منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • 450 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس استان همدان در سفر رئیس جمهور اختصاص یافت.

450 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس استان همدان در سفر رئیس جمهور اختصاص یافت.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
450 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس استان همدان در سفر رئیس جمهور اختصاص یافت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت سیزدهم به استان (مرداد امسال) 450 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های ناتمام این اداره کل اختصاص یافت. .

به گزارش دیلی نیوز، حمید شیرازیانی وی روز شنبه در نشست خبری بیست و چهارمین همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان همدان افزود: استان همدان بیش از 2600 مدرسه دارد که برای آنها شناسنامه فنی ساخت تهیه شده است.

وی بیان کرد: 15 درصد مدارس استان تخریب شده، 30 درصد فرصت تجهیز دارند و 55 درصد نیز به ساخت و سالم شناخته شده است.

شیرازیانی بیان کرد: سال گذشته 20 میلیارد و 200 میلیون تومان از منابع ملی برای جدول گذاری زمین ها و آسفالت مدارس استان همدان اختصاص یافت و امسال 24 میلیارد تومان در این حوزه جذب می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان با اشاره به اینکه تجهیزاتی که برای مدارس خریداری می شود بر اساس اعلام آموزش و پرورش و ویژگی های آن تعیین می شود، تصریح کرد: مدارس استثنایی معلولان در استان داریم که دانش آموزان استثنایی هستند و مدارس استعدادهای درخشان و هنرستان ها نیز تجهیزات خاص خود را دارند.

وی با بیان اینکه 11 درصد فضاهای آموزشی استان همدان متعلق به مدارس غیرانتفاعی است، گفت: امسال بیش از 52 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای خرید تجهیزات کلاسی اختصاص یافته است.

شیرازیانی استفاده از بخاری هوشمند در مدارس را از دیگر سیاست ها عنوان کرد و افزود: در زمینه استانداردسازی سیستم گرمایشی و خرید تجهیزات سیستم گرمایشی اقدامات خوبی در مدارس استان انجام شده است و در این راستا اعتبارات مناسبی در اختیار مناطق قرار گرفته است.

وی افزود: طراحی و ساخت مدارس بر اساس مقررات ملی ساخت و ساز و فضای آموزشی زیر نظر دفتر فنی مهندسی این اداره کل انجام می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده اعتبارات قابل توجهی در حوزه محرومیت زدایی مدارس به استان اختصاص می یابد، افزود: در استان همدان مشکلات حوزه کنکسی وجود دارد. مدارس نسبت به سایر استان های کشور کمتر است. الان هم 17 مدرسه پیوندی در استان داریم و طبق طرح شهید پناهی کلاس های بیش از 10 دانش آموز گرد هم می آیند و به جای آن یک یا دو کلاسه می سازند.

9 خیر خارج از کشور پنج مدرسه در استان همدان ساخته اند

وی با اشاره به اینکه تاکنون 450 میلیارد تومان برای نوسازی و تجهیز مدارس توسط خیرین نیک اندیش اختصاص یافته است، ادامه داد: از سال 77 تاکنون 22 همایش خیرین مدرسه ساز در استان همدان برگزار شده و با توجه به شیوع ویروس کرونا. ، 2 دوره او به صورت مجازی انجام شد.

شیرازیانی تاکید کرد: 9 خیر خارج از کشور پنج مدرسه در استان همدان ساخته اند و چهار مدرسه دیگر نیز توسط آنها در حال ساخت است.

وی گفت: حدود 180 پروژه نیمه تمام در استان داریم که شامل تعمیر، تجهیز و خرید تجهیزات آموزشی است و 208 پروژه ملی در حال تخریب، بازسازی و به ویژه فضاهای ورزشی در استان است.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: سه مدرسه حیات طیبه شهرستان همدان در یک فضا با هدف آموزش دانش آموزان از سنین پیش دبستانی تا پایان دوره دوم متوسطه احداث شد.

خیرین نقش مثبتی در ساخت فضای آموزشی دارند

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: اقدامات دولت سیزدهم در راستای ساخت فضاهای آموزشی مناسب است و علاوه بر آن جامعه خیرین در زمینه ساخت فضاهای آموزشی نقش مثبتی ایفا می کنند.

شیرازیانی با اشاره به برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز در استان همدان گفت: بیست و چهارمین همایش خیرین مدرسه ساز استان همدان 5 آبان ماه برگزار می شود و پذیرای 450 خیر خواهیم بود. در ابتدای اسفندماه همایش خیرین ویژه خیرین همدانی مقیم تهران برگزار می شود.

تحقق 75 درصد تعهد خیرین مدرسه ساز همدان

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان ادامه داد: از سال 77 تاکنون خیرین مدارس استان 380 میلیارد تومان تعهد کرده اند که 75 درصد آن محقق شده و 31 درصد مدارس استان توسط خیرین ساخته شده است.

وی با بیان اینکه مشکل تامین فضا داریم و تراکم جمعیت در برخی نقاط شهر بیشتر است، گفت: نیاز ویژه ای به ساخت مدرسه داریم.

شیرازیانی خاطرنشان کرد: رویکرد دولت در شهرستان ها برای ساخت مدرسه 50 درصد خیرین و 50 درصد سهم دولت و در روستاها 30 درصد سهم خیرین و 70 درصد سهم دولت است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: از سال 1397 اعتبارات ملی خوبی برای استان دریافت کرده ایم اما اعتبارات استان برای ساخت مدارس کافی نیست و بیشتر اعتبارات ما برای تعمیر و تعمیر است. تجهیزات، و ما برای پروژه های کلیدی از محل اعتبارات ملی بودجه تامین می کنیم.”

شیرازیانی یادآور شد: بیش از 6 میلیارد تومان در سال گذشته برای تعمیر و تجهیز اماکن بهداشتی و 28 میلیارد تومان برای سیستم های گرمایشی هزینه شده است.

لزوم توجه خیرین همدانی به بحث مدرسه سازی

رئیس هیئت مدیره انجمن مدرسه سازان استان همدان همچنین با بیان اینکه در 24 سال گذشته بیش از 350 پروژه در استان همدان توسط مدرسه سازان احداث شده است، گفت: 1700 کلاس درس در استان همدان نیاز است و خیرین باید برای جبران این مشکل مراجعه کنند. ..

علی فراخانی وی افزود: 500 هزار خیر مدرسه ساز در کشور وجود دارد که 30 تا 35 درصد مدارس کشور توسط آنها ساخته می شود و در استان همدان بیش از 900 خیر با عناوین مختلف به اداره کل برای نوسازی مدارس کمک می کنند. استان.

وی گفت: خیرین استان همدان در سال 1400 وعده 60 میلیارد تومانی دادند که 100 درصد محقق شد و امیدواریم بیش از 80 میلیارد تومان در این همایش محقق شود.

فراهانی ادامه داد: هم اکنون 92 پروژه با 450 کلاس درس و اعتباری بالغ بر 115 میلیارد تومان در استان همدان در حال اجراست.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان همدان تصریح کرد: یکی از خیرین ما بنیاد برکت است که 81 پروژه را با 415 کلاس انجام داده و 57 پروژه به اتمام رسیده و 24 پروژه در دست اجراست.

در سال تحصیلی جاری بیش از 320 هزار دانش آموز در بیش از 2600 مدرسه استان همدان تحصیل می کنند.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در سی امین سفر خود به استان روز پنج شنبه 15 مرداد 141 وارد همدان شد و سفر پر برکت رئیس جمهور 24 هزار میلیارد تومان از جمله 14 هزار میلیارد تومان برای استان همدان به ارمغان آورد. تومان برای اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی و خدماتی و پرداخت 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش های مختلف.