منو سایت

80 درصد تولید ناخالص ملی بر عهده اتاق بازرگانی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
80 درصد تولید ناخالص ملی بر عهده اتاق بازرگانی است

رئیس اتاق بازرگانی همدان اعلام کرد: 80 درصد تولید ناخالص ملی بر عهده اتاق بازرگانی است.

من گزارش میدم روزنامه، رحیم مرتضایی در دیدار نمایندگان منتخب مجلس سکتور خصوصی با رهبری عالی استان ضمن تشریح برنامه ها و راهبردهای خانه همدان در دهمین دوره مجلس ازهر گفت: هر چه بیشتر به عقب برمی گردیم، هر چه بخش خصوصی قوی تر و قوی تر از الان است که با بخش دولتی روبرو شود و شاید دلیل این اهمیت را باید در نقش قوی تر این بخش در تولید ناخالص ملی کشور دانست. که در حال حاضر حدود هشتاد درصد مواقع .

به گفته وی، امروزه این نقش بسیار ضعیف شده است و برای بازگرداندن این بخش به جایگاه اصلی خود با نگاه به گذشته باید برنامه ای مستند برای توسعه و شکوفایی بخش خصوصی تهیه شود.

رئیس اتاق همدان افزود: انتظار این است که دولت بخش خصوصی را رقیب خود نداند و هر آنچه را که می توان به مردم واگذار کرد و دولت به نقش حکمرانی خود عمل کند. در این صورت اقتصاد ما از طریق مردم به اقتصاد جهانی گره خورده است، تحریم ها تا حد زیادی بی اثر خواهد بود.

مرتضایی گفت: برگزاری منظم و استفاده از ظرفیت بزرگ جلسات شورای گفت و گو توسط دولت و بخش خصوصی در اولویت برنامه های اتاق دهم است.

وی افزود: بر فعالان اقتصادی استان پوشیده نیست که مدیریت عالی استان تمام تلاش خود را برای کاهش مشکلات بخش خصوصی و افزایش توان این بخش به کار بسته است و امیدواریم با افزایش سطح با تعامل بین بخش دولتی و بخش خصوصی مجلس استان، این نهاد می تواند نقش موثری برای عملکرد مطلوب در اقتصاد استان داشته باشد.

رئیس اتاق همدان در ادامه با تاکید بر نقش اصلی اتاق بازرگانی در ارائه مشاوره به قوای سه گانه خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین ابزارهایی که این امر را مهم می کند توجه ویژه به ظرفیت شورا است. گفتگو بین دولت و بخش خصوصی

وی افزود: شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان تاکنون 51 جلسه با 404 مصوبه برگزار کرده است و متاسفانه در چهار ماه گذشته هیچ جلسه ای در این زمینه تشکیل نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی در ادامه نقش مهم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را در حل مشکلات اصلی فعالان اقتصادی برشمرد و برگزاری منظم جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را به‌عنوان راهکاری مهم برشمرد. اولویت در برنامه های اتاق بازرگانی

80 درصد تولید ناخالص ملی بر عهده اتاق بازرگانی است

در ادامه استاندار همدان از انتخاب شایسته فعالان اقتصادی استان تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد با حضور کارشناسان و فعالان صاحب نام اقتصادی در اتاق همدان شاهد توسعه و تعامل مجلس بخش خصوصی باشیم. بخش استان با بخش دولتی متناسب با توسعه اهداف اقتصادی استان.

علیرضا قاسمی فرزاد افزود: با رویکردی که به همت دولت مردمی در کشور وجود دارد و با قدرت بازدارندگی بالا، گشایش هایی برای مبادلات اقتصادی ایجاد شده و افق آینده اقتصاد ایران بسیار روشن است.

وی در ادامه به ظرفیت بالای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و تاکید کرد: سلسله جلسات شورای گفت و گو باید سریع از سر گرفته شود تا با رسیدگی به موضوعات اصلی فعالان اقتصادی بتوانیم تصمیمات موثری اتخاذ کنیم. در تسهیل و رفع موانع کنونی فعالان اقتصادی

استاندار همدان فراهم آوردن زمینه ارتباط و همدلی بین بخش دولتی و خصوصی را ضروری دانست و تصریح کرد: موفقیت استان پیگیری رویکردهایی است که همه احساس تعلق کنند.