تهدید جهانی تروریسم امروز

تهدید جهانی تروریسم امروز

“The Cipher Brief به محبوب ترین نشریه برای افسران اطلاعاتی سابق تبدیل شده است. هیچ رسانه ای از نظر تعداد مقالات منتشر شده توسط پیشینیان حتی پس از The Cipher Brief دوم نیست. سپتامبر 2018، مطالعات هوش، جلد. 62 عدد

با عضویت در Cipher Brief Level I به تمام اطلاعات تخصصی امنیت ملی The Cipher Brief دسترسی پیدا کنید.

The post تهدید جهانی تروریسم امروز اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.

رد درخواست وزارت نفت در صندوق توسعه ملی

به گزارش اخبار روز به نقل از روسنفت، غضنفری، رئیس صندوق توسعه ملی گفت: از ابتدای مسئولیت ما، از 1.7 میلیارد دلار مطالبات معوق، 3.5 میلیارد دلار تعیین شده و 1.8 میلیارد دلار باقی مانده است. قوی ترین و بدهکارترین شرکت ملی نفت و وزارت نفت بود که گفتند 4 سال بدهی را تقبل کنید که اعلام شد پروژه های شما به بهره برداری رسیده و باید وام برگردانده شود، بعد از جنجال مسئولان هم گفت: صندوق درست بوده و منابع باید برگردانده شود. از شرکت ملی نفت 3 میلیارد دلار درخواست شد که مقرر شد به صورت سهام و نقد پرداخت شود.

متولیان بسیاری بهینه سازی انرژی در صنعت نفت

به گزارش خبر روز به نقل از روسنفت، در حالی که چگانی مدیرعامل شرکت ملی گاز در مصاحبه ای گفت: در بهینه سازی مصرف گاز می توان مولفه های متعددی از جمله فرهنگ، خلاقیت و نوآوری، ظرفیت فناوری را در دستور کار قرار داد. و هوشمندی بیش از دو دهه است که «شرکت بهینه سازی انرژی» متولی اصلی این موضوع در صنعت نفت بوده و به نظر می رسد ضعف مدیریت سیاسی این شرکت باعث پراکندگی اقدامات و زیان دهی شده است. مدیریت یکپارچه در این زمینه

ورود اروپا به رکود اقتصادی

به گزارش اخبار روز به نقل از روسنفت، روزنامه فرانسوی لوموند روز دوشنبه با عنوان «قیمت انرژی: کشورهای اروپایی بسیج می شوند» منتشر کرد. تورم در منطقه یورو به 1.9 درصد رسید – بیش از چهار برابر هدف 2 درصد – و نظرسنجی رویترز نشان داد که این قاره “تقریباً مطمئنا وارد رکود خواهد شد”.
روسیه اعلام کرده است که صادرات گاز به اروپا تا زمانی که غرب تحریم ها علیه روسیه را لغو نکند، دوباره جریان نخواهد داشت و در مقابل اروپا اقداماتی را برای کاهش تاثیر افزایش شدید قیمت انرژی و اثرات تورمی آغاز می کند.

تاثیر برجام

“The Cipher Brief به محبوب ترین نشریه برای افسران اطلاعاتی سابق تبدیل شده است. هیچ رسانه ای از نظر تعداد مقالات منتشر شده توسط پیشینیان حتی پس از The Cipher Brief دوم نیست. سپتامبر 2018، مطالعات هوش، جلد. 62 عدد

با عضویت در Cipher Brief Level I به تمام اطلاعات تخصصی امنیت ملی The Cipher Brief دسترسی پیدا کنید.

The post تاثیر برجام اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.

14 هزار جلد گذرنامه در استان همدان به صورت رایگان تمدید شد

رئیس پلیس امنیت عمومی همدان از طرح تمدید گذرنامه که از شنبه گذشته آغاز شده خبر داد و گفت: حدود 14 هزار جلد گذرنامه منقضی شده به صورت رایگان تمدید شده است.

من گزارش میدم روزنامه سرهنگ علی رضایی با بیان این مطلب اظهار داشت: این طرح شامل گذرنامه هایی است که پس از شهریور ماه 1391 صادر شده اند و همچنین گذرنامه هایی با اعتبار کمتر از 6 ماه.

وی تصریح کرد: این طرح شامل گذرنامه هایی که قبل از آن تاریخ صادر شده است نمی شود.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان همدان اذعان داشت: گذرنامه های دارای مهر تمدید برای یکبار خروج از کشور و سفر به عراق برای مراسم اربعین بوده و اعتبار آن ۶ ماه است و اعتبار گذرنامه ها بعد از اربعین منقضی می شود.

وی از صدور گذرنامه موقت خبر داد و گفت: افرادی که اولین گذرنامه خود را دارند یا گذرنامه خود را گم کرده اند می توانند با مراجعه به کلانتری +10 نسبت به دریافت گذرنامه موقت اقدام کنند و در صورت تمایل برای دریافت گذرنامه با دریافت پیامک اقدام کنند. برای آنها یک پاس موقت صادر می شود. چرا که روند صدور گذرنامه طولانی است و برای جلوگیری از غیبت عاشقان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در مراسم اربعین اجرا می شود.

سرهنگ رضایی ادامه داد: مراحل صدور برگه موقت در مدت 72 ساعت است.

به گفته وی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی از ساعت 8 الی 19 در محل صدور گذرنامه مکانی را برای ارائه خدمات آماده کرده است که با حضور ارباب رجوع تمدید می شود.

ایران: معامله یا بدون معامله؟

“The Cipher Brief به محبوب ترین نشریه برای افسران اطلاعاتی سابق تبدیل شده است. هیچ رسانه ای از نظر تعداد مقالات منتشر شده توسط پیشینیان حتی پس از The Cipher Brief دوم نیست. سپتامبر 2018، مطالعات هوش، جلد. 62 عدد

با عضویت در Cipher Brief Level I به تمام اطلاعات تخصصی امنیت ملی The Cipher Brief دسترسی پیدا کنید.

The post ایران: توافق یا عدم توافق؟ اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.

23 طرح اشتغال به ارزش 921 میلیارد ریال تصویب شده است

مدیر امور شعب بانک همدان از بررسی 23 طرح مصوب به مبلغ 921 میلیارد ریال در این استان خبر داد.

من گزارش میدم روزنامههوشنگ حیدرنجدیان با بیان اینکه این وام برای تثبیت اشتغال موجود و بخشی برای شروع پروژه های موجود پرداخت شد، ادامه داد: در مجموع 2 میلیارد و 574 میلیون ریال پرداخت شد که 72 درصد وام ابلاغی را شامل می شود.
وی دو ماموریت اصلی بانک کشاورزی در سال جاری را در زمینه ارتقای یارانه ها و اجرای بند الف تبصره 18 عنوان کرد و یک هزار و 857 فقره تسهیلات به ارزش 2 هزار و 570 میلیارد ریال پرداخت شد.

مدیر امور شعب بانک همدان ادامه داد: سهم استان همدان در اجرای بند الف تبصره 18 که در بهمن ماه سال گذشته به بانک ها ابلاغ شد، سه هزار و 634 میلیارد ریال بود که از این میزان 83 پروژه توسط بانک ارائه شد. برای واحدهای گلخانه ای، پرورش ماهی و واحدهای دامی مبلغ 1.653 میلیارد ریال سرمایه در گردش پرداخت کردند.

وی گفت: 12 هزار و 752 فقره تجهیزات به ارزش 15 هزار میلیارد ریال در پنج ماهه امسال پرداخت شده و 80 درصد رشد داشته ایم و مبلغ پرداختی 107 درصد رشد داشته ایم.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان همدان افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی 902 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان استان همدان پرداخت کرده است ضمن اینکه میزان حق بیمه دریافتی 121 میلیارد ریال است.

حیدرنجیان خاطرنشان کرد: در هفته دولت امسال معافیت 6 درصدی سود و معوقه برای تمامی اقشار اجرا شد و تاکنون 180 نفر به مبلغ 2.4 میلیارد ریال از این طرح استفاده کرده اند.

وی بیان کرد: برای حمایت از تولد فرزندان 343 فقره تسهیلات به مبلغ 152 میلیارد ریال معادل 61 درصد اعتبار اعلام شده در پنج ماه جاری سال به زوجین پرداخت شد.

سریال هواپیماهای بدون سرنشین: در افق چه خبر است؟

“The Cipher Brief به محبوب ترین نشریه برای افسران اطلاعاتی سابق تبدیل شده است. هیچ رسانه ای از نظر تعداد مقالات منتشر شده توسط پیشینیان حتی پس از The Cipher Brief دوم نیست. سپتامبر 2018، مطالعات هوش، جلد. 62 عدد

با عضویت در Cipher Brief Level I به تمام اطلاعات تخصصی امنیت ملی The Cipher Brief دسترسی پیدا کنید.

The post The Drone Series: What’s Over the Horizon? اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.

ما گذشته افغانستان را می دانیم، اما به کجا می رود؟

اشتباهات سیاستی ایالات متحده که منجر به خروج آشفته از افغانستان شد، تنها با اشتباه پاکستان در حفاظت از طالبان و گروه بسیار خطرناکتر حقانی پیشی گرفت. حقانی اکنون افغانستان را گروگان گرفته است. تا کنون، قدرت های منطقه ای همچنان در تلاش هستند تا با طالبان درگیر شوند، اما تا چه زمانی؟

خاطرات آگوست 2021 هنوز خام است. سقوط پناهجویان از هواپیماهای ترابری C-17 و تا عمق کمر در فاضلاب، تصاویری ماندگار همراه با حمله هواپیمای بدون سرنشین به یک خانواده بیگناه و میلیاردها دلار تجهیزات نظامی باقی مانده خواهد ماند. اما وضعیت محلی اکنون چگونه است؟

نزدیک به یک سال بعد، در یک عملیات سیا، ایمن الظواهری، رئیس القاعده که گفته می شد در خانه ای مرتبط با سراج الدین حقانی در منطقه شیرپور کابل اقامت داشت، کشته شد. این اتفاق سه نکته مهم را نشان می دهد.

  • تروریست هایی که در وزیرستان در مرز افغانستان و پاکستان پنهان شده بودند، برای اولین بار از اواخر سال 2001 به افغانستان بازگشتند. این دقیقاً همان چیزی است که رهبران غربی ادعا کردند زمانی که حضور 20 ساله ناتو را توجیه کردند، رخ خواهد داد. سازمان ملل متحد اخیراً گزارش داد که شاخه افغانستان دولت اسلامی (داعش) یکی از “قوی ترین و قوی ترین” شبکه های منطقه ای است.
  • حقانی که مدت ها به رهبری القاعده نزدیک بوده اند، موضع خود را تغییر نداده اند. آنها یک سازمان تروریستی را رهبری می کنند که هم جدا از طالبان و هم بخشی از آن است. آنها (یا باید باشند) بزرگترین مانع برای کشورها هستند که در مورد به رسمیت شناختن با طالبان سنتی قندهاری به رهبری ملا برادر میانه روتر صحبت کنند یا خیر.
  • اگرچه هواپیماهای بدون سرنشین سیا ظاهراً توانسته‌اند عملیاتی را در کابل انجام دهند، اما واقعیت این است که توانایی‌های ضد تروریسم غرب در افغانستان برای مقیاس تهدید ناکافی است. ظواهری یک هدف نمادین بود تا یک خطر بزرگ، و عملیات ایالات متحده باید در حد توان خود عمل می کرد.

حذف حقانی از افغانستان یک جاه طلبی است که اکثر قدرت های منطقه و قندهارها را متحد می کند. با این حال، دشوار است که ببینیم چگونه این اتفاق می‌افتد، حتی اگر حمایت پاکستان تأمین شود. حقانی کابل را کنترل می کند، به شدت مسلح هستند و قصد ماندن دارند.

در واقع، وقایع سال گذشته برای پاکستان یک فاجعه بود. هفته ها پس از به دست گرفتن قدرت توسط طالبان، اسلام آباد دلایل خوبی برای اعتراف به میزان خطای خود در دفاع از آنها داشت. پاکستان سه هدف داشت که می خواست طالبان به آن دست یابد.

  • برای دور نگه داشتن هندی ها از افغانستان. اما هند به جای حمایت از مخالفان طالبان، تصمیم گرفت با کابل درگیر شود. دهلی نو به کشوری که نیاز مبرم دارد کمک های غذایی حیاتی ارائه کرده است. همچنین به طرز ماهرانه ای بر بیزاری سنتی طالبان قندهاری از پاکستان بازی می کند. ملا یعقوب، وزیر دفاع طالبان، حتی پیشنهاد آموزش نظامی در هند را داده است.
  • انتظار می رفت که طالبان و حقانی ها از بین بردن طالبان پاکستانی (TTP) را تسهیل کرده و تروریست های تحت تعقیب را به ارتش پاکستان تحویل دهند. خکان ها به زودی روشن کردند که نمی توانند تسلیم شوند. آنها ادعا می کنند که قندهارها اغلب از همان روستاهای تحریک طالبان پاکستان هستند و مانع همکاری می شوند. در عوض، ارتش پاکستان مجبور شد در مذاکرات پیچیده آتش بس با تحریک طالبان پاکستان شرکت کند.
  • دولت جدید افغانستان باید خط دیورند در سال 1897 را به عنوان یک مرز بین المللی به رسمیت می شناخت. پاکستان در سال‌های اخیر با هزینه‌های قابل‌توجهی حصار سیمی برپا کرده بود، اما در عرض چند هفته، طالبان و تحریک طالبان پاکستان سیم را قطع کردند و ادعاهای خود را بر مناطق پشتون‌نشین پاکستان تجدید کردند.

به نظر می‌رسد که ژنرال قمر باجوا، رئیس ستاد ارتش پاکستان، قبلاً نگرانی‌هایی در مورد تسلط طالبان داشته است، اما او با رئیس اطلاعات خود، فیض حامد، و فرماندهان قدرتمند سپاه مخالفت کرد. چین همچنین نسبت به حمایت اسلام آباد از یک دولت تماماً طالبانی (و نه دولتی گسترده تر) ابراز نگرانی کرده است، اما پکن برای آن اصرار نکرده است.


مشترکین+اعضا سطح بالاتری از دسترسی به دیدگاه‌های تخصصی مختصر رمزنگاری در مورد مسائل جهانی دارند. اکنون به وضعیت Subscriber+ ارتقا دهید.


اکنون، یک سال بعد، چین نگران است. طالبان و حقانی علاقه ای به ارائه جنگجویان اویغور به مقامات چینی ندارند. در پکن این نگرانی وجود دارد که شبه نظامیان اویغور همکاری با گروه های بلوچ و TTP را برای تضعیف کریدور اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) آغاز کرده باشند. چندین حمله در پاکستان با هدف قرار دادن چینی‌ها صورت گرفته است، از جمله بمب‌گذاری کویته در آوریل 2021 که به سختی از دست سفیر چین فرار کرد. یک سال بعد، یک بمب گذار انتحاری از بلوچی سه شهروند چینی را در نزدیکی موسسه کنفوسیوس در کراچی کشت. این منجر به فشار مجدد چین برای استقرار امنیت خود در پاکستان شد. خواسته ای که پاکستان بارها آن را رد کرده است.

ایران یکی دیگر از کشورهایی است که در تلاش برای برقراری ارتباط با طالبان است. سفارت این کشور در کابل همچنان باز است و از نزدیک رفتار طالبان با اقلیت بزرگ شیعه کشور را زیر نظر دارد. مانند چین، از دیدن پشت ناتو احساس آرامش می کند و به نظر می رسد مانند هند، فعلاً تصمیم گرفته است از گروه مخالف مسلح احمد مسعود که در نزدیکی مرز با تاجیکستان فعالیت می کند، حمایت نکند. هیچ یک از طرفین هنوز اشتهای تجدید جنگ داخلی در افغانستان را ندارند.

این شامل روسیه و جمهوری‌های آسیای مرکزی (CAR) می‌شود که همچنان به عنوان بخشی از اتحاد کشورهای مشترک المنافع (CIS) برای سیاست افغانستان به مسکو نگاه می‌کنند. روسیه در سال 2017 با طالبان تماس مستقیم برقرار کرد، اما همچنان نسبت به نیات طالبان تردید دارد و نگران گسترش سلاح، افراط گرایی مذهبی، تروریسم و ​​تریاک در شمال و توانایی آنها برای بی ثبات کردن CAR است. در همین حال، همه طرح ها برای خطوط لوله و راه آهن در افغانستان به رسمیت شناخته شدن طالبان توسط جامعه بین المللی و صلح بستگی دارد.

و معمای مرکزی در آن نهفته است. غرب نباید افغانستان را به رسمیت بشناسد تا زمانی که حقانی ها کابل را کنترل می کنند و تا زمانی که طالبان اجازه تحصیل متوسطه دختران را نمی دهند، این کار را نخواهد کرد. تا زمانی که به رسمیت شناخته نشود، چیزی جز کمک های بشردوستانه نمی تواند پیشرفت کند. در این میان، کاری که جامعه جهانی (که اکنون نگرانی های مبرم تری دارد) می تواند انجام دهد، تلاش برای جلوگیری از تروریسم و ​​صادرات مواد مخدر از افغانستان است. همین سیاست بین سالهای 1989 تا 2001 شکست خورد و بدون شک باز هم شکست خواهد خورد.

این قطعه اولین بار توسط دوستان ما در RUSI منتشر شد.

دیدگاه‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های متخصصان امنیت ملی را در The Cipher Brief بخوانید

The post ما گذشته افغانستان را می دانیم، اما به کجا می رود؟ اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.

خانه مطبوعات استان همدان در پی توهین به حبیب حرم خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی شد.

مرکز مطبوعات استان همدان در محکومیت سخنان جنجالی موسوی، از شهدای معزز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه رهبر سرافراز اسلام، سردار سرلشکر حاج حسین همدانی، خواستار برخورد قاطع با وی و عوامل ایثارگر جهانی شد. صهیونیسم

من گزارش میدم روزنامه، متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و خداوند نور خود را کامل می کند هر چند از کافران دشمنی داشته باشد.
سطر آیه 8

عاشورا همواره مظهر نور خدا و یادآور رشادت ها و فداکاری های خلق خداست.

عاشورا در طول تاریخ بشریت فریاد ظالمان الله (علیهم السلام) و پیروزی خون حق بر شمشیر ظلم است.

عاشورا در همه ادوار نشان دهنده ضعف و لجاجت یزیدیان در برابر قدرت و اقتدار حسینیان و زینبیون علم است.

حسینی‌ها مدافعان حق و حقیقت هستند که در هر نقطه از جهان برای دفاع از مظلومان به پا می‌خیزند و اجازه نمی‌دهند یزیدیان و یاوران دروغین با نثار جان گران‌بها دیوانه شوند.

و اینک در عاشورایی دیگر تاریخ تکرار می شود و صدای یزیدیان آن زمان از حلکم یکی از سران قیام می آید و حرمت مقدس شهدای مدافع حرم به ویژه رهبر سرافراز اسلام را هتک حرمت می کند. ، شهید حاج حسین حمدانی به دنبال خودنمایی و احیای جنازه پوسیده اغتشاشات سال 1388 هجری شمسی هستند.

این زائران یزیدیان عاشورای سال 60 هجری قمری هستند که در جنایتی فجیع یاران اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و خاندان پاک رسول خدا (صلی الله علیه و آله) را به قتل رساندند. راه شنیع امکان پذیر است.

این پیروان صهیونیسم جهانی همان هایی هستند که در عاشورای سال 1388 هجری قمری مساجد و خیمه های عزاداری سرور و سالار شهیدان را به آتش کشیدند و اگر رشادت ها و رشادت های سردارانی چون حاج حسین حمدانی نبود، کشور می داشت. سال ها در هرج و مرج و آتش غرق شده بود.

تاریخ تکرار می شود، اما آیا کسانی که آیه «مجموع بْکْمٌ عُمٌْ فهٌمْ لَیَاْقْلُونَ» را مثال می زنند، عبرت خواهند گرفت؟

عصر جدید بحران انرژی و دیپلماسی

فشار انرژی ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین همچنان به شکل دادن به آینده انرژی جدید جهانی ادامه می دهد. تحریم اتحادیه اروپا بر واردات زغال سنگ از روسیه که از امروز اجرایی می شود، تنها بخشی از تصویر بزرگتر است.

صورت‌حساب‌های انرژی در مکان‌هایی مانند بریتانیا در حال افزایش است، جایی که تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که فقر می‌تواند مشکلی در اوایل ژانویه باشد، زیرا بریتانیایی‌ها برای مقابله با افزایش هزینه‌های انرژی تلاش می‌کنند. اما امیدی هست.

«سیفر بریف» و «نورم رول»، کارشناس انرژی، می‌گویند: «اگر جنگ انرژی روسیه دوباره خصومت‌های قدیمی با اروپا را شعله‌ور کند، روابط جدید روابط بین شرکای سرد سابق و دشمنان قدیمی را احیا می‌کند».

اروپا موجی از تعاملات دیپلماتیک را با شرکای غیرسنتی در آفریقا، خاورمیانه و آسیای مرکزی آغاز کرده است.

در جای دیگر چطور؟ چگونه بحران انرژی ناشی از تهاجم روسیه بر بازارهای انرژی در سراسر جهان تأثیر گذاشته است و پویایی های ژئوپلیتیک جدید چگونه بر آینده انرژی تأثیر می گذارد؟

از آنجایی که چین خطوط لوله جدید با روسیه را در نظر می گیرد و کشورهای آفریقایی به دنبال پیوندهای انرژی جدید هستند، The Cipher Brief با رول که مکررا به خاورمیانه سفر می کند صحبت کرد تا در مورد اینکه ما باید به دنبال چه شاخص هایی باشیم تا بهتر بفهمیم چقدر می توانند بد باشند. چیزها قبل از اینکه بهتر شوند اتفاق می افتد.

برای دسترسی به مصاحبه کامل، وارد شوید یا دسترسی خود را به وضعیت Subscriber+ ارتقا دهید.

The post دوره جدید بحران انرژی و دیپلماسی appeared first on The Cipher Brief.

کینه توزی از حبیب حرم باعث شایعه سازی شد

فرماندهی انصارالحسین (علیه السلام) فرماندهی یاغیان 88 ناشی از نفرت آنها از حبیب حرم بود.

فرمانده انصارالحسین علیه السلام در گفتگو با روزنامه، وی گفت: اگر بخواهیم چند نمونه از آیه شریفه والذین جاهدوا فینا و نهدینهم سبلانه بیاوریم، قطعاً شهید حمدانی یکی از آن مصادیق است و بعد از آن برای رفع شر باطن و ظاهر زحمات زیادی کشیده است. دشمنانی از کشور ما و شایستگی های ارزنده ای از خود بر جای گذاشتند که از جمله آنها مبارزه با گروهک های ضد انقلاب و آزادی کردستان است.

سردار مجیدی گفت: با شروع جنگ تحمیلی همیشه در دسترس جنگ بود و در اکثر عملیات ها نقش بسزایی داشت و نقش وی پس از دفاع مقدس نیز در خنثی سازی شورش ها به ویژه قیام بسیار مهم بود. از 88.
وی افزود: شهید حمدانی در فتنه 88 مسئولیت لشکر محمد رسول الله را بر عهده داشت و تهران را به 50 قسمت تقسیم کرد و با سازماندهی بسیار قوی و خوب خود تمامی نقشه های شورشیان را نقش بر آب کرد.

مجیدی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات مهم ثبت شده در آرشیو وی، حفاظت از حرم آل الله و انهدام داعش بود.

سردار مجیدی افزود: طبیعی است که فتنه گران با خباثت و کینه توزی از فتنه 88 و انهدام داعش برای تامین منافع اربابان خود اظهارات کذب داشته باشند و به آنها و جمهوری اسلامی ایران دروغ نسبت دهند، اما آنها باید بدانند که از خون آنها هزاران رهبر همدانی روییده اند که هر لحظه حاضرند برای انقلاب و کشور جان بدهند و شورشیان را ساکت کنند.

بیانیه انصارالحسین(ع) همدان در واکنش به اظهارات یکی از سران قیام

سپاه انصارالحسین(ع) همدان با صدور بیانیه ای در واکنش به توهین های میرحسین موسوی به رهبر سرافراز جهان اسلام، حاج حسین همدانی، خواستار برخورد جدی و سریع مسئولان مربوطه با این یاغی شد.

من گزارش میدم روزنامه، سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در واکنش به توهین میرحسین موسوی به سرافرازترین رهبر جهان اسلام حاج حسین حمدانی با صدور بیانیه ای نسبت به این موضوع اعتراض کرده و خواستار برخورد جدی و سریع مسئولان ذیربط شد. شورشی شد.
در این بیانیه آمده است:
بسم رب الشهداء و صدیقین
شهدا گوهرهای ماندگاری هستند که تمام تاریخ آینده این کشور به آنها افتخار خواهد کرد و هر آزاده ای یاد و خاطره شهدا را در برابر عظمت و اقتدار معنوی نظام کنونی اسلامی و امت اسلامی زنده نگه خواهد داشت. که به فیض شهادت و به برکت خون شهدا شکل گرفته است و به اهداف و آرمان های والای خود پی خواهد برد.
این رزمندگان دلیر اسلام نه تنها با فداکاری برای ایران اسلامی سربلندی، عزت، عزت و سربلندی آفریدند، بلکه ظاهراً اسلام را از محدوده دور نگه داشتند و برای جهان اسلام عزت و سربلندی به ارمغان آوردند.
شهید سرلشکر حاج حسین حمدانی از شهدا و مجاهدان برجسته ای است که تمام زندگی خود را وقف اسلام و قرآن و مکتب و مردم جهان اسلام کرد و نمونه واقعی مجاهد در راه خدا و راه خدا بود. کار جهادی که در زمان خود همواره به عنوان مجاهد در تنگه احد آماده بود و هرگز از تنگه ها خارج نشد و در طول عمر پربرکت خود همیشه انقلابی بود، انقلابی عمل کرد و انقلابی ماند تا سرانجام به آن رسید. درجه رفیع شهادت
وی جهادگر، ولایتمدار، مطیع، خستگی ناپذیر، پر امید، پرتلاش و سرباز واقعی دین بود که همواره در برابر انقلاب و در طول 40 سال جهاد در راه خدا و مجاهدت خالصانه در راه خدا تزلزل ناپذیر بود.
شهید حمدانی از شهدای برجسته در دوران جنگ تحمیلی و از فرماندهان عالی رتبه نظام بود که در دوران انقلاب با حضور در جبهه های هشت سال دفاع مقدس، اقدامات موثر و ایفای نقش کردند. انجمن پیشکسوتان جهاد و شهادت، تأسیس ارتش استان همدان، تشکیل هیئت رزمندگان ترولله، ایفای نقش در فتنه سال 1387 از مهمترین و ارزشمندترین اقداماتی است که این شهید والامقام در صمیمیت خود انجام داده است. تلاش ها.
شهید حمدانی در فتنه 88 به عنوان فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با تجربه و توانمندی فراوان به عنوان فرمانده میدانی به مقابله با فتنه گران پرداخت و نقش بسیار تعیین کننده و تاثیرگذاری در برقراری امنیت داشت و از تمام توان خود استفاده کرد. تلاش برای جداکردن مردم و مردمی که دشمن نبودند و با انقلاب و نظام دشمنی نداشتند از آشوبگران تا آسیبی به آنها نرسد و با حماسه ای بی نظیر این وظیفه را به انجام رساند و رسالت خود را به زیبایی و با با کمترین هزینه و تلاش و تلاش فراوان صحنه را به خوبی اداره کرد و شورشیان و دشمنان نظام و انقلاب را ناامید کرد که هشت ماه ناآرامی سال 1367 را به سختی هشت سال دفاع جهانی دانستند. بنابراین او موفق شد موقعیت را به یک پیروزی بزرگ برساند.
در شرایطی که جبهه مقاومت به حضور ایشان نیاز داشت، در شرایط بسیار سختی با اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری توانست از تشکیل حکومت تکفیری و بر همین اساس ملت تکفیری برای حفظ اسلام جلوگیری کند. با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری و الگوبرداری از بسیج نیروها، مردم صحنه را سازماندهی و سازماندهی کردند و با تشکیل بسیج در جهان اسلام، نقش تعیین کننده ای در حفظ و حراست از سوریه ایفا کردند و توانستند به موفقیت های زیادی دست پیدا کند و از سقوط کشور سوریه جلوگیری کند و به پیروزی جبهه حق منتهی شود که این به خاطر استقلالی است که امروز در سوریه وجود دارد و این به خاطر از خودگذشتگی این شهید بزرگوار و شهدای مدافع حرم است. حرم چون اگر شهید همدانی نبود قطعا سوریه سقوط می کرد.
شهید همدان از مسیر انقلاب خارج نشد و به دریافت 2 مدال پیروزی از رهبر معظم انقلاب افتخار می کند.
دشمنی نظام حاکم با اندیشه‌های بلند و آزادی‌بخش اسلام سابقه‌ای طولانی دارد و هر جا که این نظام ضد بشری در برابر این اندیشه والا کم کاری می‌کند، کاری جز گِل افشانی ندارد.
در روزهای گذشته میرحسین موسوی از رهبران فتنه 88 که به دلیل اغتشاشات علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و بسترسازی برای سرنگونی نظام و انقلاب مورد خشم مردم قرار گرفته بود، پس از مدت ها در مورد انقلاب، رهبری می نویسد، شهدا و جبهه مقاومت اسلامی و به ویژه حاج حسین حمدانی را آزرده خاطر کرده است که این اقدام موجب تأثر و تأثر مردم مؤمن و دوستدار شهدا شده است.
هتک حرمت این ملعون و یاغی بار دیگر ثابت کرد که تقلب در انتخابات ۱۳۹۷ بهانه و راز آشوب و شورش برای براندازی نظام خصومت و دشمنی با نظام و انقلاب و اسلام بود که البته این میل را از بین خواهد برد. قبر.
انصارالحسین(ع) همدان با محکومیت گستاخی و تهمت این مرد ملعون تاکید کرد که آرمان های شهدا به زادگاه جاهلان تبدیل نمی شود و هیچکس حق توهین به شهدا را ندارد. وی از مسئولان ذیربط خواستار رسیدگی سریع به این معضل است تا دلیل تکرار این هتک حرمت مرتفع شود و به خانواده های شهدا و ایثارگران و دوستداران فرهنگ ایثار و شهادت واکنش نشان دهند. پاسخ محکمی به این شخص حقیر بدهید.
معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه انصار حسین همدان

عدالت توسط آتش جهنم: ترور ایمن الظواهری


این احتمال وجود دارد که رهبر تروریستی که به دلیل مشارکت در برنامه ریزی حملات 11 سپتامبر تحت تعقیب بود و بعد از کشته شدن اسامه بن لادن در سال 2011 رئیس القاعده شد، نمی دانست که مرگ در راه است.

برخی از جزئیات عملیاتی که منجر به کشته شدن وی شد توسط رئیس جمهور بایدن در جریان یک سخنرانی تلویزیونی دوشنبه شب به اشتراک گذاشته شد. جزئیات دیگر توسط مقامات ارشد دولت به اشتراک گذاشته شد که به شرط ناشناس ماندن با خبرنگاران صحبت کردند.

مقامات ارشد اطلاعاتی به آسوشیتدپرس گفتند که الظواهری به افغانستان نقل مکان کرده و به همراه خانواده‌اش در خانه‌ای در مرکز کابل، خانه‌ای که متعلق به دستیار ارشد سراج الدین حقانی، رهبر ارشد طالبان است، پناه گرفته است.

کسانی که او را دنبال می‌کنند سال‌ها صبورانه منتظر بوده‌اند و در چند ماه گذشته توانسته‌اند از طریق منابع مستقلی که به اطلاع‌رسانی تصمیم رئیس‌جمهور برای انجام اعتصاب کمک کرده‌اند، الگویی از زندگی بسازند.

مانند اسامه بن لادن اسامه بن لادن، مقامات می گویند که رهبر القاعده چندین بار در یک بالکن شناسایی شده است و تا آوریل به اندازه کافی به این احتمال که آنها متوجه شده اند که رئیس جمهور در جریان قرار گرفته است، اطمینان کافی وجود داشت.

این مرگ در نهایت توسط یک موشک هلفایر شلیک شده از یک پهپاد در عملیاتی که برخی مقامات می گویند توسط سیا اداره می شد، انجام شد. طبق گزارش ها، یک تیم زمینی سیا تایید کرد که قربانی این حمله در واقع الظواهری بوده است. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به «صبح بخیر آمریکا» شبکه ای بی سی گفت که «هنگام حمله هیچ فرد یونیفرم پوش روی زمین نبود».

The Cipher Brief با تعدادی از کارشناسان تماس گرفت تا نظرات آنها را در مورد معنای امروز کشتن الظواهری بداند.

ژنرال دیوید پترائوس (سمت چپ)ارتش ایالات متحده (بازنشسته)، فرمانده سابق نیروی هوایی در عراق، فرماندهی مرکزی ایالات متحده، ناتو/نیروهای ایالات متحده در افغانستان، و مدیر سابق سیا

عملیاتی که ایمن الظواهری را در کابل به پای میز محاکمه کشاند، از چند جهت بسیار مهم است. اول، ظاهراً امیر القاعده را که جایگزین اسامه بن لادن و برجسته ترین رهبر غیر اسامه بن لادن القاعده شده بود، حذف کرد. در واقع، ظواهری از زمانی که ظواهری جهاد اسلامی مصر را با القاعده در اواخر دهه 1990 ادغام کرد، در کنار بن لادن بوده است و اغلب به عنوان “مغیر اصلی” پشت بسیاری از جنجالی ترین حملات انجام شده توسط AQ شناخته می شود. با انجام این کار، این حمله به زندگی افراطی خونین مردی که مسئول حملات بی‌شماری طی چندین دهه علیه اعضای ارتش ایالات متحده، شهروندان آمریکایی، متحدان ما در سراسر جهان و شیوه زندگی ما بود پایان می‌دهد – حملاتی که شامل سفارت آمریکا نیز می‌شد. بمباران شرق آفریقا، حمله به یو اس اس کول، حملات 11 سپتامبر و موارد دیگر. دوم، این عملیات موفقیت بزرگی برای جوامع اطلاعاتی و ضد تروریسم ما است و اهمیت تداوم کاری که انجام می دهند را به ما یادآوری می کند، حتی پس از انهدام چندین سال پیش خلافت داعش در شمال عراق و شمال شرق سوریه و خساراتی که به بسیاری وارد شده است. عناصر باقی مانده از دولت اسلامی و القاعده در آنجا و سراسر جهان. سوم، همچنین توانایی جوامع اطلاعاتی و CT ما را برای عملیات علیه افراط‌گرایان در افغانستان از «فراتر از افق»، حتی بدون پایگاه‌هایی در افغانستان نشان می‌دهد – و این به ویژه با توجه به رشد و فعالیت‌های گروه خراسان اسلامی اهمیت دارد. دولت در افغانستان، از زمانی که رژیم طالبان کنترل کشور را به دست گرفت و با توجه به چالش هایی که داعش-KG برای طالبان ایجاد می کند. و چهارم، این نشان می‌دهد که طالبان آشکارا تعهدات خود در توافقنامه دوحه را نقض می‌کنند و علنا ​​پناهگاه شبه‌نظامیان بین‌المللی در افغانستان را رد می‌کنند. با توجه به اینکه گفته می شود ظواهری توسط سراج الدین حقانی، یکی از ارشدترین رهبران رژیم طالبان (و به عنوان یک تروریست با جایزه قابل توجهی بر سر وی معرفی شده است) پناه گرفته بود، واضح است که القاعده همچنان به طالبان بسیار نزدیک است. و این باید هشداری برای ایالات متحده و جهان در مورد نیاز به حفظ فشار قابل توجه بر افراط گرایان در افغانستان باشد – با توجه به اینکه دولت اسلامی نگران کننده ترین آنها در حال حاضر است. به طور خلاصه، این روز بسیار خوبی برای ایالات متحده و متحدان و شرکای ما در سرتاسر جهان است – و برای اعضای جوامعی که با مهارت زیادی با یکدیگر همکاری کردند تا چنین رهبر افراطی مهم، خطرناک و گریزان را به دست عدالت بسپارند. اما این همچنین هشداری را به همراه دارد که ما باید به تمرکز دارایی های مهم بر روی افغانستان و شبه نظامیانی که از موقعیت در آنجا سوء استفاده می کنند، ادامه دهیم.

ریک پرادورئیس سابق عملیات مرکز مبارزه با تروریسم سیا (CTC)

من به عنوان “صاحب بشقاب” گروه ضربت بن لادن (ایستگاه الک) که در ژانویه 1996 تأسیس شد، به اصرار همکاران آژانسم مانند بن لادن برای فراموش نکردن افرادی مانند الظواهری بسیار افتخار می کنم. در حالی که برخی ممکن است استدلال کنند که این امر مانع از اقدامات تروریستی آینده نخواهد شد، من با آن مخالفم. فرقی با حکم اعدام برای قتل ندارد. یا حداقل توانایی آنها را برای برنامه ریزی حملات آینده علیه ایالات متحده و متحدان ما بدون مجازات می کند. این باعث می‌شود که فعالیت‌های آنها به سمت غیرقانونی شدن عمیق‌تر شود و کسانی که تجارت ما را می‌شناسند این را می‌دانند. اکنون فقط آرزو می کنم که بتوانیم به دنبال ده ها تروریست شناخته شده ای برویم که آشکارا در بسیاری از نقاط خارج از مناطق جنگی زندگی می کنند و خون هموطنان ما نیز در دستانشان است. اگرچه بخشی از شعار مرکز مبارزه با تروریسم سیا (CTC) Preempt, Disrupt… بهترین چیزی که به ذهن می رسد پین ما در سال 1990 است که نوشته شده است: “هر زمان، هر جا، هر چند طولانی برای برداشتن”. به یاد مایک اسپان، جنیفر متیوز، گری شرون و بسیاری دیگر.

محترم سوزان گوردونمعاون سابق رئیس اطلاعات ملی

من پس از انتشار خبر ترور الظواهری افکار زیادی دارم، از جمله: اینکه کار واقعی امنیت ملی یک کار روزمره است که توسط متخصصان خستگی ناپذیر و خارج از کانون توجه رسانه ها انجام می شود، آنها بر حفظ آمریکا و آن متمرکز هستند. منافع و متحدان امن از طریق سخت کوشی، نبوغ و پشتکار. اینکه جامعه اطلاعاتی حتی در یک دنیای در حال تغییر به ارائه مزایای خود ادامه می دهد. و اینکه شعار پس از 11 سپتامبر، “ما هرگز فراموش نخواهیم کرد” هرگز فقط یک شعار برای زنان و مردانی نبود که به زمان خود خدمت کردند. این پایان تهدید تروریستی نیست، اما نشانگر خوبی است که نیروهای متقابل به خوبی درگیر هستند.

ژنرال جوزف ووتل (چپ)فرمانده سابق سنتکام

به متخصصان سی تی ما که این اعتصاب مهم را سازماندهی کردند تبریک می گوییم. این نشان می دهد که ایالات متحده هرگز در محاکمه کسانی که به شهروندان یا منافع ما حمله یا توطئه می کنند تردید نخواهد کرد. همچنین به ما یادآوری می کند که عملیات موثر ضد تروریسم نیازمند صبر، پشتکار و منابع ثابت است. این یک بازی طولانی است و در حالی که ما باید لزوماً بر حفظ مزیت رقابتی خود در برابر چین تمرکز کنیم، هرگز نمی توانیم تمرکز خود را از تهدید دائمی تروریسم حذف کنیم.

سپهبد اسکات هاول (بازنشسته)فرمانده سابق فرماندهی عملیات ویژه مشترک

من به طور باورنکردنی تحت تأثیر عملیات یافتن، تعمیر و پایان دادن به امیر القاعده ایمن الظواهری پس از بیش از دو دهه مخفی شدن هستم. با توجه به محدودیت های محیط عملیاتی پس از خروج افغانستان، این عملیات بسیار چشمگیرتر است. اجرای این نوع حمله در غیاب چکمه‌های آمریکایی در زمین، با کاهش شدید زیرساخت‌های اطلاعاتی، دسترسی محدود به پایگاه‌های منطقه و بدون تلفات غیرنظامی، گویای توانایی، مهارت و حرفه‌ای بودن تلاش‌های ایالات متحده است. برای هدف قرار دادن و مبارزه با تروریسم. تمجیدهای من از متخصصان اطلاعاتی و ضد تروریسم که برای سالیان متمادی متمرکز بر لیزر بودند. کار سخت غربال کردن ذره‌های هوش، یافتن ارتباطات، زیر سؤال بردن مفروضات، قضاوت‌کردن، و کار کردن در لایه‌های متعدد احتمالات و اتفاقات، به درجه بالایی از فداکاری و استقامت نیاز دارد. این مأموریت جسورانه ای بود که اگر به عنوان یک تعامل مجدد ناخوشایند یا ایجاد رنج بیشتر برای مردم افغانستان تلقی شود، عواقب نامطلوبی برای منافع ایالات متحده به همراه داشت. در عوض، حمله جراحی در کابل پرجمعیت هیچ تلفات غیرنظامی یا خسارات جانبی در پی نداشت و ارباب ترور را برای یک نسل کنار زد. این یک پیام قوی است که فشار ضد تروریسم ایالات متحده ثابت، دقیق و بی وقفه است.

جیمز کلاپرمدیر سابق اطلاعات ملی، ODNI

از هر نظر، این یک دستاورد اطلاعاتی خارق العاده بود. و شکل دیگری از بسته شدن قربانیان و خانواده های 11 سپتامبر را نشان می دهد. من فکر می‌کنم که اکنون بیشتر معنای نمادین دارد، زیرا ظواهری به قدری خود را از نظر فیزیکی و الکترونیکی منزوی کرده بود که بیشتر به یک شخصیت ایدئولوژیک تبدیل شده بود تا یک رهبر عملیاتی. من باید باور کنم که او باید با انتقال به کابل، عوامل خود را ناامید کرده باشد، و این بدیهی است که حفره اطلاعاتی را باز کرده است.

جان مک لافلینسرپرست سابق سیا

پرزیدنت بایدن حق دارد بر اهمیت اجرای عدالت در مورد ایمن الظواهری تأکید کند. اطلاعات بعدی روشن می کند که این نتیجه ماه ها هوش بیمار و توانایی عمل با دقت فوق العاده است. ظواهری به جنبش جهادی اعتماد زیادی داشت و به مخالفت خود با دولت مصر برمی گردد. او دیدگاهی استراتژیک برای تکمیل جذابیت بن لادن (که ظواهری فاقد آن بود) ارائه کرد. در سال های اخیر، من او را به عنوان حفظ احترام در جنبش توصیف می کنم، اما نه چندان اقتدار. بسیاری از قدرت و توانایی های واقعی به سمت وابستگان القاعده در مکان هایی مانند یمن، سوریه و بخش هایی از شمال و جنوب صحرای آفریقا منتقل شده است. به اعتقاد من، همه آنها با حداقل راهنمایی از سوی دولت مرکزی، که توانایی حمایت مالی از آنها را از دست داده بود، عمل می کنند. بنابراین مرگ او تأثیر چشمگیری بر رهبری القاعده که اکنون بسیار گسترده است، ندارد. جایی که ظواهری ممکن است بیشترین اهمیت را داشته باشد، ایجاد یک محیط مساعد برای احیای مجدد القاعده در افغانستان است که ممکن است دلیل حضور او در آنجا باشد. کشته شدن او در قلب کابل نشان می دهد که طالبان بار دیگر بر خلاف وعده هایشان برای مبارزه با تروریسم از گروه های جهادی یا حداقل القاعده استقبال می کنند. آنها احتمالاً القاعده را متحدی در برابر داعش می دانند که بسیار قوی تر، بزرگتر، ثروتمندتر و مخالف دولت طالبان است. موفقیت این عملیات گواهی بر تمرکز بی امان سیا بر تروریسم برای 20 سال است. هرگز این کار را نکرد و بعد دوباره چیزی روشن شد. برای قرض گرفتن یک خط از یک آهنگ قدیمی جیمز باند، “هیچ کس آن را بهتر انجام نمی دهد.” این کار بسیار سخت و مبتنی بر جزئیات است که بر تجربه، هوش دقیق، قضاوت دقیق، صبر و زمان بندی دقیق و فداکاری بی امان متکی است. تشویق نکردن همکاران قدیمی ام، فقط بیان یک واقعیت.

رابرت کاردیلومدیر سابق آژانس ملی اطلاعات جغرافیایی

عدالت اخیر ایالات متحده برای ایمن الظواهری گواهی است بر تعهد پایدار ما به خاطرات همه آن ارواح از دست رفته در 11 سپتامبر 2001. همه آمریکایی ها باید به هوشیاری مداوم ما در دفاع از آزادی خود افتخار کنند.

مشترکین+اعضا سطح بالاتری از دسترسی به دیدگاه‌های تخصصی مختصر رمزنگاری در مورد مسائل جهانی دارند. اکنون به وضعیت Subscriber+ ارتقا دهید.

دیدگاه‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های متخصصان امنیت ملی را در The Cipher Brief بخوانید

The post عدالت توسط آتش جهنم: کشتن ایمن الظواهری appeared first on The Cipher Brief.