منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • 800 نفر از اساتید بسیجی استان همدان به ارتفاعات الوند صعود کردند

800 نفر از اساتید بسیجی استان همدان به ارتفاعات الوند صعود کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
800 نفر از اساتید بسیجی استان همدان به ارتفاعات الوند صعود کردند

مسئول بسیج اساتید استان همدان گفت: به مناسبت سومین سالگرد خرمشهر و آزادسازی خرمشهر و کنگره 8 هزار شهید استان همدان، 800 نفر از بسیج اساتید استان همدان به ارتفاعات صعود کردند. الوند و میدان میشان.

من گزارش میدم روزنامه، حسن رحیمی روشن مسئول بسیج اساتید استان همدان امروز در حاشیه عروج 800 نفر از اساتید بسیجی استان همدان به میدان ارتفاعات الوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت سومین سالگرد خرمد و آزادسازی خرمشهر و یک کنگره 8 هزار شهید استان همدان، جامعه بسیج اساتید استان همدان فراخوان برنامه صعود 800 نفری اساتید و جامعه دانشگاهی به میدان میشان را داشت که با استقبال پرشور اساتید برگزار شد.

وی افزود: هر یک از افراد شرکت کننده در این برنامه عکس یکی از شهدا را به گردن خود آویخته بودند و در مسیر حرکت با 500 صلوات به نام این شهید بزرگوار خاتمه دادند.

رحیمی روشن با گرامیداشت یاد و خاطره سربازان شرکت کننده در عملیات بیت المقدس و تصرف خرمشهر، گفت: تصرف خرمشهر مرحله مهمی در تاریخ معاصر ایران است و این موضوع باید بسیار گسترده تر از تصرف خرمشهر مورد توجه قرار گیرد. زمین یا تصرف شهر

وی خاطرنشان کرد: پس از شروع جنگ های 200 ساله ایران و روسیه در ایران روندی نزولی داشت و استقلال و عزت چند هزار ساله ایران به یکباره فرو ریخت اما با انقلاب اسلامی ایران این روند نزولی به پایان رسید و با دفاع هشت ساله به اوج خود رسید و تصرف خرمشهر نقطه اوج این روند نزولی بود، از این رو راهپیمایی معلمان امروز همگام با گرامیداشت این عملیات بزرگ است.

وی ادامه داد: در این برنامه علاوه بر کوه نوردی، یکسری اقلام فرهنگی به همه شرکت کنندگان ارائه شد و همچنین برنامه های ورزشی و خاطره ای از رزمندگان دفاع مقدس از دیگر برنامه های جانبی معلمان حاضر در میدان میشان بود.

وی افزود: تلاش داریم این نوع برنامه ها را در راستای توسعه نشاط آفرینی و ورزش در جامعه اساتید و دانشگاهیان استان نهادینه کنیم.