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: طی جلسات مختلف با سرمایه گذار بخش خصوصی و همکاری سازمان انرژی اتمی، در کمتر از 6 ماه ایده های پیشنهادی ما محقق شد و دهه اول عملیات پرتوزایی در سایت غرب کشور در این سایت آغاز شد. .

اسماعیلی گفت: سایت و ساختمان این پروژه آماده است و با سرمایه گذاری 450 میلیارد تومانی کمتر از 18 ماه دیگر به بهره برداری می رسد.

به گفته وی، ملایر با وجود ظرفیت های زیاد در تولید محصولات کشاورزی مانند انگور سهمی در مصرف تازه انگور ندارد و این مشکل در سراسر منطقه وجود دارد و مجبور شدیم سایت پرتودهی ایجاد کنیم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه باید دستاوردها و اقدامات مثبت دولت و نظام را برای مردم بازگو کرد، خاطرنشان کرد: امروز جنگ روایتی است و نباید اجازه دهیم اخبار نگران کننده اراده مردم را تحت تاثیر قرار دهد و برای خدمت به مردم تلاش کنیم. وحدت و انسجام

معاون اداری و مالی بانک کشاورزی استان همدان نیز راه اندازی شعب بانک کشاورزی در نقاط و شهرهای مختلف استان را گامی موثر در توسعه اقتصادی منطقه دانست و خواستار سپرده گذاری از سوی مردم و سرمایه گذاران شد. با تقویت و توسعه این شعبه افزود: چهار میلیارد و 400 میلیون تومان برای ساخت ساختمان شعبه زنگنه بانک کشاورزی با زیربنای 311 متر مربع هزینه شد.

علیرضا بیاتی با بیان اینکه هم اکنون شعب بانک کشاورزی در شهرهای ازندریان، جوکار، زنگنه و روستای آورزمان فعال هستند، ادامه داد: انتظار داریم تا حد امکان در بانک کشاورزی سپرده گذاری شود تا بتوانیم تسهیلات بیشتری به متقاضیان پرداخت کنیم.

فرماندار زند با اشاره به افتتاح 22 پروژه با اعتباری بالغ بر 680 میلیارد تومان همزمان با دهه فجر در بخشداری زند گفت: از این تعداد 19 پروژه در حوزه های مختلف عمرانی، بهسازی روستایی، کشاورزی و … افتتاح می شود. صنعت و مخابرات

پوشش “محمدرضا احمدی” محور ملایر – اراک، کنارگذر روستای مهدویه، آسفالت روستای پیروز، سه طرح جهاد کشاورزی منطبق با اجرای سیستم های نوین آبیاری و آبخیزداری، سه پروژه مخابراتی، سه واحد مسکونی روستایی و 6 پروژه بهسازی روستا از جمله می باشد. پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر حساب می شوند.

همزمان با دهه فجر 171 طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و 60 میلیارد تومان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود. / ایرنا