منو سایت

980 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در همدان پرداخت شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: بیش از 98 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی داخلی (مستقل و حمایتی) از ابتدای سال گذشته در این استان پرداخت شده است.

من گزارش میدم روزانه جدیدز، “یوسف شعبانیوی بیان کرد: پرداخت 1100 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری به چهار بانک رفاه، توسعه تعاون، کشاورزی و پست بانک استان ابلاغ شده و تاکنون 980 میلیارد ریال معادل 89 درصد توزیع شده است. به متقاضیان

وی ایجاد اشتغال و حمایت از بنگاه های خرد و خرد را یکی از سیاست های دولت سیزدهم مردم دانست و یادآور شد: بر اساس گزارش دریافتی از بانک ها از ابتدای سال 1401 تاکنون، 1916 نفر با … معرفی دستگاه های اجرایی از سازوکارهای اعتباری قرض الحسنه. مشاغل خانگی سود می برند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان ادامه داد: پرداخت این تسهیلات در بخش های مختلف صنایع دستی، خدماتی، صنعتی، فرهنگی و کشاورزی با ثبت نام در سایت مشاغل خانگی و جامعه هدف با سود چهار درصد پرداخت می شود. این تسهیلات زنان سرپرست خانوار، زنان روستایی و شهری دارای مهارت و همچنین جوانان است.

شعبانی با اشاره به ثبت 620 مشاغل خانگی در سامانه متصل در استان همدان اظهار داشت: بیشترین طرح ها خیاطی، قالی بافی، صنایع دستی و همچنین در بخش کشاورزی، مشاغلی مانند دامپروری و مواد غذایی است.

وی با اشاره به توزیع تسهیلات مشاغل خانگی با محوریت صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی جهادی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان، گفت: اعتبار تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری تاکنون ابلاغ شده و در صورت اطلاع رسانی خواهد شد. مطلع.

شعبانی با بیان اینکه ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در اولویت برنامه ریزی های کاری و کلان اقتصادی دولت است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار نفر جویای کار از طریق 23 مرکز اشتغال در استان همدان مشغول به کار شده اند.

وی با تاکید بر اینکه فعالان مشاغل خانگی برای راه اندازی مشاغل خانگی از حمایت های مالی برخوردار می شوند، افزود: تسهیل و رفع موانع در صدور مجوز مشاغل به ویژه مجوز مشاغل خانگی یکی از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم در حوزه اشتغال زایی